Kotleba bude kandidovať v parlamentných voľbách 2016, zakladá jednotnú platformu

S Kotlebom už nadviazali spoluprácu strany 7 statočných a Ľudová strana Naše Slovensko

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marian Kotleba dnes na tlačovej besede v Banskej Bystrici oficiálne oznámil, že bude kandidovať v parlamentných voľbách 2016. V priebehu najbližších týždňov chce vytvoriť jednotnú platformu, v ktorej ponúkne účasť každému politickému subjektu i jednotlivcom.

SR Banská Bystrica BBSK Kotleba TK BBX

SR Banská Bystrica BBSK Kotleba TK BBX

Na snímke predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba
“Bude otvorená každému čestnému človeku, ktorý sa dokáže stotožniť s myšlienkami budovania nášho štátu na politike slušnosti, nekradnutia a efektívneho využívania verejných zdrojov. Nebude pre tých, ktorí túžia po funkciách a bohatých štátnych zákazkách,” konštatoval Kotleba.

“Na túto moju cestu so mnou nastúpili už minimálne dve politické strany – 7 statočných a Ľudová strana Naše Slovensko, s ktorými pôjdeme spolu do volieb,” uviedol. Kotleba si je vedomý, že ich cesta nebude jednoduchá. “Budeme bojovať proti nesmierne silnému nepriateľovi, ktorý za 25 rokov bačovania v tomto štáte získal nevídanú, obrovskú ekonomickú moc a ktorý má v rukách veľkú časť médií,” pripomenul predseda BBSK. Ako dodal: “My máme čo Slovensku a obyvateľom BBSK ponúknuť.”

Dôvodom, prečo sa takto rozhodol, je podľa jeho slov fakt, že od začiatku jeho práce ako predsedu BBSK je “neustálym terčom útokov zo strany skorumpovaných politikov, ako aj zmanipulovanej tlače”.

“Pre súčasný režim predstavujem nesystémového človeka, ktorý sa nechce zapojiť do ich kolotoča korupcie, klientelizmu, rozkrádania a lží. Odmietam to u seba a aj u mojich spolupracovníkov. Denne sa stretávam so špinavosťou a nečestnosťou. Skutočný stav vecí a spôsob, ako funguje politika na Slovensku, šokoval aj mňa, hoci, už dovtedy som s vládnucim režimom mal svoje skúsenosti,” zdôraznil Kotleba.

Ako tiež povedal, kraj pod jeho vedením sa uberá právnou a správnou cestou, teda cestou znižovania zadlženosti a zdravého rozvoja. “BBSK je od môjho zvolenia za župana pod neustálym tlakom vládneho Smeru-SD. Koalícia poslancov Smer-SD, KDH s podporou SNS v Zastupiteľstve BBSK neustále blokuje všetky moje návrhy a projekty na zdravý rozvoj kraja. Kraj pod mojím vedením ukončil hospodárenie za rok 2014 s prebytkom vo výške viac ako 8,1 milióna eur. Potvrdila to správa hlavného kontrolóra po vykonaní kontroly záverečného účtu. Ušetrené peniaze však kraj nemôže použiť na rozvoj a investície, pretože táto koalícia poslancov za každú cenu z tohto prebytku odoberá čo najviac, financie presúva do všeobecnej rezervy kraja, aby som ich nemohol použiť v prospech občanov,” uviedol Kotleba.

Podľa neho peniaze, ktoré BBSK ušetril dobrým hospodárením, sa musia použiť na splácanie starých chýb “smeráckych nominantov” vraj s cieľom poškodiť BBSK. “Doplácajú na to dodávatelia, ktorí boli regulárne vysúťažení, subdodávatelia – obyčajné firmy bez napojenia na vládnu stranu, ako aj celý BBSK a jeho občania. Je len na posúdení občanov, čo je skutočne zodpovedná politika, založená na dobrom hospodárení bez plytvania zdrojmi a čo je na druhej strane model hospodárenia Váhostavu, ktorý je vnucovaný aj nášmu kraju,” dodal Kotleba s tým, že ak vláda nechce kraju pomáhať, tak nech mu aspoň neškodí.

http://www.hlavnespravy.sk/kotleba-bude-kandidovat-v-parlamentnych-volbach-2016-zaklada-jednotnu-platformu/616037

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.