Presadzuje Inštitút ľudských práv fašizmus na školách? Konšpirácie chce umlčať učebnica

Pomôcť v boji proti konšpiračným teóriám a extrémizmu na internete chce nová kniha pre stredné školy. Vydal ju Inštitút ľudských práv aj s podporou ministerstva vnútra
weisenbacher-vojna-proti-cirkvi

Konšpiračne teórie ako novodobý fenomén, trollovia v internetových diskusiách, či weby, ktoré šíria ruskú propagandu. Školáci môžu poľahky uveriť senzáciám na internete o tom, že o svetovom dianí nerozhodujú nami volení politici ale finančne skupiny v pozadí. Pomôcť zorientovať sa im chce nová učebnica Inštitútu ľudských práv, na ktorú prispelo aj ministerstvo vnútra, napísal dnes denník SME.
weisenbacher-femen
“Už dlhodobejšie sme sledovali nárast nového druhu extrémizmu, čo je prelínanie zvyškov neonacistickej scény s konšpirátormi, ktorí momentálne zažívajú boom”, vysvetlil pre SME riaditeľ Inštitútu Peter Weisenbacher. Podľa neho sú mladí ľudia najrizikovejšou skupinou, pretože v tomto období si vytvárajú názory na politiku, spoločnosť a ľudské práva. Učitelia môžu knihu využívať ako pomôcku počas hodín občianskej náuky, či dejepisu.

Peter Weisenbacher sa do povedomia dostal, keď vyhlásil vojnu kresťanom a aj svojím sporom s blogerom Radovanom Bránikom, ktorý ho označil za klamára a udavača. Peter Weisenbacher hodnotovo stojí na podpore LGBTI hnutia a vyhlasuje ankety ako homofób roka.
weisenbacher-marx
Stredoškolsky učiteľ Peter Cibulka považuje učebnicu za výborný nápad ako upozorňovať študentov na fenomény ktoré sú nové, no o to nebezpečnejšie, pretože konšpirácie ohrozujú samotný demokraticky systém. Denník SME na záver uviedol aj názor jeho kolegu, učiteľa Juraja Smatanu, ktorý vytvára zoznamy webov, ktoré ohrozujú západnú propagandu a podľa ktorého sa demokracia inak udržať nedá.

Publikácia sa snaží zmiešať dohromady seriózne aj absurdné teórie a následne tie absurdné vyvrátiť aj v mene tých serióznych. Tak sa v jednom vreci ocitnú útok na dvojičky aj tajne plány mimozemšťanov. Pritom v prípade zhodenia dvojičiek teóriu o ich páde vypracovali na základe dôkazov výlučne inžinieri, architekti, piloti, požiarnici, vojaci, experti na demolíciu a výbušniny, zatiaľ čo oficiálnu teóriu podporujú výlučne novinári, politici a na nich naviazaný tretí sektor.

Konšpiračné teórie sú častokrát úplné nezmysly, niektoré však, ako napríklad svojho času konšpiračné teórie o tom, že v Iraku nie sú žiadne zbrane hromadného ničenia a že sú len zámienkou pre vojenskú intervenciu, sa neskôr potvrdili.

bg

http://www.hlavnespravy.sk/konspiracie-chce-umlcat-ucebnica/618483

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.