Hillary Clintonová na Summite žien: Hlboko zakorenené kultúrne zvyky a náboženskú vieru treba zmeniť

Článok nižšie: Žena vychovávaná dvomi lesbami rúca mýty
Podľa Clintonovej je zákaz zabíjania nenarodených detí výsadou náboženstiev
Kandidátka na prezidenta z demokratickej platformy, Hillary Clintonová, vystúpila minulý štvrtok na každoročnom svetovom summite Women in The World Summit. Účastníkom sa prihovorila slovami, že „príliš veľa žien, nemá prístup k reprodukčnej zdravotnej starostlivosti a bezpečnému pôrodu a zákony za veľa nestoja, ak nie sú uplatňované. Práva musia existovať aj v praxi, nielen na papieri. Zákony sa musia opierať o aktivity a politickú vôľu“, povedala Clintonová pre Daily Caller.
Hillary Clinton
Clintonová si myslí, že pre efektívne uplatnenie potratových zákonov, pre ktoré si v príhovoroch vyberá výlučne eufemizmy, ako napríklad „reprodukčná zdravotná starostlivosť“, je treba výrazne zasiahnuť do náboženskej viery: „Hlboko zakorenené kultúrne zvyky, náboženskú vieru a štrukturálne predsudky je treba zmeniť“, povedala Clintonová.
Clintonová, ako očakávaný nominant na prezidenta za demokratov, nepovedala, akým spôsobom by zasiahla ako prezident do zmeny náboženského myslenia. Tieto jej komentáre však prichádzajú práve v čase, kedy sa republikáni snažia oživiť snahy o zákaz potratov aspoň po dvadsiatom týždni tehotenstva. Dnes je totiž možné vo väčšine štátov USA vykonať potrat až do deviateho mesiaca, kedy lekári prevedú potrat čiastočným pôrodom – odrodia telo dieťaťa a kým má hlavu vnútri maternice, vysaje sa mu mozog. Následne sa pôrod dokončí.

Clintonová tiež kritizovala námietky cirkví, ktoré odmietajú financovať Spoločnosť pre plánované rodičovstvo (Planned Parenthood) ako aj homosexuálnu či transgenderovú agendu. Pripomenula, že tieto prekážky musí vláda poraziť. „Amerika sa pohne dopredu len vtedy, keď bude všetkým ženám garantované vykonať svoje vlastné voľby v oblasti zdravotnej starostlivosti. Ďalej sa pohneme len vtedy, keď gejov a transgenderové ženy príjmeme do náručia a nevyhodíme z práce len z dôvodu, že sú akí sú a milujú tých, čo milujú“, dodala.

Okrem Clintonovej na zmeny v Cirkevnom práve tlačí aj OSN
Clintonovej politické názory podporuje tiež OSN a predovšetkým Populačný fond OSN, ktorý už v roku 2012 vo svojej ročnej správe uvádza, že „náboženské námietky voči tabletkám, ktoré vedú k potratu, musia byť prekonané.“ Minulý rok vo februári zasa Výbor pre práva dieťaťa pri OSN inštruoval Vatikán, že „Katolícka Cirkev by mala zmeniť zákon v kánonickom práve týkajúci sa potratov a mala by poňať prístupnejší pohľad a okolnosti, za ktorých by bol prístup k potratu umožnený“.
Clintonová okrem iného vo svojom štvrtkovom príhovore nazvala implementáciu feministickej politiky v štátoch ako „veľkú neukončenú výzvu 21. storočia“, ktorá musí byť dokonaná.
„Nie je to len boj žien. Toto musí byť boj Ameriky a boj celého sveta“, dodala.
Kritici nazvali Clintonovej vízie o násilných zmenách v praktizovaní náboženstva zo strany štátu ako bezprecedentné. „Nikdy predtým tu nebol taký kandidát, ktorý by priamo konfrontoval učenie Katolíckej cirkvi o potratoch“, povedal Bill Donohue z Catholic League. Ed Morrisey zasa dodal, „toto len ukazuje, aká extrémistická je propotratová agenda. Kandidovanie na prezidenta založené na sľuboch použitia sily vo vláde, aby zmenili „hlboko zakorenené kultúrne zvyky a náboženskú vieru“, je hádam tým najprogresívnejším sloganom v dejinách“, ukončil Ed Morrissey.
Donohue vyzval Clintonovú, aby vo svojom prejave pokračovala a povedala, aké by mali byť ďalšie kroky v napĺňaní jej plánu. Tie by totiž zasiahli nielen praktizujúcich katolíkov, ale aj všetky kresťanské cirkvi, pravoslávnych, židov, moslimov, ale aj ateistov, ktorí uznávajú hodnotu ľudského života od počatia pre prirodzenú smrť.

