Vážení p. Glváč, Lajčák a Fico – neklamte nás, my odmietame vašu vojnu! + Reakciu M. Mydla

„Naši“ politici si chcú dokázať, akí sú “užitoční” pre EÚ, NATO & USA ! Proti našej vôli presadzujú politiku sankcií voči Rusku a vynášajú sa nad naše občianske záujmy! Neváhajú podkladať európsku ekonomiku pod agresorské čižmy USA! Postupujú na kariérnej listine CIA!
maria-ritomska

„Skvelý“ príklad je náš exminister financií Mikloš, ktorý teraz bude devastovať ukrajinskú ekonomiku ako „poradca“ ministerky financií – náš rezort financií už zdevastoval. Kto ho tam odporúča? Pán poradca CIA Dzurinda? Ktorý chodil radiť kyjevským nacistom už pred februárom 2014 a ktorý bol informátorom CIA o stave Majdanu? Nevadí im, že poškodzujú celoeurópske záujmy?

Politici Bruselu sa predháňajú v “kultúre sankcií” vymyslených v CIA. „Sankcie“ sú vždy ako druhý bod plánu CIA, ktorý nasleduje hneď po „naštartovaní chaosu“ – tiež naplánovaného v CIA. Sankcie sú vždy namierené proti vymysleným „útočníkom“, ako to bolo v prípade „chemických zbraní“ v Iraku.

Toto máme podporovať? Máme byť pre USA ďalšia „vietnamská“, „kambodžská“, „palestínska“, „afganistanská“, „pakistanská“, „kosovskoislamská“, „egyptská“, „líbyjská“, „sýrska“, „africko-islamská“, či „kyjevsko-nacistická“ figúrka v ich vojnovom geopolitickom programe, v ich neo-koloniálnej vojne, v ich globálne nacistickom pláne na ovládnutie sveta? EÚ má byť kolóniou USA? A bruselským politikom, ani našej vláde, to nevadí? Nevadí im, že obetujú celú Európu agresívnej politike USA?

Zavádzajú nám do EÚ “kultúru vojenských misií” namiesto kultúry vzdelania! Školstvo je vyprahnuté ako saharský piesok, ale armáda luxusne cvičí na vojnu „v záujme demokracie“ a pýtam sa akej ? Vám nestačí, že kyjevská junta začala vypálením ruského vydavateľstva, že strieľali žurnalistov cielene? Čo sa stalo s ľudským rozumom? „Charlie Habdo“ sa konalo v Kyjeve už rok pred Parížom a nikomu to nevadilo? Dnes prebieha výstava ruského žurnalistu – novinára a nikomu nevadí, že bol cielene zavraždený kyjevskou nacistickou armádou v aute označenom PRESS… Kto koho klame? Naše médiá sú klamané alebo nás klamú úmyselne? Programovo? V réžii CIA?

Toto je to – čo chcú naši voliči ? Opýtal sa niekto občanov SR na ich názor?

Nútia nás do ozbrojeného konfliktu s Ruskou federáciou (RF), s ktorou sme už 25 rokov v demokratickom obchodnom spolužití, pre nás skutočne výhodnom! Toto máme zahodiť kvôli posilneniu amerického dolára, kvôli klamstvu, kvôli nacistickej „demokracii“?

Rozkradnutú Ukrajinu (UA) si chcú kúpiť z našej krvi, z našich daní, akoby to bola naša vojna. Ruský plyn sme mohli kupovať o celých 30% lacnejšie, ale namiesto toho bude vojna. Sú tak zaslepení svojou vlastnou, nekontrolovateľnou mocou a vidinou ďalšieho bohatnutia, že nevnímajú ani samovražednosť schémy USA agresie na UA a v srdci EÚ, nevnímali ani juhoslovanskú krízu, nevnímajú ani anexiu Kosova do zoznamu amerických kolónií. Dokedy budeme tolerovať našim politikom takúto zapredanosť?

