Od marca už v nedeľu v Maďarsku nenakúpite. + Stanú naši socialisti

Ak premýšľate nad návštevou Maďarska, práve teraz máte na to ozaj dobré dôvody. Forint je len tesne pod svojimi historickými minimami voči euru, navyše víkendové nákupy od marca už nebudú také ako doteraz.

azn

KOŠICE. Víkendové nákupy v Miskolci, čľapkanie sa v jednom z mnohých termálnych kúpalísk, popíjanie vína v niektorej z pivníc Tokajskej oblasti či návštevu reštaurácie po túre v lesoch príhraničných Zemplínskych vrchoch si teraz vychutnáte ešte viac, keďže kurz Európskej centrálnej banky momentálne predstavuje niečo vyše 316 forintov za euro.

peticia_za_nedelu_banner
Stanú sa naši socialisti…
Fanúšikovia nakupovania v tamojších obchodných centrách však budú musieť obmedziť svoje nedeľňajšie výlety, keďže v Miskloci, Nyíregyháze, Sátoraljaújhely alebo Egeri už od konca zimy nenakúpite.

Maďarský parlament totiž koncom minulého roka odhlasoval kontroverzný zákon prijatý Orbánovou vládou, na základe ktorého budú musieť v krajine zostať počas nedieľ zatvorené takmer všetky obchody.

http://kosice.korzar.sme.sk/c/7605731/od-marca-uz-v-nedelu-v-madarsku-nenakupite.html?ref=trz

Odborári v Maďarsku iniciujú referendum proti zákazu predaja v nedeľu. Ak by naším biskupom záležalo na rodine, tak by už dávno petíciu za nedeľu podporili

Priatelia, ak Vám naozaj záleží na rodine, tak Vás znovu prosíme, podporte petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele na Slovensku. Nedeľa je jediným dňom v týždni, kedy sa naše rodiny môžu stretávať pri spoločnom obede so svojimi deťmi, ktoré cez týždeň takmer ani nevidia. Nedeľa je aj dňom odpočinku pre všetkých pracujúcich občanov SR, aby mali čas na zotavenie, návštevu rodičov, priateľov a čas na odpočinok po celotýždennej práci.

Su dve cesty do biedy

Sme svedkami toho, ako sa dnes naši biskupi doslova predbiehajú v podpore referenda AZR za rodinu, čo aj považujeme za správne a podporujeme túto iniciatívu. Žiaľ s bolesťou musíme skonštatovať, že nikto z týchto organizácii naopak nepodporil AZN! Sú slová viac ako skutky? O to viac je pre nás nepochopiteľné, že aj napriek prísľubom, petíciu AZN za nedeľu na Slovensku podporil zatiaľ len jeden biskup!
Je naozaj na zamyslenie keď zápas AZN za ochranu nedele nepodporí ani biskup, ktorého KBS poverila pre otázku nedele. To už je naozaj Cirkev na Slovensku len pre jednu kresťanskú politickú stranu a ich elitárske spolky, alebo je tu pre všetkých svojich veriacich? Verím, že neostaneme v tomto zápase svetovou raritou a naši otcovia biskupi čoskoro podporia túto iniciatívu AZN. Aj od tohoto totiž závisí úspešnosť blížiaceho sa REFERENDA, lebo aj nedeľa, tretí bod DESATORA, je dôležitá pre rodiny na Slovensku i v celej EÚ.

Boh žehnaj Slovensko,

A. Čulen- predseda AZN

PETÍCIA ZA PRIJATIE ZÁKONA NA OCHRANU VOĽNEJ NEDELE

Petícia za prijatie zákona na ochranu nedele v NR SR

Nemali by sa k novodobému otrokárstvu a ožobračovaniu drvivej väčšiny Slovenského národa vyjadriť aj naši biskupi?

Návrh zákona o povinnom odpočinku v nedeľu predložila menšia vládna strana
Maďarský odborársky zväz Liga odbory spolu s Celoštátnym zväzom podnikateľov (VOSZ) iniciujú ľudové hlasovanie proti zákazu otvorenia obchodov v nedeľu, oznámil dnes v Budapešti predseda Ligy István Gaskó.

Podľa agentúry MTI predseda zdôraznil, že v tejto iniciatíve budú spolupracovať s občianskymi organizáciami, nie však s politickými stranami. „Ak Národná volebná komisia schváli iniciatívu referenda niektorej strany, potom sa stiahneme a necháme na svojich členov, či sa plebiscitu zúčastnia,“ dodal Gaskó.
Opozičná strana Demokratická koalícia (DK) dnes avizovala, že iniciuje petíciu, ktorej cieľom je dosiahnuť, aby vláda vo svojej kompetencii vypísala referendum o zrušení zákona zakazujúceho nedeľňajšie otvorenie obchodov, prípadne aby upravila zákon o referende. Podľa teraz platnej právnej normy je takmer nemožné dosiahnuť, aby bolo ľudové hlasovanie, tvrdí DK.

Poslanci parlamentu 16. decembra 2014 schválili zákon, ktorým od 15. marca tohto roka zavádzajú zákaz zamestnávať v nedeľu v obchodnom sektore. Výnimkou sú obchody s rozlohou do 200 metrov štvorcových, v ktorých môžu ale pracovať iba majitelia, prípadne ich rodinní príslušníci. Návrh zákona o povinnom odpočinku v nedeľu predložila menšia vládna strana – Kresťanskodemokratická ľudová strana (KDNP).

http://www.hlavnespravy.sk/odborai-v-madarsku-iniciuju-referendum-proti-zakazu-predaja-v-nedelu/509677

Tento obsah bol zaradený v Správy. Zálohujte si trvalý odkaz.