Ekonómovia podporujú zrušenie hotovosti, označili ju za nemodernú. Je to predzvesť znaku šelmy z Apokalypsy bez ktorého nikto nebude môcť ani kupovať ani predávať?

A pôsobí, že všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak, a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena. (Zjv 13, 16-17)
Zrušenie fyzických peňazí by pomohlo zasiahnuť proti čiernej práci a drogám a uľahčilo centrálnym bankám uskutočňovať ich peňažnú politiku.

Znak selmy

BERLÍN. Poprední ekonómovia podporujú zrušenie fyzických peňazí. „Pri súčasných technických možnostiach sú mince a bankovky skutočným anachronizmom,“ povedal ekonomický poradca nemeckej vlády Peter Bofinger pre časopis Spiegel.

Informovali o tom Spiegel a agentúra DPA.

Zrušenie fyzických peňazí by pomohlo zasiahnuť proti čiernej práci a drogám a uľahčilo centrálnym bankám uskutočňovať ich peňažnú politiku.

Bofinger vyzval nemeckú vládu, aby na medzinárodnej úrovni podporila zrušenie hotovosti.

Znak selmy 1

„Bola by to naozaj dobrá téma pre program summitu G7 v Elmau,“ dodal Bofinger.

O zrušení fyzickej hotovosti budú v pondelok diskutovať ekonómovia a zástupcovia centrálnych a komerčných bánk na seminári zorganizovanom Švajčiarskou národnou bankou v Londýne.

Jedným z účastníkov je aj harvardský ekonóm a bývalý šéf-ekonóm Medzinárodného menového fondu Kenneth Rogoff.

Ten v rozhovore pre denník Handelsblatt navrhol, aby sa spočiatku vydávali len bankovky s nižšou hodnotou.

„Veľká časť negatívnych sprievodných znakov používania hotovosti súvisí s veľkými bankovkami. Veľa dosiahneme už tým, že ich prestaneme vydávať,“ tvrdí Rogoff.

Ako dôvod uvádza anonymitu hotovosti a jej zneužívanie pre nelegálne transakcie alebo daňové úniky.

http://ekonomika.sme.sk/c/7809295/ekonomovia-podporuju-zrusenie-hotovosti-oznacili-ju-za-nemodernu.html?ref=trz

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.