Barbarský čin M. Hossu a skorumpovaných úradníkov mesta Trenčína. Hossa nechal zbúrať Tisovu vilu! Kto má peniaze môže všetko

Marián, prečo si ju zbúral? Tisova vila bude pre Trenčanov už iba spomienkou. Historička Trenčianskeho múzea Janka Karlíková, zostala v šoku. „Neverím!“ bola jej prvá reakcia. „Tisova vila patrila ku koloritu mesta. Celé generácie Trenčanov chodili okolo nej na prechádzky v lesoparku. Takto mesto prichádza o svoju históriu,“ dodala. Nahnevaní sú aj obyvatelia mesta.

Tisova vila zmizla! Legendárna budova s vežičkami na okraji lesoparku Brezina nad Trenčínom je už minulosťou. Pred dvomi týždňami sa do nej zahryzli demolačné stroje a dnes je z nej iba hromada tehál. Trenčania tak potichu a nenápadne prišli o svoje „rodinné striebro“. Kto za tým stojí?

Pôvabný zámoček v Trenčíne je už minulosťou: Búracie povolenie bolo vydané na meno Mariána Hossu.
Hossa zbural Tisovu vilu.4

BOHUMIL HANZEL: Vilu predal vlani hokejistovi Mariánovi. Marián Hossa: Na jeho meno bolo vydané búracie povolenie. PÔVABNÝ ZÁMOČEK (z roku 2013): Trenčanom bude chýbať. TISOVA VILA: V druhej polovici 20.storočia tu bol Výskumný ústav ovčiarsky.
Hossa zbural Tisovu vilu.2jpg

Tisovu vilu s výhľadom na mesto kúpil v roku 2012 známy trenčiansky podnikateľ, významný zberateľ obrazov a spoluzakladateľ Smeru Bohumil Hanzel. Zaplatil za ňu milión eur. Plánoval, že ju vráti do pôvodného stavu a urobí z nej miesto kultúrnych a umeleckých aktivít. Uvažoval, že vila by sa mohla stať aj novým domovom rodiny.

NAMIESTO VILY HOSSOVA REZIDENCIA
Hossa zbural Tisovu vilu.3
Podnikateľa však vlani zradilo srdce, a tak plány s vilou museli ísť bokom. „Bol som na opakovanej operácii. Zhoršil sa mi zdravotný stav, tak som sa rozhodol, že sa už vilou nebudem zaoberať. Vlani v lete som ju predal,“ objasnil. Hanzel netají, že vilu kúpil hokejista Marián Hossa. A ten ju dal pred dvomi týždňami zbúrať.

Hossa zbural Tisovu vilu.1

„Povolenie na odstránenie stavby bolo vydané 29. 1. 2014 pre vlastníka – žiadateľa Mariána Hossu a manželku Janu Hossovú. V žiadosti uviedol, že dôvodom zbúrania je výstavba nového rodinného domu,“ potvrdil vedúci stavebného útvaru metského úradu Ján Forgáč. Ako dodal, vila nebola chránenou stavbou z pohľadu pamiatkového zákona. Známy hokejista je momentálne v Soči.
Jozef-Tiso
„Teraz sa k vile nebudem vyjadrovať, všetko úsilie venujem zápasom. Po návrate zo Soči sa vyjadrím,“ odkázal Marián Hossa z dejiska olympiády. „Ako človeku mi je to ľúto. Ale každý má právo, keď mu na to dajú povolenie, svoj starý dom zbúrať a postaviť si nový,“ povedal predchádzajúci majiteľ vily Bohumil Hanzel.

OBYČAJNÉ BARBARSTVO?

Keď sa o búraní Tisovej vily dozvedela historička Trenčianskeho múzea Janka Karlíková, zostala v šoku. „Neverím!“ bola jej prvá reakcia. „Tisova vila patrila ku koloritu mesta. Celé generácie Trenčanov chodili okolo nej na prechádzky v lesoparku. Takto mesto prichádza o svoju históriu,“ dodala. Nahnevaní sú aj obyvatelia mesta.
Hossa zbural Tisovu vilu.5
„Je na to krvácajúci pohľad. Začiatkom deväťdesiatych rokov tam malo byť ekocentrum. Štát dal do rekonštrukcie nemalé peniaze a tesne pred dokončením vilu predal. Trenčanom bude chýbať,“ vyhlásil občiansky aktivista Richard Medal. „Je to obyčajné barbarstvo. Kto má peniaze, môže všetko,“ zhodnotili ďalší Trenčania.

http://www.pluska.sk/regiony/zapadne-slovensko/02/marian-preco-si-ju-zbural-tisova-vila-bude-trencanov-iba-spomienkou.html

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.