Na pápežovej omši v Manile sa zúčastnilo takmer sedem miliónov ľudí

Viac ľudí na omšu neprilákal ani Ján Pavol II. František vyzval Filipíncov, aby zavrhli ignoranciu a korupciu.
Sedem milionov ludi vytalo papeza na v Manile
MANILA. Pápež František uzavrel svoju návštevu Ázie v nedeľu veľkou omšou pod holým nebom v Manile, na ktorej sa podľa vlády zúčastnilo až do sedem miliónov ľudí, čo predstavuje historický rekord.

Hovorca Vatikánu Federico Lombardi uviedol, že podľa kancelárie filipínskeho prezidenta na omšu v známom parku a jeho okolí prišlo napriek dažďu šesť až sedem miliónov ľudí.

„Ak je to pravda, a my si myslíme, že je, ide o najväčšie podujatie v dejinách pápežov,“ povedal Lombardi. Dodal, že pápež Ján Pavol II. v rovnakej oblasti v roku 1995 prilákal päť miliónov veriacich.

Niektorí ľudia pred bránami, ktoré sa otvorili deväť hodín pred omšou, čakali celú noc. Pápež zahalený v žltom pršiplášti cestou davom opakovane zastavoval, bozkával deti a požehnával náboženské sošky, ktoré si ľudia priniesli.

V homílii 78-ročný František vyzval Filipíncov, aby zavrhli ignoranciu a korupciu a vyslovil sa proti štátnym programom na regulovanie pôrodnosti. Vatikán uviedol, že omša bola venovaná obetiam tajfúnu Haiyan, ktorý zdevastoval krajinu v roku 2013.

Omša, pred ktorou sa František stretol na univerzite s mladými ľuďmi a deťmi stiahnutými z ulíc, uzavrela jeho šesťdňovú návštevu Ázie. Na Filipínach sa hlási ku katolicizmu až 80 miliónov ľudí.

http://www.sme.sk/c/7596027/na-papezovej-omsi-v-manile-sa-zucastnilo-takmer-sedem-milionov-ludi.html?ref=blog

 

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.