Zaslepene veria vymysleným dôvodom z dielne CIA pre „tvrdé sankcie“ proti RF. USA dotujú UA, aby si Porošenko mohol nakúpiť americké zbrane na arabskom veľtrhu. To má byť mierový plán?

Európania, zobuďte sa, vymknite UA z EÚ. Je to krajina devastovaná podvodníkmi a americkým dolárom. To nie je naša krajina. UA musí prejsť vnútornou očistou, musia sa očistiť od nacizmu až potom môžu kandidovať do spoločenstva štátov EÚ. Politici EÚ spamätajte sa! Vykážte US-Army (US-A) z územia EÚ! Skončime pakty s NATO!

Prečo nemôže mať EÚ vlastnú vojenskú alianciu len z členských štátov EÚ ?

RF je našim veľmi dobrým obchodným partnerom už 25 rokov – a to chceme zahodiť? Prečo nevyzvať RF, aby si urobila poriadok s UA – veď UA je umelo vytvorený štát, ukrajinská národnosť je historický omyl Stalina a spol., ktorí chceli nacistický okraj Ruska oddelene a samostatne kontrolovať viac než ostatné časti Ruska, preto ho nazvali „ukrajinou rodiny“, „okrajom vlasti“.

Historický analfabetizmus sa môže stať osudným pre EÚ už tretí krát! Akoby dvakrát v minulom storočí nestačilo! Rétorika CIA o „ruskej hrozbe“ je primitívne oživenie „studenej vojny“ s cieľom rozpútať lokálnu vojnu v srdci EÚ !!!

Je to debilita, alebo korupcia? Čo zaslepuje bruselských politikov? Vôbec si neuvedomujú že hrajú vabank o celoeurópsku existenciu strednej vrstvy občianstva EÚ!

Pýtame sa: A v čom má Rusko ustúpiť? Čo má Rusko urobiť, aby boli „americkí priatelia“ spokojní? Rusi majú vykrvácať a nechať sa zotročiť len preto, že USA chcú mať silný dolár?

RF sa má vzdať svojich tisíce ročných území? RF má odstúpiť dobrovoľne svoje územia každému agresorovi? Veď to mohli dať už Mongolom, mohli to dať Osmanom, Napoleonovi, aj Hitlerovi, veď nemuseli čakať na Obamu!

Kto by mal záujem nechať si vziať to, čo mu tisícročia patrí? S čím rátajú politici EÚ?

Ale ja osobne si prajem, aby ruská armáda použila proti USA zbrane najtvrdšieho úderu ihneď ako USA zatiahnu Slovensko do vojny! Nech vedia aj občania USA čo si zvolili a čo majú doma za háveď vo svojom parlamente a vo svojich agentúrach! Nech vedia aká je vojna naživo! Nech Rusi nezaútočia na EÚ, ale na hlavu hada ktorý toto celé organizuje!

V 20. storočí sa bojovalo na americkom území (ostrovoch) iba chvíľu za 2. sv. vojny. Ale USA bohatli v obidvoch svetových vojnách a dodnes vyvážajú vojnu ako svoj hlavný obchodný artikel! Čo je to za štát (USA), ktorý platí vlastným občanom za rozsievanie a prijímanie smrti len, aby zbohatli vyvolení, aby bohatli tí, ktorí smrť spoznajú len prirodzene po dlhom a bohatom živote? Akým právom toto robia?

Celé 20. storočie a začiatok 21. storočia sa nesú v sústavnej americko-inostrannej vojny!

Kto je tu historický a politický analfabet ? Bruselskí politici, alebo politici USA ?

Odpovedáme za všetkých rozumných občanov SR a celej EÚ: Vážení politici SR a EÚ, vezmite si k srdcu tento oznam, uvažujte logicky a zodpovedne – ak vám ešte mozog funguje! Alebo ste všetci kúpení? Pani Merkelová, vy ste sa stala nacistkou, že podporujete kyjevský nacizmus?

