Masaker v sýrskej obci: Islamisti vyvraždili celé rodiny, neušetrili ani deti. + Doláru i ekonomike Spojených štátov ostáva maximálne 90 dní života

Militanti z extrémistickej skupiny Islamský štát povraždili v noci z pondelka na utorok najmenej tridsať ľudí v dedine pri sýrskom meste Hamá.
Dievcatko sa vzdava pred fotografom
Bojovníci Islamského štátu terorizujú obyvateľov Sýrie a severného Iraku.
Sýrska organizácia pre monitorovanie ľudských práv informovala, že masaker sa odohral v obci Mabúdža približne 60 kilometrov od Hamá. Islamisti pozabíjali celé rodiny vrátane detí, pričom niektorých upálili zaživa. Časť obyvateľstva dediny patrí k náboženským menšinám alavitov a izmaelitov, ktorých sunnitský islam považuje za kacírov.

Oblasť sa nachádza asi 200 kilometrov od mesta Rakka, ktoré je fakticky hlavným mestom kalifátu, ktorý Islamský štát vyhlásil. K alavitom patrí aj sýrsky prezident Baššár al-Asad, ktorého režim čelí ozbrojenému povstaniu už vyše štyroch rokov.

Svet dojala fotografia sýrskeho dievčatka, ktoré žije v utečeneckom tábore Atmeh vzdialenom desať kilometrov od hraníc s Tureckom. Turecký novinár Osman Sagirli, ktorý pracuje pre turecký denník Türkiye, robil reportáž o živote sýrskych utečencov v tomto tábore.

Kým deti sa pred fotografmi buď skrývajú alebo sa usmievajú do objektívov, tento raz keď novinár vytiahol fotoaparát, štvorročné dievčatko si myslelo, že muž má v rukách zbraň a spravilo gesto, že sa vzdáva.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/350547-masaker-v-syrskej-obci-islamisti-vyvrazdili-cele-rodiny-neusetrili-ani-deti/

Ekonomike Spojených štátov ostáva asi 60 až 90 dní života, protože dolár je na pokraji zrútenia

Tak to je fakt je sila. Známy ekonóm Todd Walker, vyslovil ohromujúcu predpoveď: ekonomika USA má okolo „60 – 90 dní života, pretože dolár je na pokraji zrútenia“

Doláru, ako aj ekonomike Spojených štátov, ostáva už iba asi 60 maximálne 90 dní života. Túto prognózu vyslovil americký ekonóm Todd Walker. Todd pracoval 20 rokov ako ekonomický poradca Federálnej rezervnej banky v New Yorku a Federálnej rezervnej banky v Clevelande. V súčasnej dobe je profesorom v Centre pre menovú finančnú alternatívu v Cato inštitúte, Túto informáciu priniesol portál „Vesti Ekonomika“.
Toddové výpočty potvrdzujú aj ďalší odborníci, ale oni nemajú odvahu stanoviť presný dátum pádu americkej ekonomiky. Napríklad bývalý predseda Federálneho rezervného úradu Alan Greenspan na konci februára povedal, že americká ekonomika je v krajine vo veľmi neistej situácii, a dodal, že hospodársky rast v Spojených štátoch je sprevádzaný znížením trhu práce, a skôr či neskôr to povedie k silnej inflácii.
„Sme konfrontovaní s rastúcim tlakom na peňažných trhoch a infláciou skôr, než väčšina z nás očakávala,“ povedal Greenspan.
Špecialista tiež konštatuje výrazné zníženie dlhodobých investícií. Čo je určite poľutovaniahodné, a to má výrazný vplyv na ekonomiku USA.
Mimochodom, od vyslovenia tejto prognózy už uplynulo 20 dní.
jf

http://www.hlavnespravy.sk/ekonomike-spojenych-statov-ostava-asi-60-az-90-dni-zivota-protoze-dolar-je-na-pokraji-zrutenia/589553

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné. Zálohujte si trvalý odkaz.