Premrštená požiadavka Lunacek! Dúhová vlajka na budove Európskeho parlamentu. + KDH: Dodatok k Univerzálnemu informovanému súhlasu posilňuje kompetenciu rodičov

Predseda Európskeho parlamentu zareagoval triezvym úsudkom, zverejnil Škripek
Rakúska europoslankyňa Ulrike Lunacek požiadala Európsky parlament, aby na jeho budove bola vyvesená dúhová vlajka, ako symbol LGBTI skupín (lesieb, gayov, bisexuálov, transrodových ľudí a intersexuálov).
B. Skripek vlajka lgbt
O jej premrštenej požiadavke informoval na svojom facebookovom profile slovenský europoslanec Branislav Škripek.
„Pani Lunacek prišla s premrštenou požiadavkou na Európsky parlament. Chcela, aby bola dúhová zástava, ako symbol sexuálne inak vnímajúcich ľudí, vyvesená na budove Európskeho parlamentu 17. mája,“ zverejnil europoslanec.
„Martin Schulz, predseda Európskeho parlamentu zareagoval triezvym úsudkom a nesúhlasil s tým, ako ani iní z členov predsedníctva,“ vysvetlil Škriepek.
„Koľko vlajok by potom muselo visieť na budove Európskeho parlamentu, keby chceli tú svoju všetky rôzne skupiny?“ pýta sa.

Ulrike Lunacek
Europoslankyňa Zelených, Ulrike Lunacek, študovala v Spojených štátoch a po návrate do Rakúska ako 23-ročná sa verejne priznala k svojej homosexualite.
V roku 2013 sa už ako europoslankyňa snažila legitimizovať pedofíliu návrhom, ktorý hovoril o nevyhnutnosti „interaktívnej sexuálnej výchovy oslobodenej od akéhokoľvek tabu“ u detí vo veku starších ako 4 roky. Odporcov a kritikov, ktorí hlasovali proti návrhu, Lunacek obvinila, že sú „pravicoví bigoti“ (viac tu).
V roku 2014 bola v Európskom parlamente na jej podnet prijatá správa „Cestovná mapa EÚ proti homofóbii a diskriminácii na základe sexuálnej orientácie a rodovej rovnosti“. Kontroverzná správa bola prijatá aj napriek protestom. Voči textu, ktorý predstavuje veľké nebezpečenstvo pre slobodu slova a štátom vnucuje manželstvá a adopcie pre homosexuálne páry spolu s výchovou k rovnosti rôznych rodov už od detstva, sa podpísalo viac než 200 tisíc občanov.
ru

http://www.hlavnespravy.sk/premrstena-poziadavka-lunacek-duhova-vlajka-na-budove-europskeho-parlamentu/612348

KDH: Dodatok k Univerzálnemu informovanému súhlasu posilňuje kompetenciu rodičov

KDH chce dodatok zoficiálniť, a preto sa obráti na ministerstvo školstva
Dodatok k Univerzálnemu informovanému súhlasu, ktorý podpisujú rodičia žiakov na začiatku školského roka, má posilniť ich kompetenciu. Dáva im totiž možnosť rozhodnúť sa, či chcú, aby sa ich dieťa zúčastňovalo prednášok na tému sexuálneho správania, závislostí či šikanovania. Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) chce tento dodatok, ktorý predstavilo na dnešnej tlačovej konferencii, zoficiálniť, a preto sa obráti na ministerstvo školstva.

„To je kompetencia, ktorú chceme posilniť, aby mohli rodičia rozhodnúť, či sa ich dieťa má, alebo nemá zúčastniť aktivity týkajúcej sa rizikového správania,“ povedala podpredsedníčka KDH pre školstvo Miroslava Szitová. KDH týmto reaguje na prípady detí, ktoré boli podľa nich nevhodným spôsobom alebo predčasne vystavené sexuálnej výchove a následne tieto informácie nedokázali spracovať. „V najdôležitejších a najcitlivejších výchovných otázkach musí škola a rodičia spolupracovať a usilovať sa o jednotný výchovný postoj,“ tvrdí prezident Združenia katolíckych škôl Slovenska Ján Horecký.

Univerzálny informovaný súhlas je dokument, ktorý školy používajú v súlade s platnou legislatívou na začiatku školského roka. „Rodičia v ňom podpisom vyjadrujú súhlas s tým, že sa ich deti budú zúčastňovať aktivít, ktoré nie sú spojené priamo s vyučovacím procesom,“ vysvetlila Szitová. Ak rodičia súhlasia, deti sa môžu počas celého školského roka zúčastňovať rôznych vzdelávacích programov, besied a iných aktivít. Žiaci sa tak počas roka môžu dostať aj k témam sexuálnej výchovy či šikanovania, a to bez toho, aby dal rodič na to osobitný súhlas.
KDH chce však tomuto zabrániť, a preto vytvorilo k súčasnému zneniu dokumentu dodatok. Ten má zabezpečiť, aby bol rodič samostatne informovaný a rozhodol o tom, či sa má jeho dieťa takýchto tém zúčastniť. „Ak nie, v tomto prípade bude dieťa v inej triede a počká jednu alebo dve vyučovacie hodiny,“ skonštatovala podpredsedníčka KDH pre školstvo.

Dodatok podľa jej slov už používajú aj niektoré školy, no oficiálne schválený nebol. Kresťanskí demokrati sa chcú preto obrátiť na ministerstvo školstva. Takýmto spôsobom sa dá podľa nich predísť nevhodnému spôsobu výchovy a tomu, aby dieťa bolo poškodené alebo trpelo. Taktiež apelujú na to, aby na školách pôsobili len akreditované vzdelávacie programy zamerané predovšetkým na prevenciu rizikového správania.
Horecký si myslí, že nejdú proti sexuálnej výchove. Tá je podľa neho na katolíckych školách nesmierne dôležitá a má väčší priestor, ako sú jej implementácie z externého prostredia. „My sa tejto téme venujeme od škôlky až po maturitný ročník. Robíme to taktne, aby sme nevyvolali škandál a u detí zahanbenie,“ dodal.
ml

http://www.hlavnespravy.sk/kdh-dodatok-k-univerzalnemu-informovanemu-suhlasu-posilnuje-kompetenciu-rodicov/612845

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.