PRAVÝM CIEĽOM politiky USA & bruselských pätolizačov je vojnový biznis! Najprv chcú bohatnúť z dlhodobej vojny vedenej klasickými zbraňami a potom chcú zbohatnúť z územia, na ktorom zavedú vlastnú „USA-demokraciu“.

Vojnoví štváči v USA dostali hlad na Rusko, na jeho bohatstvo, na jeho územia. Nachádzame sa v situácii ako na začiatku 2. svetovej vojny. Putin robí všetko preto, aby sa konfliktu vyhol. Rozhodne však nebude váhať a použije všetky prostriedky na tvrdú odpoveď. To sa týka aj nás, pokiaľ u nás budú vojaci US-A.

Doteraz sme boli ruským partnerom v demokratickom medzinárodnom obchode. Čo budeme potom? Potom budeme cieľom prvej kategórie, lebo sú tu „US-A odborníci“ v takom hojnom počte, že jednoducho pre RF budú cieľom č. 2 spolu s poľskými, kosovskými a inými základňami, až po Washingtone, ktorý bude cieľ č. 1, čomu sa americkí nacisti chcú vyhnúť rozmiestnením základní v srdci EÚ, a ešte k tomu čo najbližšie k hraniciam RF. Vy to nevidíte?, ste zaslepení dolármi prepchatými kontami?, už aj v našej vláde SR ???

Pán Glváč, vy ste slaboduchý alebo skorumpovaný? Vy si myslíte, že takýto konflikt sa nás nedotkne ? Ako ste mohli súhlasiť s vojenskou spoluprácou s US-A ? Vám je to jedno, že zomrie každý vo vašom okolí? Vy si myslíte, že si zachránite svoju frajerku? A čo jej rodina? Majte si frajeriek, koľko chcete, to je Váš morálny konflikt, ale robiť vojenskú politiku SR proti záujmom občanov SR? Nie ste náhodou najhorší gauner v novodobých dejinách Slovenska ? Toto si dovolili iba slovenskí nacisti za 2. svetovej vojny !

Spolupráca s americkými nacistami ktorí plánujú a tvoria vojnové konflikty na celom svete!, týmto – spoluprácou s nimi, ste prekonali slovenských nacistov v 2. svetovej vojne!

Občania SR si žiadajú aby tzv. „US-A odborníci“ opustili územie SR. A čo ste Vy urobil? Klamete občanov SR ?, vy tvrdíte že US-A u nás nie sú, hoci naši občania ich vidia na vlastné oči v Poprade, na Sliači a inde ! Čo to má všetko znamenať?

Ukrajinskí Česi už opúšťajú Ukrajinu. Žili tam od skončenia 1. svetovej vojny a dnes odtiaľ chcú odísť. Pán Glváč, pán Fico, pán Lajčák, vy ste slepí? Nezdá sa Vám to podozrivé?

Ukrajina & US-A sa chystajú na vojnu, občania Ukrajiny to cítia, a vláda SR nič nevie? Všetci, čo uvažujú triezvo, vedia, že Rusko sa nikdy nevzdá svojich území! Rusko sa nepoddá ani tlaku, ani vojne, a prehrá zase iba ten kto zaútočí na Rusko!

Musia sa zopakovať historické omyly, musia vykrvácať európske rody? Musia naši vojaci obetovať svoje životy len preto že novodobí nacisti im za to zaplatia? Aký to má význam a pre koho?

Nebude lepšie a jednoduchšie vyhnať US-A z našej krajiny? Nemali by sme vystúpiť z členstva v NATO? A veru MALI !!! práve teraz to ešte je možné a ja trvám na tom že Slovensko musí z NATO odísť a US-A musia odísť zo Slovenska!

Dnes je každému jasné, že americkí nacisti investovali do UA peniaze, aby tam mohli otvoriť biznis, rozpútať lokálnu vojnu. Z Ukrajiny si chcú urobiť nástupnú rampu na útok proti Rusku, bránu do Moskvy. Vojna neskončí na Ukrajine, lebo hlavným cieľom je Rusko, a následne celá EÚ! Vojna má zachvátiť celú Európu, ktorú potom majú „oslobodiť“ americkí nacisti. Pýtam sa: Už ste zabudli, že to isté chceli už dvaja pred Obamom? V 2. svetovej vojne sa prehnala Červená armáda cez celý stred Európy.

