Bolševická Pravda zrušila ďalší blog obrancu Cirkvi a predsedu KBS: Keď sa táraj nazve intelektuálom alebo myšlienkový úlet „právnika“ Mičudu.

Blog autora tohto článku Pravda zrušila. „Demokracia“ zástancov bojového marxisticko-leninskeho ateizmu vstupuje do praxe. Ešte to môžeme zastaviť účasťou v referende.

Argumenty a zamyslenia oponenta
Hlasuj 3x ANO

3. február 2015 16:22, Prečítané 309x, ludvik, Nezaradené
Dnes som zachytil na blogovisku portálu sme text s názvom “Mediálna kultúra na Slovensku v medziach verejnoprávnosti. Mika vs. Zvolenský?“. Autorom je mladý pán Daniel Mičuda, ktorý sa sám charakterizuje ako mladý intelektuál, skôr liberálneho zmýšľania, voľnomyšlienkár, absolvent práva, štipendista programu Atlas Economic Research Foundation – Intellectual Entrepreneurs atď.

Vážený samozvaný pán inteletuál Mičuda!

Keďže ste vo svojom blogu použili odkaz na môj článok v zavádzajúcom spojení, čím ste sa dopustili otvorenej lži, rozhodol som sa Vám venovať rovnako verejnú reakciu.

Ústrednou témou Vášho blogu je odmietavý postoj k referendu – na čo máte plné právo vyplývajúce z Deklarácie ľudských práv a slobôd. No Vaša argumentácia prerazila aj ten najhlbší suterén. Namiešali ste do svojho jedovatého kokteilu inkvizíciu, konšpirácie, parazitov, Štúra, farizejov, dokonca bocianov(!) … Fúúú. Pán absolvent práva!

Píšete, že ste voľnomyšlienkár. Najprv trošku teorie. Voľnomyšlienkár je človek hlásiaci sa k tzv. voľnomyšlienkárstvu. A to je, ako prezrádza Wikipédia, …model zmýšľania ľudskej bytosti, ktorá sa spontánne cíti byť neobmedzená konvenciami a dogmami, cíti že duch slobody, vedecký skepticizmus, logika a zdravý rozum sú najdôležitejšími kapitálmi jej osobnosti… Toľko citát.

Kde ste, prosím Vás, zdravý rozum a logiku potratili?

Pýtate sa: “O čo ide katolíckej cirkvi na Slovensku? A zaujímavé, že si aj ihneď odpovedáte, ako keby ste Cirkvou boli: O vplyv. O vplyv nad ovčanmi Slovenska a nad vecami svetskými!”
Máte dôkaz? Ak ano, kde sa podel? Vy premietate vlastné paranoidné predstavy na správanie Cirkvi a tieto predkladáte ako jej postoje, ktoré následne s pompou vyvraciate. Kde ste zdravý rozum a logiku potratili? Slovensko má v Ústave priamo zakotvené, že je sekulárnym (nie sekularizovaným!) štátom. To znamená, že štát nemôže vo svojich rozhodnutiach požadovať, aby občan bol veriacim. No súčasne cirkev má právo sa vyjadrovať k veciam verejným tak, ako každý občan. Vašu tézu o tom, že Cirkvi ide o vplyv a moc, som Vám teda vyvrátil.

Píšete: “Nezodpovedanou otázkou ešte ostáva, kto financuje AZR v tejto masívnej kampani, napriek vyjadreniam, že verejnú zbierku nevyhlásili, len akúsi podporu od veriacich ovečiek z cirkevnej rodiny.

Aliancia za rodinu je občianska iniciatíva organizácií a jednotlivcov, ktorá vznikla v decembri 2014 na podporu hodnôt manželstva a rodiny. Neviaže sa na žiadnu ideológiu, vierovyznanie či politickú stranu a je otvorená pre všetky organizácie, jednotlivcov, skupiny, inštitúcie, spoločenstvá či iné zoskupenia občanov, ktoré sa stotožňujú s vyhlásením Aliancie.
AzR na svojom portále má zverejnené číslo účtu, na ktoré prijíma finančné dary a tie v zákonnej dobe sú vykázané v zmysle platnej legislatívy. Vaše tvrdenie o akýchsi veriacich ovečkách je primitívnou dehonestáciou občanov tejto krajiny, ktorí sa cez AzR zapojili do vecí verejných. AzR podporujú veriaci a náboženské združenia rovnako ako aj ľudia bez vyznania a sekulárne subjekty. Máte rovnaké právo sa zaradiť do toho dlhého zoznamu podporovateľov. Nikto nebude zisťovať, či ste veriaci alebo nie. Prečo teda klamete?

