Pápež apeloval na kresťanov, aby podporili právo na rovnakú plácu za rovnakú prácu. Budú žiadať spravodlivú mzdu pre všetkých aj naši pastieri?

Pápež je rozhorčený, nesúlad platov mužov a žien je škandál

papez-je-rozhorceny-nesulad-platov-muzov-a-zien-je-skandal

Podľa pápeža Františka by nedeľa mala byť sviatok. Pápež označil nedeľu aj dňom rodiny. Preto by sa tento deň, podľa neho, nemalo chodiť do práce. Podporia konečne biskupi petíciu na ochranu nedele, aby aspoň v nedeľu … deti otca mali, aby mali mamu… ako si želá aj pápež František?

Ženy majú tie isté práva ako muži, tvrdí pápež. Na Námestí svätého Petra vo Vatikáne so zvýšeným hlasom v rámci svojho doteraz najostrejšieho vyjadrenia k tejto téme zdôraznil, že kresťania musia podporiť právo na rovnakú plácu za rovnakú prácu.

Pápež je rozhorčený, nesúlad platov mužov a žien je škandál Pápež František predstúpil v stredu na Námestí svätého Petra pred veriacich a apeloval na kresťanov, aby podporili právo na rovnakú plácu za rovnakú prácu.
Pápež František v stredu horlivo apeloval na ukončenie platových rozdielov medzi mužmi a ženami, pričom to označil za „škandál“, ktorý musia kresťania jednoznačne odmietnuť.

„Prečo sa berie za samozrejmé, že ženy musia zarábať menej ako muži? Nie! Majú tie isté práva. Tento nesúlad je čistý škandál,“ povedal pápež pred tisíckami ľudí na svojej generálnej audiencii na Námestí svätého Petra.

So zvýšeným hlasom v rámci svojho doteraz najostrejšieho vyjadrenia k tejto téme tiež zdôraznil, že kresťania musia „rozhodne podporiť právo na rovnakú plácu za rovnakú prácu“.

Podľa štatistickej agentúry Eurostat boli ženy v Európskej únii v roku 2013 v priemere platené o 16,4 percenta menej ako muži. Americký úrad United States Census Bureau uvádza, že ženy zarobia 77 centov na každý dolár, ktorý zarobia muži.

http://www.webnoviny.sk/svet/clanok/947736-papez-je-rozhorceny-nesulad-platov-muzov-a-zien-je-skandal/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.