Bez Rusov by Hitler nikdy nebol porazený, skôr opak je pravdou. Atómovú bombu by mal Hitler.Svet bol zachránený iba preto, že ruská ofenzíva prenikla do Berlína a Rusi svojím nezadržateľným útokom donútili nacistov ku kapitulácii. Vďaka ruskej ofenzíve získali Američania atómovú bombu, lebo ukryli nacistických vedcov. A teraz sa cítia takí silní, že chcú dobiť Rusko? Pre nás je tento scenár katastrofou a naši politici sú ako blázni. Strkajú hlavy do piesku a poslúchajú diktát Bruselu ako nesvojprávni idioti.

Situácia dnes je horšia ako v roku 1939! A to len preto, že bruselskí politici zhltli návnadu CIA, že naivní občania UA chceli zmenu a pustili si do krajiny amerických nacistov, a to len preto, lebo naivní občania EÚ ešte vždy čakajú na spásny obrat v politike EÚ…

Euro-občania a občania SR ! Postavme sa všetci proti USA, vyžeňme US-Army z našich krajín, ukončime „sankcie proti Rusku“ !

Alebo budeme čakať na vzájomné vyvražďovanie národov Európy v záujme amerického dolára? Alebo tí čo prežijú, ak prežijú, budú žiadať od USA povojnové pôžičky?, presne podľa odskúšaného scenára z dvoch svetových vojen v 20.storočí?

Svetový vojnový konflikt je naplánovaný. Potvrdzuje to aj nákup zbraní ktorý nedávno podpísal Porošenko na arabskom veľtrhu! Čo si myslíte, aké zbrane tam nakupoval? Americké, aké iné.

Občania SR ! Veď sa zamyslite, kto z politikov prezradí, že po prijatí UA do NATO, a po vstupe UA do EÚ odvedú našich potomkov do konfliktu na východný front, kde veľmi pravdepodobne položia život za cudzí kapitál, kto nám to povie? Kto z politikov tam pôjde vykrvácať? Kto z vojnových štváčov, ktorých kráľovsky platíte zo svojich daní a kto z ich mediálnych luhárov a spolupáchateľov nám prezradí, že toto nebude len ďaleká lokálna vojna?

Kto dokáže predpovedať účasť Číny, ktorá bude v tomto konflikte spojencom Ruska? Kto vyhodnotí reálnu „silu“ NATO?, alebo US-A ktorá doteraz bojovala vždy len so slabším protivníkom a aj to mizerne?, veď Hitlera porazili Rusi! Na čo sa vlastne vojnoví štváči spoliehajú? Že táto vojna neprinesie ruské jadrové hlavice nad Washington? Ja osobne im to prajem, nech už skončí celé storočie amerického vojnového biznisu!

V tejto vojne víťaza nebude, tak nech si to užijú všetci, aj politici!

Alebo to zastavíme? Postavíme svoje hlasy proti NATO a proti US-Army?

Ešte vždy máme možnosť zakročiť tak ako to rozum a historická skúsenosť odôvodňujú. Ešte vždy môžeme protestmi vykázať štváčov zo Slovenska a nestať sa terčom rakiet.

Kde vidíte demokraciu v tom čo sa deje na Ukrajine? My vidíme len neskrývanú nacistickú vládu, nacistickú armádu porušujúcu medzinárodné konvencie, a premyslenú genocídu ruských občanov UA. A čo na to Európa? Viete si predstaviť, že by si niektorý národ v EÚ vydobýjal svoju samostatnosť spôsobom, ako to robí Ukrajina? Bola snáď Ukrajina doteraz nesamostatná, že bojuje o samostatnosť? Mala snáď vládu, ktorú EÚ neuznávala? Nemali snáď Ukrajinci svoje národné práva? Európska únia sa vzdala svojich princípov, a svojim postojom sa stáva spolupáchateľom genocídy. Čo môžeme očakávať od EÚ my sami, občania EÚ, keď tak rýchlo a ochotne búra vlastné hodnotové základy?

