Foto: Genocída kresťanov + Naliehavá prosba rehoľníčky z Iraku. V súčasnosti je viac mučeníkov ako v prvokresťanskej dobe

Rehoľníčky z ​Iraku – ​Oblates d´ Eucharistie ​- ​nám posielajú toto dramatické posolstvo:

V súčasnosti je viac mučeníkov ako v prvokresťanskej dobe. Mesto Qaraquoschna severe padlo, ISIS systematicky odtína hlavy deťom. Je to mesto, v ​ktorom sme ​ISIS zatlačila kurdské sily​ ​(Peshmeras) a teraz je na 10 minút od nášho tímu, kde bojujeme o prežitie​ ​a máme aj potravinové konvoje. Tisíce utiekli minulú noc do Erbilu. OSN ​evakuovala svoj personál v Erbile. Naša skupina tu zostane. Vaša modlitba je absolútne potrebná.

image

Koptský mučeník priamo po poprave. Odrezanú hlavu mu položili na chrbát. Jeho tvár vyžaruje hlboký nebeský pokoj, ako tvár z kríža zloženého Pána Turínskeho plátna.

Prosíme ​vás, modlite sa neprestajne za ľud severného Iraku pred strašným vzostupom​ ​a terorom ISIS a jeho extrémistov, ktorí majú za cieľ masové konverzie​ ​alebo smrť všetkých kresťanov tejto oblasti.
Vyzývam vás teda, a zapájam ​sa skutočne neignorovať túto poštu, ani ju nepotláčať.
Posielajte ​priateľom, kresťanom, ktorých poznáte.
Posielajte ju modlitbovým skupinám, posielajte ju vašim pastierom, kňazom, žiadajte, aby sa modlili počas slávenia ​Eucharistie na tento úmysel.
Prosím vás, zaistite, aby boli špeciálne ​modlitby na úmyse​l​ týchto strašných udalostí.
Musíme sa skutočne spojiťv modlitbe za našich bratov, modlite sa a proste o modlitbu ostatných.

FOTO: Genocída kresťanov v Iraku a Sýrii

Čo čaká ženu bez zahalenej tváre na ulici

Bojovníci Islamského štátu sú už v Turecku: Plánujú útoky, tvrdí tajná služba!

Hrozba terorizmu
ISTANBUL / WASHINGTON – Militanti z Islamského štátu (IS) vstúpili na územie Turecka a plánujú útočiť na diplomatické misie v mestách Ankara a Istanbul. Informovali dnes turecké médiá s odvolaním sa na štátnu tajnú službu (MIT).

Približne 3000 militantov zo spomínanej ultraradikálnej organizácie v Sýrii a Iraku vstúpi podľa očakávania do Turecka cez jeho južnú hranicu – po tom, čo sa im nepodarilo dobyť sýrske kurdské mesto Kobané. Napísal to denník Hürriyet, ktorý citoval domácu tajnú službu MIT.

Niektorí militanti, vrátane vysokopostavených veliteľov, už do Turecka prišli, a práve oni plánujú útoky. Sú v bezpečných úkrytoch, uviedla služba MIT. Nekonkretizovala však počet militantov, ktorí sa už v Turecku nachádzajú.

„Militantní experti na samovražedné a bombové útoky pripravujú… atentáty v Istanbule a Ankare na misie koaličných síl, ktoré zasahovali v Sýrii,“ dodala služba MIT. Niektorí militanti so sýrskym a palestínskym občianstvom plánujú prekročiť aj hranicu do Bulharska a odtiaľ potom podnikať útoky v krajinách Európskej únie, dodala MIT. Turecká polícia odmietla záležitosť pre tlačovú agentúru Reuters komentovať a agentúre Reuters sa zatiaľ nepodarilo získať vyjadrenie od MIT.

Sýrske kurdské sily minulý mesiac vyhnali bojovníkov Islamského štátu zo sýrskeho mesta Kobané počas rozsiahlej operácie proti militantom, ktorí majú v Iraku a Sýrii pod kontrolou územie s rozlohou 50.000 štvorcových kilometrov.

 

Kurdským silám pomáhali aj intenzívne nálety koalície pod vedením USA, ktorej súčasťou sú tiež európske krajiny, ako aj arabskí spojenci. Američanmi vedená koalícia dnes oznámila, že v stredu a dne ráno uskutočnila 15 leteckých útokov na sily Islamského štátu v Iraku a Sýrii. Päť z nich smerovala do okolia sýrskeho mesta Kobané a osem k irackým mestám, kde zasiahla do bojových postavení, ale aj sklady zbraní, vozidlá a budovy.

Turecko zasiahlo tento rok už niekoľko bombových útokov; len nedávno – minulý piatok 13. februára – došlo k jednému neďaleko pohraničného mesta Suruc v provincii Sanliurfa, kde bomba ukrytá pod autom vybuchla v blízkosti policajného kontrolného stanovišťa. K útoku sa nikto neprihlásil, ale blízkosť Sýrie naznačuje, že mohol súvisieť práve s tamojším konfliktom.

http://www.topky.sk/cl/1000791/1457765/Bojovnici-Islamskeho-statu-su-uz-v-Turecku–Planuju-utoky–tvrdi-tajna-sluzba-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.