Aliancia za rodinu sa nevzdáva. Chce žalovať televízie, ktoré ju odmietli. Bude žalovať aj TV Lux?

Aliancia za rodinu sa ani mesiac po neúspešnom referende nevzdáva a televíziám, ktoré pred plebiscitom odmietli odvysielať ich spoty, odkazuje, že sa stretnú na súde.
Jebem Alianciu za rodinu
Televízie Markíza, JoJ aj RTVS sa ešte pred referendom rozhodli nepustiť na obrazovky spot, v ktorom si po malého chlapca prídu jeho noví adoptívni rodičia – homosexuálny pár.

Chromík hovorí o obmedzení slobody prejavu
Podľa hovorcu Aliancie za rodinu Antona Chromíka tak došlo k vážnemu porušeniu antidiskriminačného zákona a obmedzeniu slobody prejavu.

V súčasnosti sa pripravujú podania,“ odpovedal dnes Chromík v sms správe na otázku Aktuality.sk, či chystajú žalobu na televízie, tak ako to avizovali pred referendom. Viac informácií Chromík prezradiť nechcel.

Spot odvysielala TV Lux
Markíza video stopla s odôvodnením, že kým Aliancia za rodinu si odvysielanie spotov mohla dovoliť zaplatiť, druhá strana na to prostriedky nemala.
SKOK vyzýva na neúčasť na referende, v kampani si pomáha Bibliou

Druhá strana na to prostriedky naozaj nemala? 

Kontroverzný-billboard1

RTVS svoj odmietavý postoj vysvetlila tým, že zákon o referende neupravuje vysielanie politickej reklamy počas referendovej kampane. JoJ sa zasa odvolávala na zachovanie objektivity.

Ako to bolo naozaj so spotom Aliancie za rodinu na Tv Lux si môžete prečítať TU:
Po bojkote verejnoprávnej RTVS ako aj drvivej väčšine ostatných elektronických médií spotu Aliancie sa TV LUX neodvysielaním RTVS odmietnutého spotu vlastne pripojila k – aj keď neúmyselnej – cenzúre, pretože neodvysielala plánovaných 250 repríz odmietnutého spotu Aliancie.

Hoci sa spot na obrazovkách najsledovanejších televízií neobjavil, diváci si ho mohli pozrieť napríklad v televízii Lux, ktorej väčšinovým vlastníkom je Konferencia biskupov Slovenska. Reklamu Aliancie za rodinu vysielalo aj Fun rádio.

http://www.aktuality.sk/clanok/271821/aliancia-za-rodinu-sa-nevzdava-chce-zalovat-televizie-ktore-ich-odmietli/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.