Rusi sú veľký, kultúrny a mocný národ, bez ktorého by Európa v dnešnej podobe nikdy nevznikla. RUSKO NIE JE NÁŠ NEPRIATEĽ , nepriateľom každého občana Európy sú skorumpovaní politici, ktorí pre svoju moc a peniaze neváhajú páchať vlastizradu!

Podpora ukrajinského nacizmu je vlastizradou Slovenska!

Čo môžu urobiť slušní občania? Keď všetci malí a slabí robia to isté, zmenia všetko! Môžeme to zmeniť, lebo musíme, musíme jednotne a musíme nahlas a všetci naraz!

Poďte všetci do Bratislavy dňa 28. februára 2015 a povedzte to prezidentovi Kiskovi, povedzte to ministrovi Lajčákovi a premiérovi Ficovi! Povedzme všetci jednotne:

US-Army GO HOME ! NATO End in EU !

UA is Nothing for EU !

Bojkotujme všetkých politikov ktorí zvyšujú napätie vo vzťahu k RF! Odmietajme politiku sankcií a podsúvanú politiku intervencií proti Rusku! Bojkotujme vojnových štváčov na všetkých úrovniach, vo všetkých voľbách, na internete, na FB, na uliciach!

Nedopusťme politiku vojny! Bojkotujme médiá ktoré nám podsúvajú vojnu ako jediné riešenie!

Bojkotujme ukrajinský nacizmus! Izolujme sa od UA, bojkotujme vstup UA do NATO!

Podporme modernú hospodársku politiku RF! Podporme riešenia ktoré ponúka RF!

http://ritomska.blog.sme.sk/c/375850/vazeni-p-glvac-lajcak-a-fico-neklamte-nas-my-odmietame-vasu-vojnu.html

 

