Boli to kresťania, a tak ich hodili do mora. + Exorcista Amorth: ‚IŠIS je satan’

Doslova aj v nešťastí boli na jednej lodi, a predsa medzi nimi zvíťazila nenávisť podfarbená náboženským cítením.

Len za posledný týždeň preplávalo Stredozemné more a skončilo v Taliansku 10-tisíc ilegálnych utečencov.
„Talianska polícia už zadržala 15 utečencov afrického pôvodu a moslimského vyznania, ktorí čelia podozreniu, že počas plavby po Stredozemnom mori pri potýčkach hodili cez palubu 12 utečencov vyznávajúcich kresťanstvo,“ informovali v piatok talianske médiá citované agentúrou Reuters. Polícia v Palerme zadržala podozrivých ihneď po príchode na Sicíliu a na základe výpovede svedkov ich obvinila z vraždy.
Migranti v Taliansku
Podľa denníka Corriere della Sera je medzi utopenými kresťanmi aj jeden neplnoletý chlapec. Útočníci pochádzali z Guiney, Mali, Pobrežia slonoviny a Senegalu. Podľa svedkov sa 14. apríla skupina nalodila na nafukovací čln, ktorý ju mal dopraviť z Líbye na Sicíliu. Celkove bolo na palube 105 ľudí. Väčšina pochádzala zo Senegalu a z Pobrežia slonoviny. Počas plavby sa moslimskí migranti, ktorí tvorili väčšinu, začali vyhrážať kresťanom z Nigérie a Ghany, že nimi nakŕmia ryby. Následne prešli od vyhrážok k činom a dvanástich kresťanov hodili do mora. Zvyšní napadnutí migranti sa pochytali za ruky a vytvorili živú reťaz, aby si tak zachránili životy.

Podľa britskej BBC len v posledných dňoch preplávalo Stredozemné more a skončilo v Taliansku 10-tisíc ilegálnych utečencov. V minulom roku po mori do Európy priplávalo rekordných 170-tisíc ľudí. Všetci pre biedu a konflikty opustili svoje rodné miesta v Afrike alebo na Blízkom východe. Musia však najprv prekonať asi 500 kilometrov po mori. Prevádzači pritom používajú nevhodné plavidlá, ktoré v honbe za ziskom sú preťažené a bez potrebných zásob vody, jedla, záchranných viest a člnov.

EÚ sa namiesto skutočného riešenia problému pokúša situáciu riešiť každoročnou finančnou pomocou talianskej vláde vo výške 2,8 milióna eur v rámci operácie Triton. Je to však veľmi málo a podstatu problému to nerieši. Navyše z 28 členských krajín iba 22 štátov prispieva finančne na záchranu ilegálnych migrantov. Napríklad Británia to odmieta s tým, že ide o krok, ktorý len zvyšuje počet presídlencov, teda aspoň podľa tamojších politikov. Podľa štvrtkového vyhlásenia Paola Dzhentiloniho, šéfa talianskej diplomacie citovaného portálom BaltInfo, Taliansko doteraz nedostalo adekvátnu odpoveď z EÚ.

Ako informovala agentúra OSN pre utečencov ,v roku 2014 zahynulo 3 500 ľudí vo vodách Stredozemného mora v snahe dostať sa do Európy.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/352320-boli-to-krestania-a-tak-ich-hodili-do-mora/

 

Exorcista Amorth: ‚IŠIS je satan’

Zlo sa skrýva za politickým, náboženským a kultúrnym vývojom, no má jediný zdroj a tým je satan.

Rím, Taliansko, 15. 4. 2015 (CNA- Catholic News Agency) 017 846 – V nedávnom Facebookovom poste, veľmi dobre známy rímsky exorcista Páter Gabriele Amorth tvrdí, že Islamský štát (IŠIS) „je Satanom,“ a poukazuje tiež na nedostatočné reakcie Západného sveta.

“IŠIS je Satan. Veci sa udejú najprv v duchovných sférach a potom sa stávajú reálnymi na tejto zemi,“ uviedol 8. apríla tento exorcista vo svojom poste na sociálnych sieťach.
Páter Amorth pokračuje: „Sú len dve duchovné ríše: Duch Svätý a démoni.“ Taktiku zla a jeho vstupovania do sveta opisuje takto:

„Zlo sa rado maskuje pod rôznymi spôsobmi: politickými, náboženskými, kultúrnymi – to má len jediný základ inšpirácie: diabla. Ako kresťan bojujem proti Šelme duchovne.“
„V politickom svete, v ktorom dnes je možné vidieť nedostatok záujmu tvárou v tvár masakrom kresťanov, budeme musieť zápasiť s IŠIS a to tiež budeme robiť iným spôsobom. Môžeme badať, že všetko sa ešte viac zhoršuje a budeme aj my napádaní; môžeme sa len pýtať sami seba, čo Západ urobil v priebehu posledných desaťročiach? Nič.“
Kňaz, ktorý založil Medzinárodnú asociáciu exorcistov vysvetľuje, že Satan „sa stále snaží nám nahovoriť, že svet je v jeho moci a čo hovorí, sa javí ako pravda. Biblicky povedané, nachádzame sa v posledných časoch a beštia zúri a koná zbesilo.”

IŠIS prevzal kontrolu nad najväčším kresťanským mestom v Iraku – Qaraqosh – v auguste minulého roka a spôsobila, že desiatky tisíc ľudí museli zo svojich domovov zutekať. Teroristická skupina prenasledovala a zavraždila kresťanov a iných príslušníkov náboženských minorít v častiach Sýrie a Iraku.
Deväťdesiatročný páter Amorth vykonal vyše 70 000 exorcizmov počas uplynulých 29 rokov. Toto číslo je preto tak vysoké, lebo často sa vykonáva exorcizmus opakovane a zakaždým, keď sa obrad slúži, počíta sa ako jedna inštancia.

Páter Amorth sa už opakovane viackrát vyjadril o nebezpečenstvách ohrozujúcich ľudí tým, že už viac neveria v diabla, ako aj to, že je nedostatok exorcistov. –zg-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.