35 krajín, kde USA podporovali extrémistov, teroristov a ďalších zločincov. + USA cynicky a arogantne požadujú prevahu v každej zbrani

Ukrajina je údajne len ďalšou propagandistickou vojnou USA proti fašizmu, drogám a terorizmu, zhodujú sa kritici Spojených štátov. Podľa portálu Salon.com sa Američania blysli sponzorovaním teroristov, zločincov a drogových barónov inde vo svete už v minulosti.

barack_obama_14_sita
Americký prezident Barack Obama
Štátny prevrat na Ukrajine, krytý Západom – aj tak si Rusi vysvetľujú nerešpektovanie dohody medzi zvrhnutým prezidentom Viktorom Janukovyčom a ukrajinskou opozíciou. Kritikom USA vadí, že na Ukrajine pomáhajú k moci krajne pravicovej strane Sloboda a ďalším extrémnym silám.

Tu je 35 krajín sveta, kde USA už zlyhali:

1. Drogoví baróni v Afganistane
Od roku 1980 USA s Pakistanom a Saudskou Arábiou školili a financovali ozbrojencov na druhej strane, aby zvrhli socialistickú vládu v Afganistane. Keď Michail Gorbačov stiahol sovietske jednotky v roku 1989, krajinu postupne ovládli narkobaróni.

Vplyv získali aj vďaka predošlej podpore USA a z Afganistanu za pár rokov spravili jednotku v pestovaní ópia na svete.

USA financujú teroristov v Afganistane – kritizuje špeciálny inšpektor >>

2. Nacistickí zločinci v Albánsku
Ešte v rokoch 1949 a 1953 USA a Veľká Británia chceli zvrhnúť vládu Albánska. Školili exilantov, aby naplánovali ozbrojené povstanie. Podľa bývalého albánskeho ministra vnútra Xhafera Ibrahima Deva boli medzi nimi aj ľudia, ktorí dohliadali na deportácie Židov, komunistov, partizánov a ďalších do Osvienčimu.

Odtajnené americké dokumenty dokazujú, že aj Deva bol jedným z 743 fašistických vojnových zločincov, ktorých po II. svetovej vojne USA najali.

3. Vojenská junta v Argentíne
Vojenská junta v Argentíne začala v roku 1976 „špinavú vojnu“, počas ktorej zabili až 30-tisíc väčšinou mladých ľudí. Vtedajší šéf americkej diplomacie Henry Kissinger to mal vyslovene schvaľovať. Vyplýva to z odtajnených amerických dokumentov, na ktoré sa odvoláva Salon.com.

4. Vojenská diktatúra v Brazílii
O financovaní opozície a skupiny študentov pri pouličných protestoch zo strany CIA hovoria odtajnené záznamy z Brazílie. Zástupca riaditeľa CIA Vernon Walters údajne dobre poznal generála Castela Branca, ktorý v roku 1964 stál za prevratom v krajine. Ten viedol k 20 rokom brutálnej vojenskej diktatúry.

5. Bombardovanie Kambodže
Tajné a ilegálne bombardovanie Kambodže v roku 1969 nariadil prezident Richard Nixon. Americkí piloti dostali rozkaz sfalšovať záznamy. Tam mali zakryť svoje zločiny. Zabili najmenej pol milióna Kambodžanov.

6. Generál Pinochet na čelo Čile
V roku 1970 boli USA najväčším obchodným partnerom Čile. Ekonomické represie USA voči vláde prezidenta Salvadora Allendeho spôsobili, že v krajine zavládol chaos. USA pomohli generálovi Augustovi Pinochetovi, aby sa chopil moci a stal sa neslávne známym pre porušovanie ľudských práv.

7. Skorumpovaní spojenci USA v Číne
Do konca roka 1945 bojovalo 100-tisíc amerických vojakov po boku čínskeho Kuomintangu. Generál Čankajšek, ktorý bol na čele tejto politickej strany, mohol byť podľa Salon.com najskorumpovanejším zo všetkých amerických spojencov vôbec.

8. Násilníci a vrahovia v Kolumbii
Pri vystopovatí a zabití kolumbijského drogového magnáta Pabla Escobara americké špeciálne jednotky spolupracovali so skupinou Los Pepes. V roku 1997 Diego Murillo-Bejarano a ďalší z Los Pepes založili Spojené sebaobranné sily Kolumbie (AUC). Práve oni boli zodpovední za 75 % všetkých násilných úmrtí civilistov v Kolumbii v nasledujúcich 10 rokoch.