Vážená pani poslankyňa NR SR,
vážená pani JUDr Mária Ritomská,
pani poslankyňa za OĽANO, /Obyčajní ľudia a nezávislí občania /
uvedomujem si pani Majka ,že do vienka slovenských ženských mien Vám dňa 12.9. 1959, kedy ste uzreli prvé svetlo sveta, bolo Vašimi rodičmi dané pekné meno Mária,,,,
Prečítal som si Váš horlivý príspevok v ktorom hovoríte, že situácia je horšia než v roku 1939, pričom ako úplne obyčajný človek zo Slovenska,plne chápem Vaše rozhorčnie nad tým všetkým, čo sa vo svete, jeho vojenských blokoch deje, deje na Ukrajine a v jej odštiepeneckých republikách tzv. DĽR a LĽR ktoré “ vraj „Rusko nepodporuje.
Viem, že vojenské konflikty zabíjajú okrem bojujúcich vojakov i civilné obyvateľstvo, sám v Afganistane v r. 1984 kde som sa ocitol ako občan ČSSR som
od jedného afgánskeho vidiečana na severnej hranici s Tadžikistanom v Shrkhan Bandare počul, ako vtedajší vojaci ZSSR v najbližšej dedine priviazali afgánskeho mudžahedína za ramená oboch rúk a protichodne trhom lana ho dvoma tankami oddelili od trupu , v Ghazni vyhadzovali so sovietskych helikoptér z výšky 300 metrov afgáncov ktorí kryli povstalcov / a možno práve tak tu na Slovensku keď ľudia ukrývali partizánov pred nemeckými fašistami /. Dvadsať rokov predtým v roku 1964 sa zle zapísal istý „US-army lieutenant „menom Kelly ,ktorý zavraždil viac ako 250 vietnamských civilov v dedine MY LAI , svet o tom vedel , poručík Kelly bol za to v Amerike potrestaný, boli aj snímky,
– No tie napríklad chýbajú práve z roku 1984 z Afganistanu , vtedy chýbali sovietske kamery, afgánci boli chudobní, nemali žiadne internety, weby, videá z mobilov, mobily a iné elektronické médiá. Pochopiteľne bolo to iné Černenkovské ZSSR, neskôr Jelcinovo a posledne striedaním raz Putinovo, Medveďevovo za zas Putino Rusko. To Rusko, voči ktorému vy dnes prechováte nádeje a spasiteľské glorioly záchrany ľudstva pre americkým imperializmom, ktorý tak ohrozuje Ukrajinu a Európu.
Dnes vďaka technike máme rôzne virtuálne ,a niekedy aj vykonštruované videá a neoverené polovičaté správy, alebo správy len z jednej ruky, ktoré sa dnes ako vírus antiukrajinskej , antiimperialistickej a antiAmerikanistickej Eboly, šíria po slovenských a iných európskych weboch a internetoch.
-Máme antiukrajinskú a antiruskú propagandu , vieme všetko, čo sa napríklad stalo vlani v Odese, kde upálili zaživa v Dome odborov viac ako 50 ľudí, či inde, vieme aj o našom občanovi bojujúcom v armáde separtistov v Donecku či Luhansku.
Prichádzajú k nám strašné správy, mnohí z nás už podľahli takýmto propagandám, niektorí sa postavili na stranu Ruska bojujúceho proti americkému imperializmu , toho správneho a zdravého Ruska vládnucich oligarchov , ktoré si pred rokom a dvomi dňami prisvojilo Krym pod svoje krídla. A potom ešte to slávnostne vyhlásilo o dva týždne neskôr z Krymského ale už ruského Krymského parlamentu.
Ako doktorka práv , a už i z hľadiska medzinárodného práva musíte vedieť, že to bolo protiprávne, a že práve to Rusko je agresor, akokolvek i keď história je históriu , čo keby dnes náša NR SR vyhlásila, že i Zakarpatská Ukraijna patrí Slovensku a tak poďme si ju od Ukrajiny zobrať a anektovať. Veď tých 11 tisíc km 2 by sa nám hodilo a na tej úrodnej pôde, by sme povzniesli Jahnátkovo Ministerstvo poľnohospodárstva a zbavili sa závislosti od Super a Hypermarketov a od plačov, že máme málo domácich poľnohospodárskych produktov z domácej produkcie vo svojich obchodoch.
A ako by ste sa napríklad zachovali pani poslankyňa , pani Majka ,keby sa niekde od Levíc na juh a na západ až po“ krásavicu na Dunaji “ Bratislavu ,vytvorila nejaká Levická a Novozámocká ľudová republika žiadajúca o pripojenie k Maďarsku. A Mařadsko by si napríklad prisvojilo a anektovalo okres Komárno a dva okresy, odzbrojilo našu armádu a vyhlásilo republiku Komárno. Čo by na to povedali Rakušania, Poliaci Češi.

