Stoja za neúspešným referendom aj schizofrenické postoje Cirkvi v otázke výhrady svedomia a ľahostajnosť pri vybudovaní pamätníka sv. Cyrila a sv. Metoda?

O ľudských právach a slobode svedomia budú debatovať na KU

Ružomberok 13. februára (TK KBS) Katolícka univerzita v Ružomberku (KU) aj v letnom semestri pokračuje v intelektuálno-formačnej aktivite „Hosť na KU”. V utorok 17. februára 2015 o 16:16 hod. v priestoroch Výstavnej siene Univerzitnej knižnice KU (3. poschodie) sa uskutoční prednáška na tému: „Ľudské práva a sloboda svedomia v kontexte zmluv so Svätou stolicou.” Prednášajúcim bude prof. Marek Šmid, rektor Trnavskej univerzity v Trnave a viceprezident Slovenskej rektorskej konferencie. Prednáška je otvorená aj pre verejnosť.

Prof. Marek Šmid je odborníkom na medzinárodné právo. V minulosti pracoval v justícii, na rôznych ústredných orgánoch štátnej správy a v školstve. V diplomacii strávil desať rokov, v Ottawe, Ríme a Londýne. Koordinoval prípravu zmlúv uzavretých medzi Slovenskou republikou a cirkvami a náboženskými spoločnosťami na Slovensku.

TK KBS informovalo Vedenie KU v Ružomberku

http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20150213031

Neduhov od novembra 1989 je na Slovensku veľa a treba sa nad nimi vážne zamyslieť. Všetky prispeli k ľahostajnosti veriacich a dekristianizácii Slovenska, čo sa prejavilo práve v účasti na referende. Spomeniem aspoň niektoré veľmi dôležité skutočnosti. Mons. R. Baláž v otázke postoja Cirkvi k odovzdaniu petície o Výhrade svedomia do NR SR hovoril o schizofrénii. Tiež uviedol, že nešťastné vyhlásenie vtedajšieho hovorcu KBS, ktoré hovorca vydal bez vedomia KBS „narobí na Slovensku veľké škody“.
Za neúspešné referendum sme zodpovední aj spochybňovaním zo strany niektorých kňazov, ale aj biskupov zasvätenie Slovenského národa Sedembolestnej Panne Márii ale i za to, že sme odmietli vybudovať sv. Cyrilovi a sv. Metodovi k 1150-emu výročiu ich príchodu k starým Slovákom dôstojný pamätník.

1) Ja osobne za kľúčovú považujem kauzu odovzdania petície o Výhrade svedomia do NRSR, keď sa KBS nedištancovala od súkromného vyhlásenie vtedajšieho hovorcu KBS, (ktoré vydal po dohode s FKI, FŽ a KDH) ktoré veľmi poškodilo Cirkev na Slovensku. KBS a KDH sa tak postavila aj proti Mons. R. Balážovi, S. Krčmérymu a Vdp. V. Juklovi, ktorí koordinovali odovzdanie petície.

Rušenie náboženského vysielania v STV (RTVS, SRO)

Viac TU:Zlá správa pre eštébacko-pacistické štruktúry na Slovensku! J. Kováčik už nie je hovorcom KBS
Viac TU:Vrcholom tejto jeho činnosti bol dištanc riaditeľa TK KBS a hovorcu KBS v jednej osobe (bez vedomia otcov biskupov) a v spolupráci s niektorými členmi KDH (FKI, FŽ) od odovzdania petície za “Výhradu svedomia”. Túto skutočnosť jednému zo signatárov potvrdilo viacero biskupov osobne.

“Konferencia biskupov Slovenska sa pripojila k tejto petícii v okamihu, keď sa zbierali hlasy, ale momentálne sa nepripája k aktivite, aby tieto podpisy boli v tomto okamihu odovzdané NR SR,” konštatoval riaditeľ Tlačovej kancelárie KBS a hovorca KBS Jozef Kováčik. Dodal, že aj ostatní signatári petície, medzi nimi Fórum života a Fórum kresťanských inštitúcií, sa od ich aktivity dištancovali.
Viac TU:http://alianciazanedelu.sk/?p=2758

Viac TU:Kauza petícia o Výhrade svedomia, proti ktorej sa postavilo KDH cez svoje „fóra“ FKI, FVO, FŽ
Ľahostajnosť Cirkvi pri rušení relácií ale aj samotnej redakcie Duchovného života v STV (RTVS, SRO)
Viac TU:Dekristianizácia Slovenského národa postupuje podľa plánu: Relácia Cesty sa nebude vysielať na Rádiu Slovensko, vysielanie sa ruší
Viac TU:Pacem in terris znovu v akcii- Zrušili redakciu Náboženskeho života Stv!
Viac TU:Slovensko po referende. + Vyvolá nesloboda slova v médiach diskusiu o potrebe vzniku katolíckeho denníka?

http://alianciazanedelu.sk/?p=3942

Kultúrne barbarstvo, dôstojný pamätník sv. Cyrila a Metoda a zodpovednosť za mesto

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.