CHOBOTNICA SKUPUJE SLOVENSKO. ČO VŠETKO UŽ PENTA MÁ? PENTA STORY 21.

MORDOR PENTA
Práve ste začali čítať najdlhší text, aký bol kedy na Poslednom križiakovi zverejnený. Je taký dlhý, že ho ani nedočítate do konca. Keď stratíte trpezlivosť a začnete tento text iba zrýchlene listovať, myslite pri tom na to, že toto všetko vlastní na Slovensku Penta.
Bermudsky trojuholnik

Čím všetkým Penta ovplyvňuje ovplyvňuje dianie na Slovensku? Prečo má Penta vo svojich rukách v rukách životy miliónov ľudí na Slovensku?

 

Náš život s Pentou

1. Informácie

Predstavte si, že pri rannej káve chcete zistiť, čo sa na Slovensku deje. Najskôr skúsite niečo ľahšie a otvoríte si denník Plus 1 deň, ktorý vlastní Penta. Potom prelistujete týždenník Plus 7 dní, ktorý tiež vlastní Penta.

Ak ste muž, môžete si pozrieť Brejk, Poľovníctvo a Rybárstvo alebo Záhradkára, všetko vlastní Penta. Ak ste žena, prelistujete Emmu, Báječnú ženu, Šarm, Zdravie alebo Pekné bývanie. Všetky tieto časopisy tiež vlastní Penta.

Penta

Potom príde čas na seriózne informácie. Začnete Profitom a prejdete na Trend. Chcete vedieť niečo o médiach, tak zasurfujete na medialne.sk. Ale to všetko takisto vlastní Penta. Otvoríte si kvôli lepšiemu prehľadu spravodajský portál aktualne.sk, lenže ten tiež vlastní Penta.

Kvôli objektivite si otvoríte ktorýkoľvek spravodajský internetový portál na Slovensku a prečítate si na ňom správy z agentúry SITA. Tej agentúry SITA, ktorá pre Pentu kúpila podiel vo vydavateľstve Petit press. Ale na správy agentúry SITA určite Penta nemá žiaden vplyv. Alebo …

Každopádne Penta vďaka agentúre SITA spoluvlastní aj denníky SME, Korzár, Uj Szó, portál sme.sk a sieť regionálnych týždenníkov MY.
Pentagram
Zhrňme si to. Na Slovensku vychádza momentálne osem tlačených denníkov. Štyri z nich vlastní alebo spoluvlastní Penta. Na trhu týždenníkov Penta takisto kontroluje približne 50 percent čítanosti. Na internete má Penta vplyv na viac ako 50 percent spravodajských informácií o Slovensku, ktoré sa k ľuďom dostanú.

Spomínate si na Goebbelsovu poučku, že tisíckrát opakovaná lož sa stáva pravdou? Na Slovensku je to momentálne tak, že ak si Penta vyberie akúkoľvek lož, má taký vplyv na jej opakovanie, že skôr alebo neskôr jej veľká časť Slovenska uverí.

A to Penta vo svojom skupovaní ešte nekončí. Okrem tých médií, ktoré už kontroluje, by chcela dokúpiť Markízu, TA3 a vydavateľstvo Nového času. Ak ich už medzičasom nekúpila.

2. Politika

Klasické médiá, a najmä tlačené médiá, už dávno nie sú lukratívnou záležitosťou. V rukách finančných skupín ale plnia funkciu nabitej pištole, ktorú možno kedykoľvek pritlačiť ktorémukoľvek politikovi k hlave. Poslúchneš alebo neposlúchneš? Vyber si. Veľká väčšina politikov si z pohľadu Penty vyberie správne.

V štrnástom pokračovaní Penta story sme písali o politickom projekte Jaroslava Haščáka, strane NÁDEJ. Tento projekt skončil katastrofou, NÁDEJ získala vo voľbách v roku 2006 iba 0,63 percenta hlasov. Haščák sa poučil. Skupuje médiá, aby ho strany museli počúvať. Jeho vlastné aj všetky ostatné.