Pani Majka , nebuďte predpojatá a zaujatá proti pánovi Glváčovi, Ficovi a pánovi Lajčákovi. Prečo hovoríte pánovi Glváčovi, že je slaboduchý, a akým právom to hovoríte Vy, o ktorej Váš pán predseda Matovič povedal, že máte najväčšiu absenciu z OĽANO v parlamente. Teda asi zabúdate do neho chodiť , a zabúdate na to, že sme v Euŕopskej únii a NATO. Či Vy nie ? A Vy ktorá dostáva 3000 eur mesačne od daňových poplatníkov SR, ako to pán Matovič povedal v nejakom jeho blogu, na ktorý som sa dostal cez vyhľadávač google na internete.
Pani Majka , aj mne sa nepáčia všelijaké US- praktiky, nepáčia sa mi nariadenia našej všemohúcej EÚ / výmeny výstražných trojuholníkov , svietenie aut cez deň ,keď je vonku 22 tisíc luxov a iných bruselských úradníkov, ktorí možno videli rásť mrkvu či petržlen, či rebarboru, a ak, tak len na internete /. Viete dnes je to všetko inak, dnes netreba prepadať antiimperialistickej , fašistickej Amerike, fašistickej Ukrajine.
Odporúčal by som Vám, aby ste si pozreli černiveckú národnú univerzitu v Černivci na Ukrajine a jej katedru histŕie a pozreli a prečítali si ako to za čias stalinových bolo na Ukrajine a ako sa to dobré Rusko správalo voči Ukrajincom , choďte aj na Katolícku univerzitu do Ľviva a spýtajte sa tých ,ako to bolo na Majdane 2014, kde zahynul jeden jej profesor guľkou Janukovičovho ostreľovača.
Dnes minister obrany štátu ktorý je v NATO, už nemusí absolvovať ani základnú vojenskú službu a poradovú prípravu. Ešte že ju napr. predseda vlády Robert Fico absolvoval vo VÚ Janoviciach nad Úhlavou v roku 1986 a práve tam, kde ja v roku 1971-72.
Nech má pán Glváč frajeriek koľko chce ,/ a možno aj Vy máte ctiteľov v súčasnom parlamente a možno o tom ani neviete/.
A prosil by, som ešte udanie miesta, kde sa bude tá udalosť 12.marca 2015 v Bratislave odohrávať. Zakričíme na amerických imperialistov , pohrozíme im nech idú domov aj aj z Kuchyne ak tam majú svoje samoljoty, nezabudneme pripomenúť i ich mandelínky zemiakové ,ktoré nám sem nad našu kedysi ľudovodemokratickú republiku vyhodili a zničili tak zemiakové polia. A naopak žiadať príchod Ruska, a byť s ním naďalej v pevnej, nerozbornej a bratskej jednote, nech nás oslobodí od amerického imperializmu, ktorý sa tak nebezpečne šíri na Ukrajine, Poľsku, Litve, Estónsku a Lotyšsku.
A nemail by sme zabudnúť pripomenúť tiež Gorilu , keď už tam budeme, rôzne čierne stavby novodých slovenských oligarchov, žiadať zrušenie mečiarových amnestií , a žiadať aj to, čo nedávno žiadal Váš predseda -aby veľké a rôzne mafiánske firmy typu staviteľov hotelov a štadiónov , platili i malým firmám, subdodávateľom pre ktorých je aj 3000 eur dobrých aby vyplatili mzdy svojim robotníkom.

Pani poslankyňa, pani JUDr Ritomská, aj ja som v máji 1997 hlasoval ako pacifista v tom referende ktoré vtedajši minister vnútra SR vlády HZDS p. Krajči zmaril. Hlasoval som proti vstupu do NATO -u , jeho vojskám na našom území. Škoda, že bolo zmarené a neplatlné. Predpokladám, že aj Vy, vzdelaná žena dnes právom obavájajúca sa o mier na našej planéte,. Ja ako obyčajný občan,neupieram Vám právo na svoj názor. Myslím ,že aj Vy ,ste vtedy ako 38 ročná občianka SR vyjadrili svoj názor k vojenským blokom, a určite hlasovali proti vstupu SR do NATO.
Časy sa však zmenili, predtým sme očakávali zrušenie vojenských blokov . Rusko už bez WZ však dlhé roky mlčalo. Štáty bývalého ZSSR sa spod kladiva a kosáka osamostatnili. Legitímny proces, a legitímny aj pre Ukrajinu ktorá sa chce uberať ako nezávislý štát iným smerom, A smerom k EÚ kde patríme i my a naša NR SR ktorej ste poslankyňa. A treba si totiž uvedomiť, že Ukrajna, Amerika, NATO a iní imperialisti a fašisti nenapadli Rusko, / máte dôkazy že nejaké ukrajinské vojská prenikli na územie RF? / práve naopak Rusko v neoznačných uniformách preniklo na jej územie a ukradlo jej Krym. Nuž odkiaľ teda ide to nebezpečenstvo ?
A aj ja, pani poslankyňa chcem podporovať modernú hospodársku politiku RF ako píšete. A kto by ju nechcel podporovať …
S pozdravom,
Mydlo Marián – (64) obyčajný, nezávislý a propagandami nepredpojatý občan z Ružomberka na Slovensku a podpriemerný 393.10 eurový dôchodca

