V Českých Budějoviciach protestovalo proti islamu 500 ľudí. + Islamský štát použil chlór ako chemickú zbraň proti kurdským bojovníkom

V Českých Budějoviciach sa zišli aj desiatky ľudí, ktorí sú presvedčení, že islamofóbia nie je riešením
Približne 500 ľudí demonštrovalo dnes na českobudějovickom námestí Přemysla Otakara II. „proti islamskej nenávisti a politickej korektnosti“. Neďaleko odtiaľ sa následne zišli desiatky ľudí, ktorí sú presvedčení, že islamofóbia nie je riešením, informoval spravodajský portál Novinky.cz.

Praha 16. 1. 2015 Demonstrace proti islamizaci České republiky

Na oboch demonštráciách vystúpilo niekoľko rečníkov. „Nechceme, aby sa v bývalom východnom bloku stalo to, čo v západnej Európe, kde sú dnes už za kritiku islamu zabíjaní a prepúšťaní z práce ľudia. Boja sa hovoriť verejne, pretože islam nie je nič iného, než totalita a obmedzenie všetkých slobôd, o ktoré sme sa pred 25 rokmi toľko usilovali,“ uviedol Martin Konvička z iniciatívy Islam v Českej republike nechceme, ktorá demonštráciu zvolala.
Pri katedrále sv. Mikoláša sa potom zišlo približne 50 ľudí, ktorí zvolali demonštráciu v reakcii na protest protiislamistov. „Nesúhlasíme s iniciatívou Islam v Českej republike nechceme, ale sme si vedomí, že ten problém, ktorý chceme riešiť, by bolo ideálne riešiť spoločne,“ konštatoval Svatomír Mlčoch, jeden z rečníkov.
K stretu oboch táborov nedošlo, polícia a strážnici tak nemuseli zasahovať, dodal portál Novinky.cz.
ru

http://www.hlavnespravy.sk/v-ceskych-budejoviciach-protestovalo-proti-islamu-500-ludi/578607

 

Islamský štát použil chlór ako chemickú zbraň proti kurdským bojovníkom

Chlór je zakázaný dusivý jedovatý prvok, ktorý sa používal ako chemická zbraň už v prvej svetovej vojne
Regionálna vláda v poloautonómnom Kurdistane na severe Iraku dnes oznámila, že má dôkazy, že extrémistická organizácia Islamský štát (IS) použila smrtiaci plyn chlór ako chemickú zbraň proti kurdským polovojenským silám péšmarga.

Bezpečnostná rada kurdského regiónu uviedla vo vyhlásení pre tlačovú agentúru Reuters, že laboratórna analýza vzoriek pôdy a oblečenia z januárového samovražedného bombového útoku autom, ktorý podnikol Islamský štát v severnom Iraku, dokázala stopy po chlóre. „Vzorky obsahovali množstvá chlóru, čo naznačuje, že táto látka bola použitá vo forme zbrane,“ napísala bezpečnostná rada vo vyhlásení.
Chlór je zakázaný dusivý jedovatý prvok, ktorý sa používal ako chemická zbraň už v prvej svetovej vojne.
Obvinenie Kurdov v Iraku nie je možné nezávisle overiť, dodala agentúra Reuters v správe.
ru

http://www.hlavnespravy.sk/islamsky-stat-pouzil-chlor-ako-chemicku-zbran-proti-kurdskym-bojovnikom/578544

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.