Talianski biskupi vyzývajú k ochrane nedele. Podporia konečne aj naši biskupi petíciu na ochranu nedele, aby aspoň v nedeľu … deti otca mali, aby mali mamu…?

Rím, 4.5.2015 (kath.net/KAP) 017 882 – Biskupská konferencia Talianska vyzvala k ochrane nedeľného pokoja. Inak sa práca stáva „zotročujúcou a utláčajúcou“, uvádza sa v posolstve ku Dňu práce (1. mája), ktoré uverejnili v Ríme vo štvrtok.
AZN vyzýva všetkých ľudí dobrej vôle na dokončenie zberu podpisov pod petíciu za nedeľu
„Kto si nectí nedeľu, ten nebude mať rešpekt ani voči nezamestnanému,“ cituje talianska katolícka agentúra SIR z posolstva.

papez-je-rozhorceny-nesulad-platov-muzov-a-zien-je-skandal

Podľa pápeža Františka by nedeľa mala byť sviatok. Pápež označil nedeľu aj dňom rodiny. Preto by sa tento deň, podľa neho, nemalo chodiť do práce. Podporia konečne aj naši biskupi petíciu na ochranu nedele, aby aspoň v nedeľu … deti otca mali, aby mali mamu… ako si želá aj pápež František?

V Taliansku sú otváracie hodiny obchodov od r. 2012 úplne neobmedzené. Obchody môžu zostať otvorené vo všetky dni roka až 24 hodín. V skutočnosti sú však mnohé obchody v nedeľu a vo sviatky aj naďalej zatvorené. Talianski biskupi obchodníkov v r. 2012 vyzvali, aby nedeľný pokoj napriek liberalizácii naďalej zachovávali. –zg-

 

 

 

 

Konfederácia odborových zväzov SR podporila petíciu za nedeľu

Arcibiskup podporil petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele

Rokovanie VI. zjazdu Slovenského odborového zväzu pôšt a telekomunikácií prijalo výzvu na podporu voľnej nedele

Petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele už podpísalo viac ako 70 000 občanov SR. + Stanovisko ECAV

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.