Počet obetí útoku islamistov na kenskú univerzitu stúpol na 70 ľudí. Moslimov prepustili, kresťanov vraždia

Útok sa začal v univerzitnej mešite, do ktorej vtrhli útočníci vydávajúci sa za veriacich. Boje s militantmi v areáli univerzity pokračujú.

NAIROBI. Pri rukojemníckej dráme v areáli univerzity v meste Garissa na východe Kene zomrelo podľa posledných správ z miesta činu najmenej 70 ľudí.
Kenya vrazdenie krestanov na univerzite
Zranenia utrpelo 79 ľudí, štyroch predpokladaných útočníkov bezpečnostné sily zlikvidovali.

Moslimov prepustili
Militanti stále držia študentov v priestoroch univerzity ako rukojemníkov, na mieste sa bojuje a prebieha policajná operácia. Informovali o tom svetové tlačové agentúry.

Ozbrojenci somálskej militantnej skupiny aš-Šabáb vtrhli do univerzitného areálu a spustili streľbu na študentov v internátnych ubytovniach, pričom sa zamerali najmä na kresťanov.

„Zoradili sme ľudí a prepustili moslimov,“ povedal hovorca extrémistickej organizácie aš-Šabáb pre vojenské operácie. „Vo vnútri budovy leží veľa tiel kresťanov. Mnohých kresťanov stále zadržiavame. Vo vnútri univerzity sa stále bojuje,“ dodal.

Napojenie na al-Káidu
Svedkovia uviedli, že ozbrojenci začali okamžite po príchode do areálu bez rozmyslu páliť. Väčšinu zranených zasiahli guľky z paľby, štyria sú podľa vyjadrenia lekárov v kritickom stave. Útočníkov je údajne päť. Areál obkľúčili policajti a vojaci.

Severné a východné oblasti Kene susediace so Somálskom sú najviac postihované útokmi, z ktorých sú často obviňovaní islamisti zo somálskej skupiny aš-Šabáb. Tá je napojená na teroristickú organizáciu al-Káida. Skupina sľúbila Keni odplatu za vyslanie vojakov do Somálska.

Aš-Šabáb je zodpovedný aj za krvavé útoky na nákupné centrum v Nairobi v roku 2013, pri ktorých zahynulo 67 ľudí

http://www.sme.sk/c/7730954/pocet-obeti-utoku-islamistov-na-kensku-univerzitu-stupol-na-70-ludi.html?ref=trz

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.