Cenzúra v parížskom metre. Prevádzkovateľ zakázal pojem „kresťania východu“. + Rumunsko vyhostilo cudzincov pre islamistickú propagandu

Portál Citizengo.org zahájil petíciu
Prevádzkovateľ hromadnej dopravy v Paríži (RATP) a jeho reklamná agentúra Metrobus zakázali v reklame podporujúcej koncert, ktorý sa uskutoční v júni tohto roka, používanie pojmu „kresťania východu“.
bankovky doláre jüany
Výťažok z koncertu skupiny s názvom „Kňazi“ pôjde na pomoc kresťanom na Blízkom východe, ktorí sú prenasledovaní Islamským štátom a ďalšími džihádistickými skupinami pôsobiacimi na území Iraku a Sýrie. Informáciu zverejnil portál Citizengo.org, ktorý proti tomuto rozhodnutiu zorganizoval petíciu. Zahájená bola v pondelok, 6. apríla.
Už zajtra by sa mal parížsky prevádzkovateľ zúčastniť stretnutia s radou kresťanskej organizácie CHREDO, ktorej cieľom je snaha pomôcť zmierniť utrpenie prenasledovaných kresťanov na Blízkom východe.
Predstavitelia parížskeho prevádzkovateľa sa majú stretnúť aj s členmi francúzskeho parlamentu, pretože táto problematika sa dotkla mnoho Francúzov. Petícia preto vyzýva riaditeľa Pierra Mongina RATP, aby nariadenie zrušil.

„Kresťania východu“
Parížsky prevádzkovateľ vo svojom vyhlásení uviedol, že reklamu cenzuroval, pretože je jeho povinnosťou, aby poskytovateľ verejných služieb zostal neutrálny, uvádza sa v petícii.
V súvislosti s ozbrojeným konfliktom v zahraničí hlavný organizátor koncertu, biskup Jean-Michel Di Falco Leandri, uviedol, že RATP ho informovala, že pojem „kresťania východu“ musí byť z reklamy odstránený, pretože ide o náboženský pojem.

Biskup na margo vzniknutej situácie tiež uviedol, že človek si nesmie pliesť svetskosť, ktorú cirkev rešpektuje, so svetským extrémizmom, ktorý sa stáva groteskným a absurdným honom na čarodejnice.
Petícia preto pripomína, že je potrebné rozlišovať medzi podporou náboženstva a pomocou bezbranným a prenasledovaným ľuďom.

Viac o petícii sa dozviete na stránke www.citizengo.org, kde jej zároveň môžete vyjadriť svoju podporu.
ru

http://www.hlavnespravy.sk/cenzura-v-parizskom-metre-prevadzkovatel-zakazal-pojem-krestania-vychodu/593873

 

Rumunsko vyhostilo cudzincov pre islamistickú propagandu

Rumunsko vyhostilo sedem cudzincov blízkych Islamskému štátu (IS) a teroristickej sieti Al-Kajdá kvôli islamistickej propagande a verbovaniu stúpencov. Podľa agentúry AFP to cez víkendu oznámila rumunská spravodajská služba SRI.

Bukurešťský súd najprv v utorok označil za nežiaducu skupinu šiestich osôb, z ktorých piatim zakázal vstup do krajiny v nasledujúcich siedmich rokoch a jednej po dobu troch rokov. Vo štvrtok potom rovnaký verdikt, ale na dobu desiatich rokov, stihol nemenovaného tuniského študenta.

Členovia tejto skupiny „vyznávajúcich radikálne ideológie teroristických organizácií Islamský štát a Al-Kajdá“ podľa oznámenia SRI robili extrémistickú islamskú propagandu a regrutovali ľudí do ozbrojených skupín „v oblastiach ovplyvnených teroristickým fenoménom“.

Štátna príslušnosť vyhostených, okrem tuniského študenta, SRI neoznámila. Vo svojom vyhlásení iba uviedla, že všetci boli „zástupcovia zahraničných obchodných spoločností“.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/350993-rumunsko-vyhostilo-sedem-cudzincov-pre-islamisticku-propagandu/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.