Bezák už môže v Taliansku slúžiť omše a spovedať, píše SITA

Taliansky biskup dal Robertovi Bezákovi povolenie verejne pôsobiť v diecéze, do ktorej patrí Bussoleng.
SITA-Arcibiskup-Robert-Bezak
BRATISLAVA. Emeritný trnavský arcibiskup Robert Bezák dostal podľa informácií agentúry SITA povolenie verejne pôsobiť v talianskej diecéze, do ktorej patrí redemptoristický kláštor v Bussolengu.

Bezák si kláštor za svoje pôsobisko vybral v roku 2013 a odišiel tam zo Slovenska.

V Taliansku nemohol verejne pôsobiť, teda nemohol verejne slúžiť sväté omše, kázať, či spovedať veriacich. Miestny biskup mu však už takéto povolenie dal.

Bezák bol na Slovensku počas vianočných sviatkov.

Pápež Benedikt XVI. odvolal arcibiskupa Róberta Bezáka z pastoračného riadenia Trnavskej arcidiecézy 2. júla 2012. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila od 22. januára do 1. februára 2012.

V decembri 2013 Bezák opustil Slovensko a presťahoval sa do talianskeho Bussolenga. V tamojšom kláštore redemptoristov začal život rehoľníka. Bezákovi sa 25. júna 2014 po generálnej audiencii vo Vatikáne podarilo stretnúť s pápežom Františkom. Bezák však nedostal u pápeža osobnú audienciu, o ktorú žiadal.

S pápežom Františkom sa stretol ako jeden z približne tridsiatich biskupov. Bezák počas krátkeho stretnutia odovzdal pápežovi list. Na jeho situácii sa však nič nezmenilo.

http://www.sme.sk/c/7587819/bezak-uz-moze-v-taliansku-sluzit-omse-a-spovedat-pise-sita.html?ref=njct

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.