Top 10 najväčších bossov podsvetia: Pablo Escobar je medzi nimi >>

9. Diktátor Fulgencio Batista na čelo Kuby
USA podporovali kubánskeho diktátora Fulgencia Batistu, pretože vytvoril represívne podmienky, ktoré viedli ku kubánskej revolúcii a zabitiu až 20-tisíc vlastných obyvateľov. Pred americkým Kongresom o tom svedčil bývalý americký veľvyslanec Earl Smith.

10. Školenie krutých vládnych jednotiek v Salvadore
V roku 1980 ľud Salvadoru povstal proti vláde v Salvadore, ktorá vládla s maximálnou brutalitou. V občianskej vojne bolo zabitých najmenej 70-tisíc ľudí a ďalší zmizli. Podľa OSN až 95 % mŕtvych zabili vládne sily a iba 5 % partizáni.

11. Korzickí gangstri vo Francúzsku
Vojenská spravodajská služba Spojených štátov OSS kvôli zahraničnému obchodu a realizovaniu Marshallovho plánu spolupracovala s mafiou vrátane tej sicílskej i korzickej. Po vojne sa OSS a CIA zlúčili. CIA v nemalej miere prispela k moci korzických gangstrov vo francúzskom Marseille, kde prekvital obchod s heroínom.

12. Účelný prevrat v Ghane
Keď sa Ghana vymanila spod britskej nadvlády, prvým prezidentom sa stal Kwame Nkrumah. Bol socialistia a antiimperialista. V roku 1966 ho zvrhli vďaka puču, ktorý organizovala CIA. Tá to vtedy poprela. Britská tlač neskôr informovala o štedrých daroch pre Nkrumahových protivníkov od 40 dôstojníkov CIA.

13. Podpora nekompetentnej fašistickej vlády v Grécku
Mnoho historikov tvrdí, že v začiatkoch studenej vojny medzi USA a Ruskom bola podpora nekompetentnej fašistickej vlády v Grécku zakotvená v Trumanovej doktríne. USA prevzali úlohu Veľkej Británie v okupovanom Grécku v roku 1947, keď ich o to požiadali Briti.

14. Zvrhnutie vlády v Guatemale
Asi 30 neoznačených amerických lietadiel poskytlo leteckú podporu žoldnierom vyškoleným CIA v Guatemale. Cieľom operácie bolo odstrániť liberálnu vládu Jacoba Arbenzda v roku 1954. Prezidentom sa stal exilant Castillo Armas. Jeho krutovláda vyústila do občianskej vojny, ktorá trvala 40 rokov.

15. Zvrhnutie demokratickej vlády na Haiti
Jeanovi Bertrandovi Aristideovi sa v roku 1991 podarilo vytvoriť prvú, skutočne demokratickú vládu na Haiti. Nasledovali viaceré prevraty v krajine i zásahy zo strany USA. V roku 1994 americký prezident Bill Clinton vyslal ľudí, aby Aristida opäť dostali do úradu. O desať rokov neskôr si americké sily našli zámienku, aby ho z úradu pre zmenu odstránili.

16. Prevrat v Hondurase v roku 2009 a vraždy politických odporcov i novinárov
17. Krv na Američanoch pri masovom vraždení v Indonézii v roku 1965
18. Podplácanie vojenských dôstojníkov a kupovanie gangstrov v Iráne (1953 a neskôr)
19. Ochrana Izraela pred zodpovednosťou za medzinárodné zločiny (1966 a neskôr)
20. V roku 1958 CIA najala Saddáma Husajna, aby zavraždil nového prezidenta v Iraku
21. Nástup diktátora Syngmana Rheea v Južnej Kórei v roku 1948
22. Prevraty v Laose a podpora drogových barónov (50. roky 20. storočia a neskôr)
23. Chaos v Líbyi a islamskí militanti trénovaný Západom
24. Drogové kartely v Mexiku. Členov obávaného Zetasu vycvičili americké špeciálne sily

25. Generáli Kuomintangu sa po revolúcii v Číne stali mocnými drogovými magnátmi v Mjanmarsku
26. Agresia proti Nikarague. USA museli platiť vojnové reparácie
27. Pakistan; 28. Saudská Arábia; 29. Turecko
V týchto prípadoch nejde o aktívnu podporu, ale o uľahčenie terorizmu. Všetky tri krajiny sú patria medzi hlavných sponzorov terorizmu zo strany štátu v dnešnom svete a USA sú ich spojenci.