Píšete: Áno, skutočná rodina (otec a mama) je dôležitá pre každé dieťa, nie však v medziach, aké nám vnucuje cirkev!

Nerozumiem, čo ste touto vetou mysleli. Aké “medze” máte na mysli a aké iné “medze” máte vo svojich ideáloch. Vaša veta je len filozofický gýč.

Píšete: Zaregistroval som len štvavú a nenávistnú kampaň, vedenú Alianciou za rodinu( AZR) – zaujímavé je, že so štvavou a nenávistnou kampaňou AzR som sa nestretol. Alebo považujete toto za prejav nenávisti?

Môžete, pán Mičuda, konkrétne citovať nenávistné vyjadrenia AzR? Ja som také nenašiel a to sledujem ich portál a aj ich fcb takmer denne. Ich argumentácia je pokojná a rozvážna. Ak porovnám Váš kŕčovitý blog, tak je to ako “nebe a dudy”.

Píšete: Jeho eminencia Zvolenský a generálny riaditeľ RTVS Václav Mika. A o pár dní nato, sa rozhodla RTVS omše so spomínaným pastierskym listom odvysielať. Záhada? Nie, len priateľské matiné len v ich podaní a len pre nich dvoch, či možné “vyhrážky” otca kardinála kontroverznému riaditeľovi RTVS Mikovi…

Som zdesený, že Vy ako absolvent práva a – výnimočne použijem Váš blogerský sleng – parazit tejto spoločnosti, ktorý vyštudoval za naše dane, bez akéhokoľvek dôkazu si dovolíte osočovať pána arcibiskupa – nie kardinála! -Zvolenského a pána Miku. Akým právom? Na základe akých dôkazov a vyjadrení znevažujete ich ľudskú dôstojnosť? Na základe čoho tu podsúvate názor o možnom klientelizme alebo korupcii? Kto Vám dal to právo? Kto?
Pýtate sa: “Do kedy bude na Slovensku cirkev a jej predstavení, teda cirkevní papaláši, v kostoloch diktovať ako voliť a čo robiť?” Cirkev má rovnaké právo vyjadrovať sa k veciam verejným ako ktokoľvek iný. Má právo odporúčať, rovnako, ako to robíte aj Vy, poslanci a iné osobnosti či radoví poslanci. Akým právom chcete vziať Cirkvi toto základné ľudské právo? Hm? Pýtate sa so znevažujúcim tónom: “Dokedy bude cirkev tvrdiť, že bociany nosia deti” a nasleduje link na článok http://oponent.blog.pravda.sk/2015/02/01/tretia-otazka-referenda-dokedy-budu-nosit-krestanov-bociany/. Pokiaľ by ste čítali s porozumením, a nielen nadpis, dočítali by ste, že autor v tom texte vyvracal bludy takých oponentov ako ste Vy, tvrdiacich, že sexuálna výchova je zlo. Nie, RKC nie je proti sexuálnej výchove, ako opäť zavádzajúco podsúvate čitateľom blogoviska Sme, ale je za sexuálnu výchovu integrovanú do výchovy k zodpovednému rodičovstvu. Ten text, na ktorý odkazujete, poznám veľmi dobre – som totiž jeho autorom. Teda sexuálna výchova nie je zlo, ale zlá sexuálna výchova zlom naozaj je.

Dovolím si ešte jeden citát z Vášho suterénneho blogu: “Dokedy bude najbohatšia inštitúcia sveta parazitovať na našom rozpočte a mĺkvo prizerať utrpeniu a chudobe nielen na Slovensku ale aj vo svete?”

RKC sa venuje charitatívnym programom na celom svete a aj u nás. Kedysi som sa pokúšal zmapovať aktivity RKC v pomoci núdznym, ale vzdal som to pre obrovský rozsah aktivít. Skúste si pozrieť Tu.

Som šokovaný, pán Mičuda. Tak zavádzajúci text som nečítal a ani nepočul v tých najposlednejších pajzľoch. Hanbite sa!

