Mons. Ján Sokol: Nenechajte sa pomýliť – na Referendum treba ísť! + Väčšina strán v NRSR chce, aby ľudia išli hlasovať v referende

Referendum – Mons. Ján Sokol: Kto je vlastne za tým všetkým?
Nenechajte sa pomýliť – na Referendum treba ísť!

Milí priatelia, prinášame vám dnes vyjadrenie sa emeritného arcibiskupa Mns Jána Sokola k nastávajúcemu slovenskému refedrendu:

Mons. Ján Sokol: Médiá “niekoho” poslúchajú

Posledné týždne jasne preukázali, že alibistické reči typu: strašíte, konšpirujete, idete proti chudákom, zbytočné referendum – nemajú žiadne opodstatnenie. Práve naopak. neodvysielanie legálnej reklamy, vyhráženie sa moderátorke RTVS, Preverovanie kázne gréckokatolíckeho kňaza, vysmievanie sa Cirkvi v štýle “Charlie”, trestné oznámenia a napokon aj masívna kampaň v médiách za “insolventných inakších”, ktorí majú podporu 20 veľvyslancov zrejme nie insolventných krajín – toto všetko už ani nie je avízo, ale priamy dôkaz tvrdošijného nátlaku na našu spoločnosť, ktorej chce amorálny import vnútiť neprijateľnú a základný ľudský život rozkladajúcu ideológiu. Ak neprídeme na referendum 7. februára 2015, je možné, že prehráme mimoriadne dôležitú šancu! A potom sa budeme už veľmi ťažko spamätávať. Naopak, nastane oveľša ťažšia etepa, kedy si s horkosťou budeme spomínať takú jednoduchú vec – na jeden nevhodený lístok…

http://www.magnificat.sk/referendum-mons-jan-sokol-kto-je-vlastne-za-tym-vsetkym-pisete-nam-maria-zachrana-rodiny-kino-bitka-pri-viedni/

Nech nás v tom povzbudia slová svätého Otca Jána Pavla II.

 „Slovensko má osobitnú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia. Dobre si to uvedomte! Je povolané ponúknuť svoj veľmi významný príspevok k pravému pokroku európskeho kontinentu svojimi tradíciami, kultúrou, svojimi mučeníkmi a vyznavačmi, ako aj živými silami svojich nových generácií. Slovensko je povolané ponúknuť Európe predovšetkým dar svojej viery v Krista a svojej oddanosti Panne Márii.“

Väčšina parlamentných strán chce, aby ľudia išli hlasovať v referende

Ľudia by podľa premiéra Roberta Fica mali ísť hlasovať, lebo ak budú naučení nechodiť na referendum, môže sa stať, že nepôjdu ani na plebiscit so životne dôležitými otázkami pre Slovensko
Väčšina parlamentných strán chce, aby ľudia išli 7. februára hlasovať v referende o rodine, ktoré iniciovala Aliancia za rodinu (AZR). Iba KDH však odporúča ľuďom, ako majú hlasovať. Liberáli zo SaS naopak neodporúčajú ani odpovede, ani účasť na referende. Plebiscit považujú za nezmyselný a siahajúci na práva menšiny.

„KDH vyzýva svojich členov, sympatizantov a ľudí dobrej vôle, ktorým záleží na ochrane a podpore manželstva a rodiny, aby sa zúčastnili na referende a na všetky tri otázky odpovedali kladne,“ stojí v oficiálnom stanovisku kresťanských demokratov, ktoré prijali ešte koncom minulého roka.
Strana SaS je presvedčená, že nezmyselné referendum, namierené voči konkrétnej menšine, by sa konať nemalo. „Je rovnako zbytočné a nič neriešiace ako ústavná ochrana manželstva, ktorú nedávno spoločne schválili Smer a KDH. Ide len a len o snahu niektorých aktivistov obmedziť život párom, ktoré nežijú podľa predstáv cirkvi,“ povedal o referende predseda SaS Richard Sulík.

Ostatné parlamentné strany sa zhodujú, že referendum je významný ústavný inštitút, ktorý si treba vážiť, a preto by ľudia mali ísť hlasovať. Na plebiscite sa zúčastní aj premiér a šéf Smeru-SD Robert Fico, a to aj napriek tomu, že otázky v referende nepovažuje za životne dôležité pre Slovensko. Ako bude hlasovať, nepovedal. Svoj postoj k témam podľa vlastných slov vyjadril aj tým, že jeho vláda spolu s KDH zakotvila do Ústavy SR definíciu manželstva ako zväzku muža a ženy.

Ľudia by podľa premiéra mali ísť hlasovať, lebo ak budú naučení nechodiť na referendum, môže sa stať, že nepôjdu ani na plebiscit so životne dôležitými otázkami pre Slovensko. „Nemôžeme si dovoliť odhovárať ľudí od účasti na referende. Je to aktivita, na ktorej by sa mali občania zúčastniť. Ja sa zúčastním. Ľudia by mali ísť na referendum, lebo my to referendum raz môžeme potrebovať,“ vyhlásil Fico.
Hlasovať pôjde aj predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Smer-SD). Neprezradil, ako bude odpovedať na trojicu otázok. Zastáva názor, že politici nemajú ľuďom hovoriť, ako odpovedať. Referendum je podľa neho priestor pre ľudí povedať politikom, čo si želajú a politici sa majú podľa toho zariadiť.

Strana Most-Híd tiež nebude odporúčať svojim voličom, ako hlasovať v referende. Béla Bugár povedal, že na referendum pôjde. Neprezradil, ako bude hlasovať. Pripomenul však, že je veriaci. Richard Vašečka z OĽaNO bude na otázky odpovedať trikrát kladne. Ľuďom odporúča hlasovať podľa ich svedomia. Klub OĽaNO je podľa neho za to, aby ľudia išli na referendum. Účasť na plebiscite odporúča svojim voličom a sympatizantom aj SDKÚ-DS.

http://www.hlavnespravy.sk/vacsina-parlamentnych-stran-chce-aby-ludia-isli-hlasovat-v-referende/529215

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.