Lesba: Postup lobby LGBT ‚totalitný’ a ‚istý druh fašizmu’. + Moskva: Zákon o financovaní cirkví zo zahraničia

Lesba kritizuje postup homosexuálnych aktivistov proti
malým kresťanským podnikateľom

Indianapolis, 15.4.2015 (kath.net/LSN/jg) 017 833 – „Stali sme sa netvorom, proti ktorému sme bojovali“, hovorí Tammy Bruceová, americká publicistka a rozhlasová moderátorka. Je členkou homosexuálneho hnutia a bola predsedníčkou feministickej skupiny „National Organisation of Women“ (NOW) v Los Angeles. V rozhovore so známym televíznym moderátorom Seanom Hannitym kritizuje postup homosexuálnych aktivistov proti kresťanským malým podnikateľom, ktorí z náboženských dôvodov nechcú spolupôsobiť na „svadbách“ osôb rovnakého pohlavia.
EU
Konkrétnym podnetom bol prípad pizzerie „Memories Pizza“ v Indianapolise. Vlastníci reštaurácie museli zatvoriť svoje zariadenie a museli sa odsťahovať a skrývať po tom, čo dostali vyhrážky zabitia od homosexuálnych aktivistov. Neboli totiž ochotní dať svoj lokál k dispozícii na „svadobnú hostinu“ pre pár rovnakého pohlavia.
Tlak, ktorý aktivisti LGBT vyvíjajú na kresťanov, odporuje základným ideám hnutia za práva občanov, hovorí Bruceová. Tomu išlo o to, aby všetci mohli žiť ako sa im páči, aj keď to nezodpovedá spoločenským normám. Hnutie LGBT dnešnej doby však vôbec neberie do úvahy zásadu „žiť a nechať žiť“. Jeho správanie je „totalitné“ a „istým druhom fašizmu“, kritizuje Bruceová. -zg-

Moskva: Zákon o financovaní cirkví zo zahraničia

Moskva, 14.4.2015 (KAP/KNA) 017 832 – Ruská vláda pripravila návrh zákona na kontrolu finančných zdrojov cirkví a náboženských spoločenstiev. Ako informovala spravodajská agentúra Interfax v utorok, kabinet prijal návrh zákona ministerstva spravodlivosti, podľa ktorého cirkvi budú musieť ministerstvu skladať účty zo svojich financií. Tým sa má predchádzať „extrémizmu“. Vláda chce zvlášť kontrolovať príjmy zo zahraničia.
V novembri predstavitelia kresťanských cirkví, islamu a židovskej obce návrh zákona kritizovali. Žiadali, aby zostala zachovaná ich nezávislosť od štátu.
Súčasný návrh zákona pripomína zákon schválený v r. 2012, ktorý označuje mimovládne organizácie, ktoré dostávajú peniaze zo zahraničia a v Rusku sú politicky aktívne, ako „zahraničných agentov“. Musia sa dať špeciálne zaregistrovať a podliehajú prísnej finančnej kontrole. Táto kontrola slúži podľa mimovládnych organizácií aj na to, aby sa ochromila ich činnosť. –zg-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.