Napísané s využitím úryvkoch z portálu TvojOponent-Obrana kresťanstva.
Obrázok – facebook Aliancie za rodinu.

http://oponent.blog.pravda.sk/2015/02/03/ked-sa-taraj-nazve-intelektualom-alebo-myslienkovy-ulet-pravnika-micudu/

Mediálna kultúra na Slovensku v medziach verejnoprávnosti. Mika vs. Zvolenský?

Nie tak dávno verejnosťou zarezonovali vyhlásenia generálneho riaditeľa RTVS Václava Miku, že reklamu,
http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/912681-tento-spot-aliancie-k-referendu-odmietli-vysielat-televizie/
či kázne s nenávistnou tématikou pastierskeho listu http://www.ke-arcidieceza.sk/pastiersky-list-k-narodnemu-referendu-o-ochrane-rodiny/ Konferencie biskupov Slovenska (KBS), vraj na podporu rodiny, do vysielania RTVS nezaradí.
http://http://spravy.vyveska.sk/p/4035827479/2015/01/23/rtvs-stopla-vysielanie-omse-knaz-hovoril-o-referende
Avšak opak sa stal pravdou! Pri príležitosti sprístupnenia výstavy Ľudovít Štúr, reformátor slovenskej spoločnosti, zišli sa na bratislavskom hrade aj hlavy pomazané. Ba priam celá plejáda hviezdnych ministrov, či poslancov SMERu, ktorých do dobrého svetla natáčala SMER TV. Premiér Fico okrem iného vyhlásil : „Chcem vyzvať slovenky a slovákov, aby okrem vlakov zamerali svoju pozornosť aj na takú historicky významnú osobnosť, akou bol Štúr.“ Bystrejšiemu oku žurnalistu nemohla uniknúť situácia vášnivého rozhovoru dvoch pánov, ktorí boli v tak hlbokej debate ohľadne vysielania omší a pastierskeho listu, že ignorovali celú prehliadku spomínanej výstavy a s neprítomným pohľadom, sťa by ruka v ruke pochodovali po červenom koberci hradných pánov bratislavských.
nedeľa
Mons. Zvolensky a Mika
Áno. Jeho eminencia Zvolenský a generálny riaditeľ RTVS Václav Mika. A o pár dní nato, sa rozhodla RTVS omše so spomínaným pastierskym listom odvysielať. Záhada? Nie, len priateľské matiné len v ich podaní a len pre nich dvoch, či možné „vyhrážky“ otca kardinála kontroverznému riaditeľovi RTVS Mikovi. Chceme, alebo potrebujeme takéhoto riaditeľa verejnoprávnej inštitúcie, ktorému niekto niečo nariadi?

Kto teda koho štve a proti komu? Zaregistroval som len štvavú a nenávistnú kampaň, vedenú Alianciou za rodinu( AZR) s obrovskou podporou KBS, ktorá slovenskú spoločnosť viac či menej len rozdeľuje. KBS sa stavia do úlohy sudcu a chlebodárcu. Do kedy bude na Slovensku cirkev a jej predstavení, teda cirkevní papaláši, v kostoloch diktovať ako voliť a čo robiť? Dokedy bude cirkev tvrdiť, že bociany nosia deti http://oponent.blog.pravda.sk/2015/02/01/tretia-otazka-referenda-dokedy-budu-nosit-krestanov-bociany/ a že neexistujúca sexuálna výchova na školách je nutné zlo? Dokedy bude najbohatšia inštitúcia sveta parazitovať na našom rozpočte a mĺkvo prizerať utrpeniu a chudobe nielen na Slovensku ale aj vo svete?Nenastal čas na zmenu a posledné zbohom pre farizejov z KDH? Avšak nebezpečnou sa mne osobne javí predstava založenia novokresťanskej ortodoxnej strany predstaviteľom AZR pánom Chromíkom. Čo nebolo môže byť. Na Slovensku je to tak. Dojímavé bolo aj vyznanie filipínskeho dievčatka pápežovi Františkovi, prečo boh dopustí toľké utrpenie deťom na celom svete. Smaozrejme, nezmohol sa na odpoveď. To utrpenie deťom nespôsobuje len chudoba, ale často aj samotní papaláši cirkvi.