mk

http://www.hlavnespravy.sk/hillary-clintonova-na-summite-zien-hlboko-zakorenene-kulturne-zvyky-a-nabozensku-vieru-treba-zmenit/607959

 

Žena vychovávaná dvomi lesbami rúca mýty

Deti potrebujú mamu aj otca, vyhlásila žena vychovávaná dvomi lesbami
Kontroverzná kniha, ktorú prvýkrát publikovali pred 25 rokmi – Heather má dve mamy (Heather Has Two Mommies) – bola opätovne vydaná. Publikácia je jednou z prvých, ktorá priniesla pohľad na rodinu, v ktorej dve lesbičky vychovávajú dieťa.
Heather
Na snímke Heather Barwick
„… najprv prestavovala šok v detskej literatúre – príbeh o dcére dvoch lesbičiek – a po rokoch, kniha inšpirovala všetko od politického hnevu a knižných zákazov až po pocity ohromnej vďaky a spolupatričnosti medzi ostatnými homosexuálnymi rodinami.“
Dnes, keď vychádza nové vydanie prvej detskej knihy s tematikou lesieb, 31-ročná žena, matka štyroch detí reaguje na knihu otvoreným listom.
Heather Barwick, ktorá bola zástankyňou manželstva homosexuálnych párov, dnes uvádza, že vo svojom srdci zažila veľkú zmenu. Tvrdí, že si uvedomila, ako jej otec chýbal, keď vyrastala.
Dnes mladá žena prehlasuje, že „deti potrebujú matku a otca.“
V reakcii na nové vydanie knihy Barwicková publikovala na internetovom portáli The Federalist otvorený list, v ktorom vyjadruje svoju skúsenosť pri výchove svojich detí.
Hoci Barwicková nepociťuje voči dvom matkám, ktoré ju vychovávali nenávisť alebo rozhorčenie, odhalila: „Len teraz, keď sa každý deň pozerám ako moje deti milujú a sú milované ich otcom, vidím krásu a múdrosť tradičného manželstva a rodičovstva.“
Žena, ktorú vychovávali dve ženy, po tom, čo so svojím budúcim manželom začala chodiť do kostola, zistila, že manželstvá osôb rovnakého pohlavia a zároveň výchova detí nie sú správne.
Heather Barwicková uviedla, že je ochotná čeliť pravdepodobným negatívnym prejavom voči nej zo strany obhajcov manželstva a rodičovstva osôb rovnakého pohlavia. Je ochotná čeliť v mene ostatných ako je ona, pretože je veľa ľudí, ktorí majú strach hovoriť v prospech tradičnej rodiny… majú strach z nenávisti…
„Mnohí z nás sa príliš boja hovoriť nahlas a povedať vám o našom zranení a bolesti, pretože z nejakého dôvodu sa zdá, že by ste nepočúvali. Že nechcete počúvať. Ak hovoríme, že sme zranení, pretože sme boli vychovávaní rodičmi rovnakého pohlavie, sme buď ignorovaní alebo označení za nenávistníkov,“ uviedla tiež mladá žena.

http://www.hlavnespravy.sk/zena-vychovavana-dvomi-lesbami-ruca-myty/607671

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.