Toto je skutočný dôvod: Vieme, prečo cirkev odpísala Banášovú! + Žiadne kríže na strechách kostolov, hlási čínska provincia

Adela Banášová mala prísť na gospelový festival, no zatrhol to trnavský arcibiskup Ján Orosch.
BRATISLAVA – Pre toto ju nechcú! Adela Banášová (34) mala tento rok oživiť kresťanský festival Lumen svojou talkshow Trochu inak. Koncom minulého týždňa však organizátori prekvapivo oznámili, že blondínku z programu škrtajú. Postaral sa o to trnavský arcibiskup Ján Orosch. Podľa neho totiž moderátorkina šou nie je vhodná pre cirkevný projekt. No k nám sa dostala informácia, že skutočný dôvod je úplne iný. Problémom je podľa nášho zdroja blondínkin otec, spisovateľ Jozef Banáš (66).
Banasova
Organizátori najväčšieho gospelového festivalu Lumen koncom minulého týždňa informovali, že Adela Banášová nebude hosťom tohtoročného podujatia. Známu moderátorku aj s jej talkshow Trochu inak museli z programu vyškrtnúť na žiadosť trnavského arcibiskupa Jána Oroscha. Ten si jej účasť vyslovene neželal.

Rana pre obľúbenú Adelu Banášovú: Odmietnutie kvôli arcibiskupovi!

„V našom tíme sme stále presvedčení, že pozvať Adelu na festival bolo správne rozhodnutie, ale v duchu poslušnosti voči arcibiskupovi plníme jeho žiadosť a rušíme jej zaradenie v programe,“ objavilo sa na stránke projektu. Cirkevný hodnostár svoje rozhodnutie neskôr odôvodňoval uznesením viacerých ľudí, že pre blondínkinu šou sú oveľa vhodnejšie fóra ako festival kresťanskej hudby. No toto zrejme nebude úplne ten pravý dôvod.

Jozef Banáš podľa spisu UPN (AGENT), ktorý o ňom evidovala ŠtB, dostával za spoluprácu s tajnou službou viac odmien. Agent ŠtB J. Banáš s krycími menami: Dodo aj Lotos

Dostala sa k nám totiž informácia, že skutočným problémom pre cirkev nebola samotná Adela, ale jej otec Jozef Banáš. Práve on mal byť totiž podľa našich informácií jedným z jej festivalových hostí. A toto Orosch jednoducho nemohol dovoliť.

Banášovej otec sa pustil do cirkvi: Ostrá kritika na verejnosti!

Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že známy spisovateľ sa vo svojich knihách Kód 9 a Kód 1 kriticky vyjadroval na adresu cirkvi. Podľa jeho názoru správanie súčasných kňazov je naozaj vzdialené tomu, ako by si to želal Ježiš Kristus. Duchovným vraj nejde v prvom rade o blaho svojich veriacich, ale o svoje bohatstvo. No a práve tieto jeho tvrdenia sa mali stať kameňom úrazu.

Oslovili sme preto k tejto téme aj samotného Banáša. „Ja som toto tiež niekde zachytil,“ uviedol pre topky spisovateľ. A naozaj nepovažuje za vylúčené, že takto to v skutočnosti aj bolo. „Mám dve knižky, ktoré im lezú na nervy. Sú to knižky veľmi pekné, veľmi pekne hovorím o Kristovi, ale kritizujem cirkev, hovorím o tých zlých veciach, ktoré robí cirkev. Ja hovorím len o tých zlých cirkevníkoch zle. A toto je naozaj zaujímavé, čo hovoríte, ale môže to byť. Pravdou je, že som tam mal byť hosťom…“ povedal nám. Žeby arcibiskup nechcel riskovať, že sa talkshow na katolíckom festivale vymkne spod kontroly a premení sa na otvorenú kritiku ich práce? Je to asi viac než pravdepodobné…

http://www.topky.sk/cl/100313/1472619/Toto-je-skutocny-dovod–Vieme–preco-cirkev-odpisala-Banasovu-

Čo tvrdí Banáš v knihe?
– Ježiš študoval liečiteľstvo na indickej univerzite v Takšašile.

– Dožil sa 70 rokov.

– Nezomrel na kríži, ale v Indii.

– Jeho hrob môže byť v Kašmíre.

 Príslušník ŠtB J. Banáš evidovaný v zväzkoch UPN ako AGENT s krycími menami: Dodo aj Lotos.  J. Banáš znevažuje sviatosť krstu ešte aj v kostole. V bratislavskom kostole Klarisiek pokrstili novú knihu Jozefa Banáša

Žiadne kríže na strechách kostolov, hlási čínska provincia
Provincia Če-ťiang už stovky krížov zo striech kostolov odstránila, vidí v nich porušenie stavebných zákonov. Podľa kritikov je v tom nervozita v strane.

PEKING. Čínska provincia Če-ťiang, kde úrady odstránili stovky krížov zo striech protestantských a katolíckych kostolov, navrhla zákaz akéhokoľvek ďalšieho umiestňovania náboženských symbolov na vrcholoch chrámov.

Návrh predpisov pre cirkevné stavby zverejnili štátne úrady tento týždeň a uvádza sa v ňom, že kríže musia byť celé pripevnené na priečeliach budov a nesmú presahovať jednu desatinu výšky fasády.

Návrh neobsahuje dôvod tohto kroku. Keď už bude schválený, poskytne úradom právny základ na odstraňovanie krížov z vrcholov striech, informovala tlačová agentúra AP.

Kríže zmizli už z vyše 400 kostolov
Predstavitelia provincie Če-ťiang na východnom pobreží Číny dali od začiatku roka 2014 zvaliť kríže z vyše 400 kostolov, niekedy to však vyústilo do násilných zrážok s členmi farností.

Podľa provinčných predstaviteľov kríže porušujú stavebné zákony, avšak kritici tvrdia, že skupiny kresťanov spôsobujú nervozitu vo vládnucej komunistickej strane.

http://www.sme.sk/c/7793531/ziadne-krize-na-strechach-kostolov-hlasi-cinska-provincia.html?ref=trz

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.