Turínske plátno odhalilo ďalšie tajomstvo: Unikátne FOTO Ježiša Krista, keď bol mladík!

TURÍN – Najmodernejšie technológie sa opäť prepojili s dávnou históriou. Talianska polícia zverejnila tvár údajného Ježiša Krista ako dieťaťa, a to na základe odtlačku z Turínskeho plátna. Toto všetko sa stalo iba pár týždňov po tom, čo cirkev otvorila výstavu s Turínskym plátnom pre verejnosť. Okamžite sa tak rozprúdila živá diskusia o počiatkoch viery.
Turinske platno
Samotné plátno je pritom kontroverzným predmetom. „Nie je vecou viery, ani objektom vier, už vôbec nie oddanosti, ale môže viere pomôcť,“ myslí si o význame plátna turínsky arcibiskup Cesare Nosiglia. Cirkev pritom neskrýva záujem o finančnú pomoc, ktorú regiónu pomôže získať práve otvorenie výstavy so vzácnym plátnom.
turinske-platno-Jezis-Kristus

Takto mohol vyzerať Ježiš
Keď tento artefakt v roku 2010 naposledy „ponúkli“ verejnosti, prišlo sa naň pozrieť viac ako dva milióny ľudí. Vizualizácia odtlačku na Turínskom plátne a následné pretavenie tohto obrazu do mladšej verzie určite pomôže nahlodať zvedavosť ďalších pár tisícov veriacich i neveriacich ľudí po celom svete, ako informoval denník Daily Mail.
taliansko-turinske-platno-Turin
turinske-platno-wikimedia
http://www.topky.sk/cl/13/1472501/Turinske-platno-odhalilo-dalsie-tajomstvo–Unikatne-FOTO-Jezisa-Krista–ked-bol-mladik-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.