Náboženský úrad Turecka: Náhradné materstvo je ako cudzoložstvo. + Stále viac a viac Nemcov podporuje myšlienku revolúcie

Náhradné materstvo je pre náboženstvo neprijateľné, pretože jeho súčasťou sú prvky cudzoložstva, vyhlásil turecký Úrad pre náboženské záležitosti, Diyanet.
Macedosko schvalilo manzelstvo muza a zenyNáhradné materstvo sa dotýka ľudských citov
Mimotelové oplodnenie je podľa úradu pri náhradnom materstve procesom, ktorý začína a konči medzi jednotlivcami, ktorí z náboženského hľadiska nie sú de facto zosobášení, čo je neprijateľné. Dotýka sa to ľudských citov a obsahuje prvky cudzoložstva, zverejnila Russia Today odvolávajúc sa na noviny Hurriyet.
Turecký Úrad pre náboženské záležitosti pokladá za prijateľné oplodnenie in vitro len v tom prípade, že spermia a vajíčko patria manželskému páru a oplodnené vajíčko je vložené do lona manželky, a nie cudzej ženy.
Mať dieťa formou náhradného materstva je podľa úradu prijateľné len vtedy, ak sa dokáže, že proces mimotelového oplodnenie nemá žiaden negatívny vplyv na rodičov a ich budúce dieťa.

Dyanet poskytuje odpovede na otázky moderného sveta
Najvyšší turecký Úrad pre náboženské záležitosti Diyanet vznikol v Turecku v roku 1924, v dôsledku oddelenia cirkvi od štátu. Jeho úlohou je vykonávať úkony týkajúce sa viery, uctievania a etiky islamu, ako aj správa posvätných miest.

Ďalšou z úloh úradu je výklad islamu určený širokej verejnosti. Diyanet poskytuje odpovede na otázky moderného sveta, prináša odpovede na prípadné konflikty medzi sekulárnym štátom a náboženstvom.
Úrad vysvetľuje svoje stanovisko k otázkam sexuality, k už spomínanému umelému oplodneniu, k antikoncepcii, k transplantácii orgánov a podobne.
ru

http://www.hlavnespravy.sk/nabozensky-urad-turecka-nahradne-materstvo-je-ako-cudzolozstvo/584066

Nepokoje vo Frankfurte: Stále viac a viac Nemcov podporuje myšlienku revolúcie

Vo Frankfurte sa konala protestná akcia proti finančnej politike Európskej únie počas slávnostného otvárania pracoviska ECB v meste. Demonštrácia sa skončila hromadnými nepokojmi, v dôsledku ktorých desiatky ľudí bolo zranených. Podľa výsledkov z nedávnej štúdie jednej z univerzít v Nemecku, prieskum ukázal, že každý piaty Nemec verí, že revolúcia – je jediný spôsob, ako presadiť reformy v spoločnosti
Maskovaný demonštrant drží v ruke kamene počas zásahu policajného vodného dela počas protestu proti vládnym úsporným opatreniam a kapitalizmu, v stredu 18. marca 2015 vo Frankfurte
Maskovaný demonštrant drží v ruke kamene počas zásahu policajného vodného dela počas protestu proti vládnym úsporným opatreniam a kapitalizmu, v stredu 18. marca 2015 vo Frankfurte

Nemecko je považované za ekonomické centrum a symbol stability v Európe. Ale v skutočnosti, situácia nie je až taká ružová. Nemecko je krajina s vysokou životnou úrovňou, nachádzajúca sa v hornej časti Európskeho hospodárskeho stromu a nejaví sa ako veľmi vhodné miesto pre revolúciu. Avšak, demonštranti v Nemecku majú iný názor.
Podľa údajov jednej z vysokých škôl v Nemecku, každý piaty Nemec verí, že revolúcia – je jediný spôsob, ako presadiť reformy v spoločnosti.

„Cieľom je hájiť naše demokratické práva. Myslíme si, že v Európskej únii sa záujmy finančného sektora kladú nad ochranu ľudských práv, “ povedal jeden z protestujúcich.
„Teraz sa v Európe začal boj chudobných proti bohatým. To je dôvod, prečo som tu,“ – povedal druhý.
Vzplanutie násilia, ku ktorému došlo 18. marca dokazuje, že v ekonomickom centre Európy, nie je všetko v poriadku. A ľudia, požadujúci zmenu sú ochotní ísť do krajnosti, aby boli vypočutí.
jf

http://www.hlavnespravy.sk/nepokoje-vo-frankfurte-stale-viac-a-viac-nemcov-podporuje-myslienku-revolucie/584161

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.