Moslimovia prinútili kresťanov, aby odstránili z kostola kríž. + Proti masakre kresťanov protestovali stovky Etiópčanov

Kríž by podľa protestujúcich moslimov mohol zneistiť a odvrátiť mladých moslimov od viery.

KUALA LUMPUR. Malajzijské úrady nariadili prešetriť okolnosti protestu skupiny moslimov, ktorí donútili správcu kresťanského chrámu v Kuala Lumpure, aby odstránil kríž.
Europe for christ net 1
Informovala o tom v stredu agentúra Reuters, podľa ktorej ide o posledný zo série množiacich sa prejavov náboženského napätia vo všerasovej malajzijskej spoločnosti.

Prípadom sa zaoberala v utorok večer aj vláda, ktorej premiér Najib Razak upozornil, že ak sa potvrdí porušenie zákonov alebo nariadenia o zákaze poburovania, demonštranti budú potrestaní.
Obavy z množiacich sa prejavov neznášanlivosti

Miestne médiá informovali, že skupina približne 50 demonštrantov sa minulú nedeľu zhromaždila pred kresťanským chrámom na prevažne moslimskom predmestí Kuala Lumpuru Taman Medan, aby žiadali odstránenie kríža z chrámu.

Tvrdili, že kríž by mohol zneistiť a odvrátiť mladých moslimov od ich viery. Niekoľko hodín po proteste kríž z budovy odstránil správca chrámu, spresnili médiá.

Tento protest znepokojil nemoslimov i umiernených moslimov, z ktorých mnohí vyjadrili obavy z množiacich sa prejavov náboženskej neznášanlivosti v krajine a smerovanie časti miestneho moslimského duchovenstva ku konzervatívnej forme islamu.

http://www.sme.sk/c/7765262/moslimovia-prinutili-krestanov-aby-odstranili-z-kostola-kriz.html

 

Proti masakre kresťanov protestovali stovky Etiópčanov

Etiópsky minister zahraničia poslancom prisľúbil, že vláda podnikne všetky nevyhnutné kroky na to, aby ochránila civilistov a začne s privážaním späť tých, ktorí sa chcú vrátiť domov.
Etiopia Proti masakre kresťanov v uliciach protestovali stovky Etiópčanov.
ADDIS ABABA 21. apríla (WEBNOVINY) — Stovky Etiópčanov protestovali v utorok v Addis Ababe proti zabitiu tridsiatich etiópskych kresťanov islamistami v Líbyi. Vraždy hlboko otriasli touto prevažne kresťanskou krajinou vo východnej Afrike a parlament momentálne zvažuje, ako na ne bude odpovedať. Demonštranti vyrazili od domov dvoch z obetí a chceli pochodovať k hlavnému námestiu Meskal a k parlamentu, polícia im to však neumožnila.

Zabití Etiópčania boli prevažne migranti. Minister zahraničia Tedros Adhanom poslancom prisľúbil, že vláda podnikne všetky nevyhnutné kroky na to, aby ochránila civilistov a začne s privážaním späť tých, ktorí sa chcú vrátiť domov. Podľa jeho slov sú pašerákmi etiópskych migrantov prevažne samotní Etiópčania.

Islamský štát (IŠ) zverejnil v nedeľu video, ktoré ukazuje popravu 30 etiópskych kresťanov v Líbyi. Autenticitu videa nie je možné overiť, avšak záznam je podobný tým, ktoré islamisti zverejnili už v minulosti. Na videu extrémisti popravia jednu skupinu mužov sťatím na pláži a druhú skupinu zastrelia na púšti. Islamisti v Líbyi vo februári zverejnili podobnú nahrávku, na ktorej zachytávajú popravu 21 egyptských kresťanov. Egypt v reakcii uskutočnil nálety na ich pozície v Líbyi.

Posledné video má 29 minút a zverejnili ho na webových stránkach IŠ považovaných za oficiálne. Zajatci sú na ňom prezentovaní ako „stúpenci kríža z nepriateľskej etiópskej cirkvi“. IŠ ovláda rozsiahle časti Iraku a Sýrie, extrémisti však momentálne ťažia aj z konfliktov v iných krajinách regiónu, ako je Líbya či Jemen.

http://www.webnoviny.sk/svet/clanok/944911-proti-masakre-krestanov-protestovali-stovky-etiopcanov/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.