O rok máme parlamentné voľby a Penta sa na ne skupovaním médií intenzívne pripravuje. V médiách sa často špekuluje, ktoré politické strany Penta takpovediac vlastní alebo podporuje. Najviac sa v tejto súvislosti hovorí o Procházkovej strane Sieť, novej strane Šanca bývalej riaditeľky rádia Expres Evy Babitzovej a novej strane Juraja Miškova SKOK.

V tejto súvislosti bude mať pravdepodobne najväčšie problémy Radoslav Procházka. Keď vyšlo v minulosti najavo, že zastupoval pred ústavným súdom Zoltána Vargu (podľa neho sa spis Gorila volá) a Pentu, Procházka napísal blog. Tieto vety ho budú mrzieť:

“Pre mňa osobne ide v prvom rade o to, že považujem za svoje osobné profesné vyznamenanie, že keď niekto taký veľký a s takou možnosťou výberu, ako Penta, potreboval právnu službu v konaní pred ústavným súdom, obrátil sa na mňa. Áno, priatelia, som hrdý na to, že som tú robotu dostal a spravil ju tak, že som vo všetkých tých veciach (boli tuším dokopy dve alebo tri) v Košiciach uspel. Hrdý!”

Už vidím pred voľbami tie titulky v médiách, ktoré ešte Penta nevlastní:

“PROCHÁZKA JE HRDÝ, ŽE ROBIL PRE PENTU!”

3. Žalúdok

Každý človek potrebuje k svojmu životu dostatok bielkovín. A Penta ich vie na Slovensku ponúknuť neúrekom. V každom hypermarkete nájdete šunky, klobásky, párky a iné produkty mäsokombinátu MECOM, ktorý Penta vlastní. Alebo si kúpite svoje obľúbené mäsko v jednom z 37 mäsiarstiev MECOMu po celom Slovensku.

A keď rozmýšľate, do ktorej reštaurácie zájsť na obed alebo večeru, pozriete sa na trendrestauracie.sk, kde vám Penta poradí.

4. Zdravie

Potrebujete zájsť na vyšetrenie do nemocnice alebo polikliniky a Penta je vám opäť k dispozícii. Penta na Slovensku vlastní celkovo 20 nemocníc a polikliník. Pokrývajú viac ako tretinu Slovenska. Potom dostanete recept a idete si vybrať lieky. Penta a jej 200 lekární Dr. MAX je vám k dispozícii. Viac ako milión z vás platí odvody do zdravotnej poisťovne Dôvera (Penta), ktorá vám vašu zdravotnú starostlivosť preplatí. Väčšinou.

5. Peniaze

Prima banka (Penta) je vám k dispozícii prostredníctvom viac ako 100 pobočiek alebo viac ako 200 bankomatov. Privatbanka (Penta) už asi pre vás nebude, tá je určená iba pre veľmi bohatú klientelu. Jej šéfom je Ľuboš Ševčík, ktorý je známy z kauzy VÚB kupón. Ale ak by ste sa veľmi chceli stať klientom Privatbanky, môžete si ísť zatipovať do jednej zo 400 pobočiek stávkovej kancelárie Fortuna, ktorú takisto vlastní Penta.

6. Nakupovanie

Ak ste z Bratislavy alebo Záhoria, Penta pre vás postavila nákupné centrum BORY MALL. Veľmi im to síce nejde, ale o to väčšie zľavy musia ponúkať. Ponáhľajte sa, aby ste to stihli, kým to nezavrú.

Slovensko na ruskej ceste

Keď si to tak všetko dáme do kopy, človek má na Slovensku veľmi malú pravdepodobnosť, že by Penta neovplyvňovala jeho život. A keď nie priamo, tak aspoň nepriamo prostredníctvom politiky alebo informácií.

Slovensko sa čoraz viac podobá na Rusko, Ukrajinu alebo Grécko. Finančné skupiny a oligarchovia si rozdeľujú krajinu. Prostredníctvom médií ovládajú politické strany a politikov. A prostredníctvom politikov a politických strán si rozdeľujú verejné peniaze získané z daní od nás všetkých.