 

Fedor: Fico hostí podporovateľov ruskej agresie

Vo väčšine štátov EÚ panujú podľa poslanca Národnej rady SR Martina Fedora veľké obavy z agresívnych zámerov Ruska. Ako povedal, čelní predstavitelia členských krajín sú presvedčení, že čelia organizovanej podvratnej propagande ako súčasti hybridnej vojny.
Podľa Martina Fedora (na archívnej snímke) sú čelní predstavitelia členských krajín EÚ presvedčení, že čelia organizovanej podvratnej propagande ako súčasti hybridnej vojny.
Autor: Ľuboš Pilc, Pravda
„Slovenský premiér však v Košiciach hostí otvorených podporovateľov ruskej agresie a označuje to za mierovú konferenciu,“ upozorňuje poslanec a vedúci stálej pracovnej skupiny strany Sieť pre vnútornú bezpečnosť Martin Fedor.

Fedor sa v lotyšskej Rige zúčastňuje na Medziparlamentnej konferencii o spoločnej zahraničnej bezpečnostnej politike a spoločnej bezpečnostnej a obrannej politike.

Na Slovensku podľa Fedora nevenujeme pozornosť hybridnej vojne
„Aj v Rige je jednou z najdôležitejších tém tzv. hybridná vojna, ktorej sa na Slovensku takmer vôbec nevenujeme. Pritom aj u nás prebieha organizovaná, štvavá propaganda, ktorá je jedným z dôležitých prvkov prebiehajúcej hybridnej vojny u nášho suseda. Skôr to vyzerá tak, že nástrojom tejto propagandy je aj Ficova „mierová konferencia“ v Košiciach,“ vyhlásil Fedor.
Podľa člena Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Martina Fedora by mal predseda vlády namiesto stretnutia s podporovateľmi ruskej agresie, ako je napríklad pán Matthias Platzeck z Nemecka, radšej zdôrazňovať záujmy Slovenskej republiky.

 

SR nemá aktualizovanú stratégiu kyberbezpečnosti
Štáty našich spojencov z NATO a EÚ upravujú podľa Fedora svoje obranné plány a berú do úvahy, že v prípade hybridnej vojny, sú napríklad operácie v informačnom priestore oveľa dôležitejšie ako priame vojenské akcie. „Centrá excelentnosti v pobaltských krajinách na ochranu kyberbezpečnosti v Estónsku, energetickej bezpečnosti v Litve alebo ochrany strategických komunikácií v Lotyšsku sú dôležité pri prevencii nevojenských rizík a sú na prospech všetkých krajín aliancie. Na druhej strane Slovensko doteraz nemá aktualizovanú ani len bezpečnostnú stratégiu a stratégia kyberbezpečnosti, ktorá je v pripomienkovom konaní, je príliš všeobecná. Tomuto by mala vláda a jej predseda urýchlene venovať pozornosť a nerobiť propagandu podporovateľom Ruska, ktorí majú len vlastné ekonomické alebo iné zámery,“ zdôraznil Fedor.
Konferencia Cesty k mieru – Občiansky dialóg v znamení dohody Minsk II, ktorá sa koná v piatok a v sobotu v Košiciach, vznikla z iniciatívy Nemecko-ruského fóra a Nemecko-ukrajinského fóra v spolupráci s inštitútom ASA. Konferencia sa koná pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica, ktorý pre chorobu svoj piatkový program zrušil.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/347843-fedor-fico-hosti-podporovatelov-ruskej-agresie/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné. Zálohujte si trvalý odkaz.