V talianskych škôlkach odporúčajú intímnu hru na doktora. Aby sa deti učili rešpektu. V Thajsku sa zosobášili traja gayovia

Hra bola rodičom prezentovaná nedôkladne
Hra o ľudskom rešpekte. Takto kompetentní zadefinovali hru, ktorú zaradili medzi didaktické, edukačné hry a ktorá bola v súčasnej dobe zaradená do škôlok v regióne mesta Trieste.
Ako spoznavat tela
Hra bola rodičom údajne prezentovaná „transparentne“, no slovami, ktoré nenaznačovali priamo, čo bude jej obsahom. Na nástenkách propagujúcich nové metódy sa objavili pojmy ako „senzibilizácia proti násiliu na ženách“, čo je tiež zvláštne. Naznačuje totiž, akoby bolo 4 či 5 ročné dieťa monštrum, bitkár či násilník voči ženám.

Chcú učiť deti rešpektu, no nerešpektujú ich jemnocit a prirodzený vývin
Kompetentní nové metódy obhajujú argumentmi, že sa jedná o napĺňanie plánu záväzkov voči EÚ, OSN, či čohokoľvek, čo by malo navonok mať hodnotu zákona. Podobne, ako tomu bolo aj u nás pri presadzovaní Stratégie podpory a rozvoja ľudských práv.
Vo všetkých talianskych školách regiónu Trieste bol prezentovaný takzvaný Plán ponuky formácie (POF), v ktorom uvádzajú program a líniu vyučovania, ktoré daná škola prijala zasvoje. Tento plán je určený aj pre rodiny, aby si mohli zvoliť pre svoje deti tú najlepšiu školskú inštitúciu. Otáznou však ostala skutočnosť, prečo plán pre práve prebiehajúci školský rok bol zverejnený a sprístupnený až po tom, čo sa rodičia definitívne rozhodli pre danú inštitúciu. Školské Plány boli v regióne Trieste totiž oficiálne schválené až koncom októbra a publikované online začiatkom novembra, teda 6 týždňov po začatí školského roka.

Učitelia majú deťom umožniť fyzické dotýkanie sa a vysvetliť, že fyzické rozdiely medzi mužom a ženou nemajú žiaden vplyv na ich prežívanie, pocity či vnímanie sveta
Po tom, čo si rodičia začali čítať brožúrku o „hre rešpektu“, zostali v nemom úžase. Kontroverzná hra má doslova takýto návod pre učiteľa: „Učiteľ dá deťom najavo, že pocity, ktoré deti pri tom cítili, sú rovnaké pre telá chlapcov ako aj pre telá dievčat. Telá fungujú rovnakým spôsobom. Pre posilnenie tohto vnímanie deti môžu objavovať telá svojich spolužiakov (využijúc pri tom stetoskop, ak je k dispozícii), počúvať si navzájom tlkot srdca, zhlboka dýchať, aby sa naplnili pľúca a potom vydýchnuť, pričom si položia ruky na hruď, a podobne. Samozrejme, chlapci a dievčatá môžu spoznať, že jestvujú medzi dievčatami a chlapcami rozdiely, ktoré ich charakterizujú, osobitne tie v genitálnej oblasti. Je dôležité im potvrdiť, že muži a ženy sú v tomto aspekte odlišní a bez strachu im vymenovať mužské a ženské genitálie a vysvetliť im, že tieto rozdiely nemajú vplyv na ich spôsob správania, pocity či prežívanie.“
Ako si všimli niektorí rodičia, táto hra nebola nikdy oficiálne včlenená do POF a ani sa o nej nediskutovalo. Nepatrí ani medzi materiály programu Ministerstva školstva. Stala sa len iniciatívou miestnych aktivistov. Ako táto konfrontácia dopadne, budeme sledovať.

Marína Kovačičová

http://www.hlavnespravy.sk/v-talianskych-skolkach-odporucaju-intimnu-hru-na-doktora-aby-sa-deti-ucili-respektu/569370

 

V Thajsku sa zosobášili traja gayovia

Láska je láska?
Po svadbe troch lesieb, svet zažil svadbu troch gayov. Mladí muži 29-ročný Joke, 21-ročný Bell a 26-ročný Art sa počas Valentína vzali v thajskej provincii Uthai Thani.
Informáciu zverejnil portál Metro.

Trojica uviedla, že deň ich svadby bol najšťastnejším v ich živote. Týmto krokom sa stali svetovou senzáciou, pretože ide o neobvyklú skutočnosť.
Jeden z trojice, Bell si myslí že sú prvá trojica mužov rovnakého pohlavia na svete, ktorým bola umožnená svadba.
Dodal tiež, že niektorí ľudia s týmto krokom nemusia súhlasiť a pravdepodobne sa nad ich rozhodnutím divia. Avšak oni veria, že mnohí ľudia ich chápu a akceptujú ich rozhodnutie, keďže koniec koncov podľa neho láska je láska.

Budhistická svadba
Joke a Art sa stretli v roku 2010 a následne začali spolu chodiť. Bell, ktorý študoval manažment na univerzite Phitsanuloke, sa stretol s párom na večierku.
Dvojica sa s Bellom zblížila po tom, čo bol hospitalizovaný v nemocnici. Následne vznikol návrh k sobášu.
Podľa informácii portálu Metro Thajsko je veľmi tolerantné voči LGBT skupinám. Avšak thajské právo nedovoľuje manželstvá rovnakého pohlavia. Keďže sa muži rozhodli svadbu uskutočniť, preto symbolicky vykonali namiesto úradného obradu budhistickú svadbu.

http://www.hlavnespravy.sk/v-thajsku-sa-zosobasili-traja-gayovia/569033

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné. Zálohujte si trvalý odkaz.