Aj keď napríklad saleziánsky kňaz, 84 ročný kňaz, Vojtech Zeman, napriek stanovisku KBS i AZR, že referendum je len na ochranu rodiny a nie je namierené proti nikomu ( napriek Ústavnej ochrane ), pred svojimi ovečkami v Nedeľu 1. februára vyhlásil : “ My nemáme nič proti homosexuálom, ktorí sú slušní, ale tie ich páry trvajú veľmi málo, len 2% ostávajú spolu dlhodobo ( zaujímavé odkiaľ čerpal čísla ). Nadávať budú potom tie deti, však o to tu ide. Teraz my (cirkev) rozdeľujeme slovenskú spoločnosť. Ja som presvedčený, že za tým je toto : Rozbi rodinu. Potom ľahko rozbiješ aj národ. Tak potom nebudú žiadne národy, budeme sveto-občania, a ešte nám dajú ako nacisti voľakedy vypaľovali na ruku, tak nám dajú na ruku, či sme číslo jedna alebo číslo dva. Alebo viete, no tá oná, vraj sociologička, že my tu nebudeme robiť to, čo nejaká lúza odhlasuje, použila slovo lúza, vysokoškolsky vzdelaná, z Banskej Bystrice bola, hrozná baba, poviem Kotlebovi, aby dačo..( smiech! ). Alebo tí, čo ich aj zavreli, a to aj v Amerike, aj v Nemecku, že to boli sektári, somarina, hocičo tam dávajú…Však si všimnite aj ten pastiersky list. Oni ho zhodili úplne, avšak tam nie je nič, čo by sa mohlo vyčítať. O tom aj slovenský sedliak pred sto rokmi vedel, že jestvujú muži a ženy. A teraz nám povedia niečo iné. Ten kňaz Kuffa povedal veľmi dobre, že ten, kto ide proti desatoro božích prikázaní, že potom tie sa na neho zrútia a sám sa zničí potom. Takže my sme už pochovali komunizmus, nebojte sa, príde čas aj na tento liberalizmus (smiech!). Takže budete vychovávať deti tak, aby boli bojovné. Lebo kto kričí v tejto spoločnosti, ten si vydobí, nie ten, čo sa schová do svojej špajzi, nevydobí nič.“

Tieto jeho vyhlásenia sú na zváženie zdravému úsudku, že kto šíri xenofóbiu a nenávisť v spoločnosti. Príde mi to ako inkvizičný súd nad niektorými občanmi Slovenska vedený inkvizičnou cirkvou svätou. Na druhej strane vynaliezavosť a humor ľudí však nemá medze. Internetom sa šíri aj taký pastiersky list, ktorý priam vyzýva k neúčasti na referende. Bagatelizuje jeho význam ako nástroja priamej demokracie. Čo samozrejme KBS považuje za nehoráznu drzosť , ktorú si môže dovoliť len neznaboh, či antikrist, priam diabol, resp. bilboardy pápeža Františka pozývajúceho 7.februára slovákov na pivo! Avšak otázna ostáva aj efektívnosť ústavného „nastavenia“ referenda otcom vlasti Mečiarom, napriek mnohým, aj rozdielnym výkladom Ústavného súdu.
http://www.magnificat.sk/referendum-2015-neskutocna-drzost-falosny-pastiersky-list-z-dielne-inaksich-video-kto-seje-vietor-a-i
Nezodpovedanou otázkou ešte ostáva, kto financuje AZR v tejto masívnej kampani, napriek vyjadreniam, že verejnú zbierku nevyhlásili, len akúsi podporu od veriacich ovečiek z cirkevnej rodiny.

Tak je to na zamyslenie, je cirkev slovenská, politický parazit alebo nie? O čo ide katolíckej cirkvi na Slovensku? O vplyv. O vplyv nad ovčanmi Slovenska a nad vecami svetskými! Áno, skutočná rodina (otec a mama) je dôležitá pre každé dieťa, nie však v medziach, aké nám vnucuje cirkev! Tá istá cirkev, ktorej základným krédom je šíriť lásku medzi ľuďmi. Nemajú to s tou láskou nejak pomýlené? Nedajme sa zastrašiť ani politikmi ani cirkevnými papalášmi a povedzme im spolu veľké NIE!

http://micuda.blog.sme.sk/c/374030/medialna-kultura-na-slovensku-v-medziach-verejnopravnosti-mika-vs-zvolensky.html

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.