Mons. T. Galis: Zasväcujeme sa Nepoškvrnenému Srdcu a zverujeme ti referendum o rodine ako Matke Slovenského národa

Zverenie Referenda o rodine Matke slovenského národa

Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska! Na Golgote ťa daroval Kristus z kríža ako Matku nielen všetkým ľuďom, ale aj národom, národnostiam a rodinám. Preto sa s dôverou obraciame k tebe zvlášť ako k Matke všetkých národov, národností a rodín žijúcich na Slovensku, a osobitne ako k Matke slovenského národa.
TITULKA_2-737x1024

So synovskou dôverou kladieme do tvojich materinských rúk spoločenskú situáciu na Slovensku v tieto dni, ktoré sú veľmi dôležité pre tvoje deti žijúce v našej krajine. Sme si vedomí, že dnes musíme pred svetom zastávať správne chápanie manželstva, pravý obraz o rodine a tiež chrániť práva detí na lásku otca a matky.

Preto ťa vrúcne prosíme, vypros nám u Boha tú milosť, aby referendum o rodine bolo naozaj úspešné a prinieslo požehnanie pre našu vlasť. Nech sa ľudia rozhodnú voliť usporiadaný rodinný a manželský život a chrániť rodinnú lásku a zdravú výchovu detí.

Matka našej farskej rodiny, v duchovnom spojení s ostatnými farnosťami slovenských diecéz sa preto zasväcujeme tvojmu Nepoškvrnenému Srdcu a zverujeme ti referendum o rodine ako Matke slovenského národa, ako Matke všetkých národov, národností a rodín žijúcich na Slovensku, aby všetko prispelo k väčšej sláve Boha Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen.”

(Imprimatur: Mons. doc. ThDr. Tomáš Galis, PhD., žilinský biskup; Žilina, 21. januára 2015, prot. č. 76/2015-3)

http://www.magnificat.sk/posolstvo-kralovnej-pokoja-medzugorie-15-januara-2015-cesta-svatosti-a-lasky/

Aj Petícia za prijatie zákona na ochranu nedele bola zverená Panne Márii
Priatelia, ak Vám naozaj záleží na rodine, tak Vás znovu prosíme, podporte petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele na Slovensku. Nedeľa je jediným dňom v týždni, kedy sa naše rodiny môžu stretávať pri spoločnom obede so svojimi deťmi, ktoré cez týždeň takmer ani nevidia. Nedeľa je aj dňom odpočinku pre všetkých pracujúcich občanov SR, aby mali čas na zotavenie, návštevu rodičov, priateľov a čas na odpočinok po celotýždennej práci.
peticia_za_nedelu_banner
Su dve cesty do biedy

Sme svedkami toho, ako sa dnes naši biskupi doslova predbiehajú v podpore referenda AZR za rodinu, čo aj považujeme za správne a podporujeme túto iniciatívu. Žiaľ s bolesťou musíme skonštatovať, že nikto z týchto organizácii naopak nepodporil AZN! Sú slová viac ako skutky? O to viac je pre nás nepochopiteľné, že aj napriek prísľubom, petíciu AZN za nedeľu na Slovensku podporil zatiaľ len jeden biskup!
Je naozaj na zamyslenie keď zápas AZN za ochranu nedele nepodporí ani biskup, ktorého KBS poverila pre otázku nedele. To už je naozaj Cirkev na Slovensku len pre jednu kresťanskú politickú stranu a ich elitárske spolky, alebo je tu pre všetkých svojich veriacich? Verím, že neostaneme v tomto zápase svetovou raritou a naši otcovia biskupi čoskoro podporia túto iniciatívu AZN. Aj od tohoto totiž závisí úspešnosť blížiaceho sa REFERENDA, lebo aj nedeľa, tretí bod DESATORA, je dôležitá pre rodiny na Slovensku i v celej EÚ.

Boh žehnaj Slovensko,

A. Čulen- predseda AZN

Aj PETÍCIA ZA PRIJATIE ZÁKONA NA OCHRANU VOĽNEJ NEDELE bola zverená Panne Márii

Petícia za prijatie zákona na ochranu nedele v NR SR

Nemali by sa k novodobému otrokárstvu a ožobračovaniu drvivej väčšiny Slovenského národa vyjadriť aj naši biskupi?

Návrh zákona o povinnom odpočinku v nedeľu predložila menšia vládna strana
Maďarský odborársky zväz Liga odbory spolu s Celoštátnym zväzom podnikateľov (VOSZ) iniciujú ľudové hlasovanie proti zákazu otvorenia obchodov v nedeľu, oznámil dnes v Budapešti predseda Ligy István Gaskó.

Podľa agentúry MTI predseda zdôraznil, že v tejto iniciatíve budú spolupracovať s občianskymi organizáciami, nie však s politickými stranami. „Ak Národná volebná komisia schváli iniciatívu referenda niektorej strany, potom sa stiahneme a necháme na svojich členov, či sa plebiscitu zúčastnia,“ dodal Gaskó.
Opozičná strana Demokratická koalícia (DK) dnes avizovala, že iniciuje petíciu, ktorej cieľom je dosiahnuť, aby vláda vo svojej kompetencii vypísala referendum o zrušení zákona zakazujúceho nedeľňajšie otvorenie obchodov, prípadne aby upravila zákon o referende. Podľa teraz platnej právnej normy je takmer nemožné dosiahnuť, aby bolo ľudové hlasovanie, tvrdí DK.

Poslanci parlamentu 16. decembra 2014 schválili zákon, ktorým od 15. marca tohto roka zavádzajú zákaz zamestnávať v nedeľu v obchodnom sektore. Výnimkou sú obchody s rozlohou do 200 metrov štvorcových, v ktorých môžu ale pracovať iba majitelia, prípadne ich rodinní príslušníci. Návrh zákona o povinnom odpočinku v nedeľu predložila menšia vládna strana – Kresťanskodemokratická ľudová strana (KDNP).

http://www.hlavnespravy.sk/odborai-v-madarsku-iniciuju-referendum-proti-zakazu-predaja-v-nedelu/509677

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.