Danko: Treba prijať legislatívne opatrenia proti islamizácii Slovenska. + Počas teroru v Paríži vyvraždili islamisti celé mesto: Tisíce mŕtvych, popravili deti aj ženy!

Islam je podľa Danka nielen náboženstvom, ale aj politický a právny systém
Zákaz nosenia burky, zákaz výstavby mešít a minaretov, zákaz vstupu slovenských militantov, ktorí bojovali za Islamský štát, zvýšenie kvóra na registráciu cirkvi na 50.000 podpisov – to sú zásadné opatrenia, ktoré by mali legislatívne platiť na Slovensku v boji proti islamizácii krajiny.

Uviedol to na dnešnej tlačovej besede predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Tieto požiadavky nie sú v rozpore s Chartou ľudských práv, povedal pre TASR.
danko_sns
Na snímke predseda SNS Andrej Danko
Ako ďalej poukázal, na Slovensku dosiaľ nestojí ani jeden minaret či mešita. Islamská komunita v SR však už vykúpila pozemky pod nemocnicou na Kramároch v Bratislave, kde chcú údajne postaviť takéto objekty. „Islamizácia krajiny sa začína stánkami s kebabom a v konečnom dôsledku vyústi až do nárokov na zmenu právneho a sociálneho systému, ako sme svedkami v západných a severských krajinách Európy. Slovensko i Európa sú kresťanskými krajinami, a preto každý, kto sem príde a verí v iného Boha, má mať slobodný prístup, ale musí rešpektovať náš právny systém. Musíme urobiť všetko pre to, aby Európa ostala kresťanská,“ uviedol Danko. V tejto súvislosti vyjadril podporu výrokom premiérky Nemecka Angely Merkelovej a následne aj ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka, ktorí uviedli, že „politika multikulturalizmu v Európe zlyhala“.

Islam je podľa Danka nielen náboženstvom, ale aj politický a právny systém. Napríklad, trestné právo šaría, ktoré je aplikáciou týchto prvkov, je pre Európanov absolútne nepochopiteľné. Alebo súčasné pracovné právo v škandinávskych krajinách, kedy je zamestnávateľ povinný vytvoriť počas pracovného času pauzu na modlitbu. Sú to príznaky islamizácie Európy, povedal.
Andrej Danko vyslovil tiež rozhorčenie nad udalosťami v Paríži a vyjadril v mene SNS úprimnú sústrasť obetiam terorizmu vo Francúzsku.

http://www.hlavnespravy.sk/danko-treba-prijat-legislativne-opatrenia-proti-islamizacii-slovenska/502021

Počas teroru v Paríži vyvraždili islamisti celé mesto: Tisíce mŕtvych, popravili deti aj ženy!

Obete po útoku Boko Haram rátajú na tisíce

BAGA – V čase, keď celý svet s napätím a hrôzou sledoval vyčíňanie džihádistov v Paríži sa islamisti činili aj v Afrike. Pozostalí opísali obrovský masaker v meste Baga na severovýchode Nigérie. Amnesty International informovala, že za krátky čas teroristi zabili asi 2 000 ľudí a vyhladili takmer celú dedinu, vrátane žien a detí.

„Stovky tiel ostávajú rozhádzané v buši počas pokračujúceho útoku,“ komentovala zatiaľ najtvrdší útok zo strany islamistickej skupiny, ktorá chce v Nigérii vytvoriť Islamský štát a presadiť právo šaría, Amnesty International. Extrémisti podľa informácií vlády v utorok zaútočili na mesto v štáte Borno a pokračovali až do piatku. Povstalcom sa v oblasti podarilo obsadiť kľúčovú základňu. Reakciou na útok bolo okamžité nasadenie vojenských a leteckých jednotiek.

Počas teroru v Paríži
Útok si vyžiadal stovky až tisíce obetí, medzi ktorými bolo veľa žien, detí a starších ľudí, ktorí nestihli opustiť mesto ostreľované raketami a a ničené granátmi. „Masakra spáchaná Boko Haram bola obrovská,“ povedal Muhammad Abba Gava, hovorca odboja civilistov. Amnesty Inaternational potvrdila, že pri útoku zahynulo asi 2 000 ľudí.

„Utiekol som s rodinou v aute po tom, ako som videl, že Boko Haram zabíjajú ľudí. Na uliciach boli mŕtve telá, ženy a deti zúfalo volali o pomoc,“ opísal situáciu Mohamed Bikar, ktorý utiekol do mesta Maiduguri. Utekajúci obyvatelia so strachom hovorili o zápachu hnijúcich tiel na uliciach.

Amnesty International upozornila, že mesto bolo zrovnané zo zemou a vyzvala k opatreniam, ktoré by krvilačné zabíjanie nevinných civilistov zastavili. Desaťtisícové mesto je teraz podľa obyvateľov oblasti prakticky neexistujúce. Boko Haram kontroluje okrem mesta Baga aj 16 okolitých sídel. Útoky sa vyskytli päť týždňov pred prezidentskými voľbami, ktoré by mohli podnecovať k ešte väčšej brutalite, informoval The Guardian.

Už v minulom roku zabila Boko Haram viac ako 10 000 ľudí, viac ako milión ľudí bolo presídlených a stovky tisíc civilistov utiekli za hranice do Čadu a Kamerunu. „Desiatky detí nemajú vôbec tušenie, čo sa stalo s ich rodičmi,“ povedal po útoku Sa’ad Bello, koordinátor utečeneckého tábora v meste Yola pre Al Jazeera.

http://www.topky.sk/cl/100300/1449651/Pocas-teroru-v-Parizi-vyvrazdili-islamisti-cele-mesto–Tisice-mrtvych–popravili-deti-aj-zeny-

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.