Najnebezpečnejšou finančnou skupinou na Slovensku je Penta. Prostredníctvom svojich bánk robí z ľudí, miest, obcí aj firiem svojich dlžníkov. Zarába na našich zdravotných odvodoch, na našej operácii, cukrovke, vysokom tlaku, alergii, chrípke, prechladnutí aj kýchnutí.

Prostredníctvom nemocníc, polikliník, lekární a zdravotnej poisťovne Dôvera o nás získava informácie. Tie najcitlivejšie informácie o každom z nás. Prostredníctvom svojich bánk Penta získava citlivé informácie o našich finančných pomeroch.

Prostredníctvom médií Penta informácie šíri. Také informácie, ktorými formuje vedomie ľudí na Slovensku vo svoj prospech.

Penta sa pokúša získať nad Slovenskom nielen finančnú ale aj informačnú kontrolu. Urobme s tým niečo, kým sa to ešte dá.

Príloha 1

Čo všetko už Penta na Slovensku má:

1. Denníky: Plus 1 deň, SME, Korzár, Uj Szó

2. Týždenníky: Plus 7 dní, Trend, Šarm, Báječná žena, Vasárnap, TV oko, Trnavské noviny, Týždenník pre Záhorie, Senec Pezinok, Nitrianske noviny, Týždeň na Pohroní, Naše novosti, Topoľčianske noviny, Trenčianske noviny, Noviny stredného Považia, Hornonitrianske noviny, Žlilinské noviny, Kysucké noviny, Liptovské noviny, Turčianske noviny, Oravské noviny, Banskobystrické noviny, Horehronie, Noviny Žiarskej kotliny, Novohradské noviny, Zvolensko-Podpolianske noviny, Humenský korzár, Bardejovský korzár, Rožňavský korzár, Michalovský korzár, Spišskonovoveský korzár, Popradský korzár, Ľubovniansky korzár.

3. Dvojtýždenník: Profit

4. Mesačníky: Zdravie, Záhradkár, EMMA, Brejk, Pekné bývanie, Dobré jedlo, Poľovníctvo a rybárstvo, Včielka, Zornička, Ohník, Bobík

5. Internetové portály: pluska.sk, aktualne.sk, atlas.sk, centrum.sk, lepsiebyvanie.sk, zeny.sk, mapy.sk, referaty.sk, wanda.sk, zlavovekupony.sk, pobox.sk, Cestovné poriadky cp.atlas.sk, automix.sk, etrend.sk, sme.sk,

6. Nemocnice a polikliniky: Banská Štiavnica, Humenné, Michalovce, Partizánske, Rimavská Sobota, Rožňava, Spišská Nová Ves, Stropkov, Svidník, Trebišov, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom, Bratislava, Nitra, Košice, Sereď,

7. Zdravotná poisťovňa: Dôvera

8. Lekárne: Dr. MAX, viac ako 200 lekární

9. Obchodné centrum: BORY MALL

10. Realitné projekty: Digital park – Bratislava, Záhorské sady – Bratislava, Čulenova – Bratislava, Pri mýte – Bratislava, Ružinov – Bratislava, Nová Terasa – Košice, VŠA – Košice, Pereš – Košice

11. Hlinikáreň: Slovalco Žiar nad Hronom

12. Mäsokombináty: MECOM Humenné a Lučenec

13. Mäsiarstva: Bardejov, Bošany, Čierna nad Tisou, Dvory nad Žitavou, Gbelce, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou, Humenné, Košice, Kráľovský Chlmec, Levice, Lipany, Lučenec, Medzilaborce, Michalovce, Nové Zámky, Poprad, Prešov, Ružomberok, Sabinov, Sečovce, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stropkov, Svidník, Štúrovo, Šurany, Tisovec, Tornaľa, Trebišov, Veľké Kapušany, Veľký Šariš, Vráble, Vranov nad Topľou, Zborov, Želiezovce, Žiar nad Hronom

14: Stávková kancelária: Fortuna

15. Banky: Privatbanka, Prima banka.

.

Príloha 2

Kde všade Penta na Slovensku pôsobí:

Prima banka: Pobočky, bankomaty a firemné centrá:

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy. Zálohujte si trvalý odkaz.