Sorosove peniaze menia spoločnosť. Úspechy slovenských proliferov mu nevoňajú. + Boj o vodu v USA

„Inštitút otvorenej spoločnosti“ bedáka nad úspechmi ochrancov života v Chorvátsku, Lotyšsku, v Litve a na Slovensku.
Vatikánska agentúra Zenit priniesla 6. decembra analýzu zhrňujúcej správy o pôsobení inštúcií financovaných Georgeom Sorosom. Jeho nadácia zastrešuje „Inštitút otvorenej spoločnosti“, založený v roku 1993 pre pôsobenie v postkomunistickej Európe. Pozdejšie expandoval do viac než 50 krajín na všetkých kontinentoch
Zenit cituje bulletin Foundation Watch vydávaný washingtonským „Centrom výskumu kapitálu“, podľa ktorého „Inštitút otvorenej spoločnosti“ „hojne financuje liberálne propagandistické skupiny a aktivistov radikálnej ľavice“.
Soros sa opat ozenil
V rokoch 1998-2003 Inštitút udelil cez 150 grantov vo výške 31 miliónov dolárov na pro-potratové programy. Z nich čerpalo „Plánované rodičovstvo“, ale tiež „Liga pre potraty a reprodukčné práva“, ktorá získala 700.000 dolárov len na televízne programy.
Ďalšou oblasťou Sorosovho pôsobenia je legalizácia drog: Lindesmithovo centrum, usilujúce o legalizáciu marihuany, dostalo v rokoch 1994-1999 štyri milióny dolárov, po spojení s ďalšou pro-drogovou organizáciou dostalo v roku 2000 tri a pol milióna dolárov.

Soros

Mt 7: 15-20 Chráňte sa falošných prorokov: prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci. 16Poznáte ich po ovocí. Veď či oberajú z tŕnia hrozná alebo z bodliakov figy? 17Tak každý dobrý strom rodí dobré ovocie, kým zlý strom rodí zlé ovocie. 18Dobrý strom nemôže rodiť zlé ovocie a zlý strom nemôže rodiť dobré ovocie. 19Každý strom, ktorý neprináša dobré ovocie, vytnú a hodia do ohňa. 20Teda po ich ovocí ich poznáte.

Soros financuje taktiež úsilie o legalizáciu eutanázie. Projekt „Smrť v Amerike“ získal v roku 2000 pätnásť miliónový grant. Jeho cieľom je zmeniť postoj verejnosti k asistovanej samovražde: podobne pôsobia organizácie označované názvom „Dôstojnosť“, ktoré dostávajú od Sorosa granty vo výške desiatok a stoviek tisícov dolárov.
Potraty propagujú Sorosovej nadácie predovšetkým mimo Spojených štátov. Správa: „Inštitútu otvorenej s spoločnosti“ bedáka nad úspechmi ochrancov života v Chorvátsku, Lotyšsku, v Litve a na Slovensku. V reakcii na to od roku 2002 Sorosove nadácie „poskytujúce financie na posilnenie lokálnej a regionálnej propagácie, zvlášť v oblastiach, kde je právo na potrat ohrozené“.

Do budúcnosti sa chystá „Inštitút otvorenej spoločnosti“ sústrediť na projekty „veľké zmeny“ (sea change), na zásahy v globálnom merítku. Ako napísal Soros do Chronicle of Philanthropy, je jeho cieľom globálne otvorená spoločnosť.
Od roku 1982 vydal Soros 3.8 miliardy dolárov na projekty zmien v spoločnosti: v roku 2002 to bolo skoro pol milióna dolárov.
Soros investuje i do priamych politických akcií: z tých uvádza Zenit prevrat v Gruzínsku a plánovanú porážku George W. Busha v nasledujúcich voľbách.

http://www.hlavnespravy.sk/sorosove-peniaze-menia-spolocnost-uspechy-slovenskych-proliferov-mu-nevonaju/590729

Desivá budúcnosť už dnes: Boj o vodu v USA, prvýkrát v histórii obmedzenia na spotrebu!

