Gang mužov znásilnil rádovú sestru, Kresťania v Indii majú strach. + Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k prenasledovaniu kresťanov

Mníška, ktorá mala 74 rokov, je ďalšou obeťou znásilňovania žien v krajine.

NAÍ DILLÍ. Indický premiér Narendra Modi v utorok povedal, že je „hlboko znepokojený“ znásilnením rádovej sestry a zničením kostola v Indii.
Gang znasilnil mnisku v Indii
Kresťania v krajine však tvrdia, že jeho slová neodstránia strach v kresťanskej komunite, ktorý sa zväčšil po nástupe jeho pravicovej vlády k moci. Kresťanský líder John Dayal v utorok povedal, že sa kresťania v Indii cítia ohrození a bezbranní.

Počas víkendu znásilnila skupina mužov staršiu rádovú sestru vo východnej Indii. Muži, ktorí napadli v indickom štáte Západné Bengálsko kláštor a kresťanskú školu, zničili kaplnku a posvätné predmety. O deň na to zničili kostol v štáte Harijána na severe Indie.

Hromadné znásilnenia žien v Indii vrátane zahraničných turistiek sú v súčasnosti rezonujúcim problémom tamojšej spoločnosti. Sexuálne násilie sa dostalo do centra pozornosti po tom, čo po hromadnom útoku pred dvoma rokmi v Naí Dillí zomrela indická študentka.

http://www.sme.sk/c/7702436/gang-muzov-znasilnil-radovu-sestru-krestania-v-indii-maju-strach.html

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k prenasledovaniu kresťanov

Melčice 17. marca (TK KBS) Konferencia biskupov Slovenska (KBS) vyhlasuje celoslovenskú zbierku na pomoc prenasledovaným kresťanom, ktorá sa uskutoční pri všetkých bohoslužbách na Kvetnú nedeľu (29. marca 2015). Uvádza to vo vyhlásení k prenasledovaniu kresťanov, ktoré prijala na 80. plenárnom zasadaní v Melčiciach. Vyhlásenie KBS prinášame v plnom znení:

—————————————————————–

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k prenasledovaniu kresťanov

Konferencia biskupov Slovenska s veľkým znepokojením sleduje rastúce prenasledovanie kresťanov a iných náboženských skupín na Blízkom a Strednom východe i v niektorých afrických štátoch. Sme šokovaní brutalitou, ktorej sú vystavení kresťania zo strany radikálnych islamských fundamentalistov.

Obraciame sa na vládu Slovenskej republiky, aby starostlivosť o prenasledovaných zaradila medzi svoje zahraničnopolitické priority. Uvedomujeme si, že nedostatočné úsilie aj európskych národov a inštitúcií prehlbuje humanitárnu katastrofu a núti kresťanov k odchodu z oblastí, kde žili dve tisícročia. Oceňujeme všetkých verejných činiteľov a občianskych aktivistov, ktorí neprestávajú upozorňovať verejnosť na túto nespravodlivosť a porušovanie základných ľudských práv.

V snahe zmierniť utrpenie našich bratov a sestier vo viere, v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou a v solidarite s ťažko skúšanými cirkvami vyhlasujeme celoslovenskú zbierku na pomoc prenasledovaným kresťanom, ktorá sa uskutoční pri všetkých bohoslužbách na Kvetnú nedeľu, dňa 29. marca 2015. Rovnako sa obraciame na všetkých veriacich s naliehavou prosbou o modlitby za mier a zmierenie medzi národmi.

Nech naša konkrétna pomoc a modlitba prispejú k zmierneniu utrpenia a k skončeniu špirály násilia. Tieto tragické udalosti potvrdzujú, že zachovávanie náboženskej slobody je základným predpokladom rozvoja každej spoločnosti.

Melčice, 17. marca 2015

http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20150317035

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.