Zachádzajú priďaleko. Hrubé znesvätenie a urážka Božej Matky v Perugii! Moslimovia sa vymočili na sochu Panny Márie

Moslimskí imigranti rozbili sochu Panny Márie a následne sa na nú vymočili
Skupinka piatich imigrantov napadla muža kľačiaceho a modliaceho sa pred sochou svätej Madonny. Incident sa odohral v malej talianskej kaplnke svätého Barnabáša v meste Perugia. Muž počas modlitby držal v ruke fotografiu blízkej osoby. Informáciu zverejnil portál Raymond Ibrahim.

Rozbitá-socha-Madonny

Prvú vec, ktorú mladíci urobili, bolo, že mužovi vytrhli fotografiu z rúk.
Následne obrátili svoju nenávisť voči zobrazeniu Panny Márie. Sochu rozbili na kúsky a následne sa na ňu vymočili.

Rozruch medzi miestnymi obyvateľmi
Kňaz Don Scarda uviedol, že za udalosťou stoja piati cudzinci. Avšak kým polícia dorazila do kaplnky, neznámi útočníci utiekli.

Incident vyvolal rozruch medzi miestnymi obyvateľmi. Niektorí dokonca podľa informácií portálu kritizovali pápeža Františka, najmä za jeho umiernenú rétoriku voči migrantom – väčšinou moslimom. Pápež pred časom uviedol, že „migranti skrze samotnú ich ľudskosť, ešte skôr než skrze ich kultúrne hodnoty, rozširujú význam ľudského bratstva“.

Ukrizovanie krestanov

Mária ako matka proroka
Diecéza odsúdila znesvätenie sochy Madonny, ale nasledovala slova pápeža, že samotné islamské náboženstvo nenesie za tento skutok žiadnu zodpovednosť.
Podľa slov monsignora Paola Giuliettiho, pomocného biskupa Città della Pieve, postava Márie je pre islam veľmi dôležitá. Islam považuje Ježiša za jedného z prorokov, ktorého matka počala v panenstve. Mnohí moslimovia sa podľa pomocného biskupa modlia na Mariánskych miestach nachádzajúcich sa na Blízkom východe.

http://www.hlavnespravy.sk/moslimovia-sa-vymocili-na-sochu-panny-marie/513647

Tento obsah bol zaradený v Správy. Zálohujte si trvalý odkaz.