Pápeža znepokojujú útoky Islamského štátu voči kresťanom. + Námorníka objavili po vyše dvoch mesiacov, celú dobu sa modlil

Pápeža znepokojujú útoky extrémistickej organizácie Islamský štát voči kresťanom na Blízkom východe
Pápež odsúdil útok na študentov v Keni ako čin nezmyselnej brutality

Pápež František dnes ako čin „nezmyselnej brutality“ odsúdil štvrtkový útok somálskych islamistov v Keni, pri ktorom prišlo o život najmenej 147 ľudí, väčšinou kresťanov. Vatikánsky štátny sekretár Pietro Parolin dnes vo vyhlásení uviedol, že pápež vyzval „všetkých ľudí pri moci, aby znásobili svoje úsilie v záujme skoncovania takýchto násilností v Keni“.
Ukrizovanie krestanov
František vyjadril znepokojenie nad nárastom počtu kresťanov, ktorí sú vystavení útokom, osobitne na Blízkom východe zo strany extrémistickej organizácie Islamský štát. Uviedol, že medzinárodné spoločenstvo by malo dostať oprávnenie použiť vojenskú silu ako poslednú možnosť na zastavenie „nespravodlivej agresie“.
Kenské úrady dnes začali s postupným prevozom tiel obetí útoku islamistov v univerzitnom areáli v meste Garissa na východe Kene. Ako informovala agentúra Reuters, telá prevážajú do Nairobi, kde ich prevezmú pozostalí.
Okrem najmenej 147 obetí na životoch bolo ďalších asi 80 osôb zranených. Miestny Červený kríž dnes spustil kampaň, ktorou ľudí vyzýva, aby pre zranených darovali krv.

Maskovaní islamisti aš-Šabáb vo štvrtok zaútočili v študentov v ubytovniach v univerzitnom areáli v meste Garissa na východe Kene. Najprv študentov zabíjali bez rozdielu, neskôr oslobodili niekoľkých moslimov a zamerali sa na kresťanov. Podľa Reuters ide o doteraz najväčší útok milícií aš-Šabáb na kenskom území.
Denník Nation dnes citoval očitého svedka útoku, študenta Hassana Abdiho, ktorý uviedol, že islamisti sa postavili na hlavnú cestu od internátov a kládli študentom otázky ohľadom islamu a proroka Mohameda. „Bolo to strašné, lebo islam neučí zabíjať tých, ktorí nemajú vedomosti o vierouke,“ spresnil.

Severné a východné oblasti Kene susediace so Somálskom sú najviac postihované útokmi, z ktorých sú často obviňovaní islamisti zo somálskej skupiny aš-Šabáb. Tá je napojená na teroristickú organizáciu al-Káida. Skupina sľúbila Keni odplatu za vyslanie vojakov do Somálska.

http://www.hlavnespravy.sk/papez-odsudil-utok-na-studentov-v-keni-ako-cin-nezmyselnej-brutality/591993

Stroskotanec na vlastnej jachte: Muža vylovili z mora po vyše 2 mesiacoch, takto prežil!

WASHINGTON – Viac ako dva mesiace pil dažďovú vodu a jedol surové ryby, než sa konečne na obzore objavila záchrana. Americký jachtár, ktorého na nepojazdnej lodi hnali prúdy a vietor preč od východného pobrežia Spojených štátov, vo štvrtok po 66 dňoch opäť hovoril so svojimi blízkymi. Zachránila ho nákladná loď, ktorá náhodou preplávala okolo. Muž je podľa televízie CNN v dobrom stave.

Namornik sa modlil

Tridsaťsedemročný Louis Jordan vyplával koncom januára na krátky rybársky výlet na desať metrov dlhej jachte Angel do pobrežných vôd štátu Južná Karolína. Nasledujúci deň jeho rodina nahlásila pobrežnej stráži, že je nezvestný. Pátranie však neviedlo k žiadnemu výsledku a s jachtárom sa nepodarilo nadviazať kontakt.

Objavila ho až tento týždeň nemecká nákladná loď v mieste vzdialenom približne 320 kilometrov od pobrežia Severnej Karolíny, takmer tisíc kilometrov od miesta, z ktorého vyplával. Kapitánovi lode vraj povedal, že sa jachta pokazili a nebol ju schopný opraviť, a tak ho unášalo more osudu napospas.

Posádka lode ho neskôr odovzdala vrtuľníka pobrežnej stráže, ktorý ho vo štvrtok previezol do nemocnice. „Je veľmi dobre stavaný a silný nielen fyzicky, ale aj duševne. A do telefónu mi povedal, že sa celú dobu modlil,“ povedal Jordanov otec Frank televíznu stanicu CNN s tým, že sa jeho syn až na drobné zranenie ramena cíti dobre.

http://www.topky.sk/cl/11/1466209/Stroskotanec-na-vlastnej-jachte–Muza-vylovili-z-mora-po-vyse-2-mesiacoch–takto-prezil-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.