LOS ANGELES – Americký štát Kalifornia musí povinne znížiť spotrebu vody o štvrtinu. V boji s niekoľkoročným devastujúcim suchom to v stredu nariadil guvernér štátu Jerry Brown. Podľa agentúry Reuters sa opatrenie vzťahuje na občanov i podniky. Ide o prvú povinnú celoplošnú redukciu v dejinách Kalifornie, ktorá má znížiť spotrebu vody o 25 percent.

Priemyselné parky a golfové ihriská musia ihneď znížiť spotrebu vody o štvrtinu a na majiteľov domov bude vyvíjaný tlak, aby si namiesto trávnikov vyžadujúcich množstvo vody nasadili rastliny tolerujúce sucho. Na poľnohospodárov, ktorí už teraz majú menej vody na zavlažovanie, sa nariadenie nevzťahuje.

Kalifornia zvyčajne čerpá asi tretinu vody, ktorú štát spotrebuje, z pomaly sa topiaceho snehu, ktorý je v súčasnosti na historicky najnižšej úrovni. Naznačuje to, že sucho, ktoré trvá už vyše tri roky, sa zďaleka nekončí.

Guvernér Kalifornie Jerry Brown

Demokratický guvernér Kalifornie, ktorý je vo funkcii štvrté volebné obdobie po sebe, povedal, že namiesto pol druha metra snehu sa na monitorovacej stanici v pohorí Sierra Nevada v súčasnosti nachádza zvädnutá tráva. „Je to prídelový systém. Iba ho uplatníme cez rozličné vodovodné správne systémy,“ uviedol Brown.

Sucho v Kalifornii

Štát podľa Browna vypracuje finančné plány, ktoré pomôžu rodinám a podnikom odstrániť plánovaných 4,6 milióna štvorcových metrov trávnikov a nahradiť staré zariadenia novšími, šetriacimi vodu.

Úrady budú pokutovať distribútorov vody, ktorí nariadenie o šetrení nedodržia, do výšky 10.000 dolárov za deň, citovala agentúra Reuters predsedníčku štátnej Rady pre kontrolu vodných zdrojov Feliciu Marcusovú. K novým predpisom patrí nariadenie, že nové projekty bývania nebudú môcť mať trávniky, ak nebudú mať zabudovaný mikrorozprašovací systém zavlažovania.
V oblasti San Joaquin-delta rieky Sacramento nechali už vlani pestovatelia tisíce akrov pôdy ladom v dôsledku vysokých cien vody a zníženia jej množstva, ktoré im štát bol ochotný predať na zavlažovanie. Státisíce ďalších akrov dopadnú zrejme tento rok rovnako a očakáva sa, že farmári odstránia stromy a vinohrady závislé na zavlažovaní, uviedla kalifornská ministerka pre potraviny a poľnohospodárstvo Karen Rossová. Už v marci úrady zakázali polievať trávniky do 48 hodín po daždi a zakázali servírovať vodu v reštaurácii, ak o ňu zákazník sám nepožiada.

V roku 2009 vyšla správa s názvom Globálne trendy 2030: Alternatívne svety. Vydala ju Národná spravodajská rada a zahŕňa analýzy amerických spravodajských služieb ako aj názory mimovládnych a zahraničných expertov. Podľa nej bude stále väčší nedostatok potravín, vody a energie. Skoro polovica obyvateľov Zeme bude žiť v oblastiach, kde budú problémy s vodou. Vo väčšine prípadov sú tieto problémy zvládnuteľné, pokiaľ sa začnú riešiť, uvádzala správa.

http://www.topky.sk/cl/11/1465939/Desiva-buducnost-uz-dnes–Boj-o-vodu-v-USA–prvykrat-v-historii-obmedzenia-na-spotrebu-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.