Trestné oznámenie na prezidenta SR. + Univerzita v Nitre zrušila besedu s Ľubomírom Huďom, redaktorom časopisu Zem a vek

Vo štvrtok 23. apríla sa v Bratislave uskutočnilo ďalšie z pravidelných verejných zhromaždení za mier a proti základniam NATO v Slovenskej republike. Okrem mnohých rečníkov vystúpil pred občanov obyvateľ Bratislavy, ktorý oznámil, že „OBĆAN SR, dnes 23.apríla 2015 o 14.40 hod. podal na GP SR plnohodnotné a korektné trestné oznámenie na prezidenta SR Andreja Kisku.
Kiska Lieta
Keďže Slovensko je demokratický právny štát, tak ako občan SR si plnil svoju občiansku, právnu a mravnú povinnosť a podal na osobu verejného záujmu t.č. prezidenta SR pána Ing. Andreja Kisku, trestné oznámenie za nerešpektovanie volebného zákona, korupciu a vlastizradu“.

Ďalej uviedol, že „všetky fakty, argumenty, zdôvodnenie, dopady, konštatovania a riešenie stavu sú dané v oznámení a v spise“ a pokračoval: „Kultúra slovenského národa, morálka, česť, úcta, pokora, opora, podpora, občianska spolupatričnosť sa začína v politickej štruktúre moci od najvyššieho predstaviteľa Slovenska, PREZIDENTA Slovenskej republiky.

Politická kultúra a kultúra politiky Slovenska sa musí začať od príkladu, vrchu politickej moci, od najvyššieho predstaviteľa štátu, vrchného veliteľa ozbrojených síl SR, politického a vrcholového reprezentanta SR – PREZIDENTA SR .
Prezidentský symbol, úcta, vážnosť, politické, kultúrne bytie Slovenska nesmie byť zneuctené, pokorené len peniazmi, kupovaní si moci. Ale vyžaduje a zohľadňuje najvyššie hodnoty a princíp štátu, reprezentácie Slovenska, politického uvedomenia si štátnosti, dodržiavania zákonov, identity, zvrchovanosti slovenského národa a reálnej výkonnosti a tiež znamená verbálne a neverbálne hodnoty reprezentovania malého štátu už európskou prezidentskou diplomatickou politikou.“

 

Univerzita v Nitre zrušila besedu s Ľubomírom Huďom, redaktorom časopisu Zem a vek

Redaktor mal mať na katedre geografie a regionálneho rozvoja besedu pod názvom Propaganda a realita na geopolitickej šachovnici sveta. Normalizátori nášho postdemokratického sveta však okamžite zasiahli
Po spisovateľovi Hvoreckom, ktorý zaútočil na Adelu Banášovu pre jej podporu časopisu Zem a Vek (tu) a po mediálnom útoku denníka Sme na učiteľku (tu), ktorá použila časopis ako ilustráciu hrôz vojny, sa k šikane pridala aj univerzita Konštantína Filozofa v Nitre.

Na katedre geografie a regionálneho rozvoja mal mať besedu redaktor časopisu Zem a Vek, Ľubomír Huďo, pod názvom Propaganda a realita na geopolitickej šachovnici sveta. Beseda bola zrušená. Katedra sa k dôvodom nemieni vyjadrovať. V médiách sa k téme objavilo len vyjadrenie šéfredaktora časopisu Dobrá škola, Vladimíra Burjana, ktorý skonštatoval, že v rámci slobody bádania, by teoreticky malo byt prípustne pozvať na akademickú pôdu hocikoho a diskutovať s ním o hocičom, na druhej strane ak zamestnanci disponujú kritickým myslením, tak nevidí dôvod, načo by tam Huďa pozývali. Podľa neho sa na našich univerzitách diskutuje na celkom inej úrovni, než akú prezentuje Zem a Vek.
Besedu s redaktormi časopisu Zem a Vek, Tiborom Eliotom Rostasom, Mariánom Benkom a Ľubomírom Huďom, zrušila tento mesiac aj trnavská knižnica Juraja Fándlyho, údajne z technických príčin.
bg

http://www.hlavnespravy.sk/univerzita-v-nitre-zrusila-besedu-s-lubomirom-hudom-redaktorom-casopisu-zem-a-vek/606900

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.