30. Krytie obchodníka s drogami Manuela Noriegu v Paname. Bol dlhoročným agentom a informátorom CIA
31. Vojenská pomoc Filipínam: Aktivisti tvrdia, že zvyšovaním pomoci z USA úmerne rastú vojenské operácie proti civilistom
32. Eskalácia konfliktu v Sýrii. Peniaze a zbrane môžu končiť v rukách džihádistov
33. Školenie metód mučenia policajných dôstojníkov v Uruguaji
34. Zjavným zločinom agresie bolo bombardovanie Juhoslávie v roku 1999
35. Pomoc diktátorovi Josephovi Desireovi Mobutu na čelo Zairu v roku 1965

http://www.aktuality.sk/clanok/248803/35-krajin-kde-usa-podporovali-extremistov-teroristov-a-dalsich-zlocincov/

USA cynicky a arogantne požadujú prevahu v každej zbrani

Veliaci generál vojsk NATO v Európe Ben Hodges povedal redaktorovi The Daily Telegraph Justin Hugglerovi, že USA nemajú záujem o “fair-play” súboj, chcú dominovať v každej oblasti armády.

Človek sa pýta, kto je vlastne vojnový štváč. Takýto výrok totiž nie je náhodný, ale je premysleným aktom výzvy. V podstate hovorí (bez ohľadu na to, či oprávnene alebo nie): “Pozri, aké mám svaly, sú väčšie ako Tvoje. Ak neustúpiš od kostičky, ktorú práve prežúvaš a nedáš mi ju, použijem tieto megabig svaly proti Tebe.”

Hodges presne povedal toto : “We’re not interested in a fair fight with anyone,” Gen Hodges said. “We want to have overmatch in all systems. I don’t think that we’ve fallen behind but Russia has closed the gap in certain capabilities. We don’t want them to close that gap.”
V preklade je to: “Nemáme záujem o rovnocenný súboj s nikým. Chceme mať prevahu v každej oblasti. Nemyslím, že sme zaostali, ale Rusko našlo niekoľko medzier v našich možnostiach. Tieto medzery chceme zaplniť Nemyslím, že sme zaostali, ale Rusko nás v určitých oblastiach dobehlo. Nechceme im dovoliť, aby nás dobehli.”

Ak teda boli Američania v domnení, že majú prevahu, potom je viac ako jasné, že v zahraničnej politike vystupujú z pozície sily a neobmedzeného diktátu. Aj keď sa súčasná vyhrážka dá chápať ako varovanie a nie otvorená výzva na súboj, niet pochýb, že po zlikvidovaní medzery hlavne v oblasti elektronického boja sa politika dominancie a nekompromisného až arogantného tlaku prudko zosilní. Je to dôležité si uvedomiť najmä zoči-voči faktu, že budúci americký prezident bude s veľkou pravdepodobnosťou prezidentom akcie a intervenčnej politiky. Zatiaľ majú najväčšie šance Hillary Clinton za demokratov a Marco Rubio za republikánov. Obaja sú známi podporou nátlaku a sankcií.

Rusko v ponímaní neoconov a neoliberálov je krajinou, ktorá v úzadí poslušne čaká na to, ako sa USA, resp. NATO rozhodne a bude mu veľkodušne povolené pomôcť Amerike v jej svätej a Bohom predurčenej spasiteľskej úlohe vodcu sveta.

Nakoniec to hovorí aj sám Hodges, ktorému sa páčilo ako bolo Rusko nápomocné, keď Západ rozdeľoval úlohy v Bosne. Rovnako hovorí, že oproti studenej vojne, keď neboli žiadne styčné body, Amerika chce ruskú asistenciu v boj proti terorizmu a napríklad pri rokovaniach o jadrovom potenciáli v Iráne.

Avšak stále ide o dvojitý meter. Západné lietadlá si vyhradzujú právo lietať okolo ruských hraníc, rovnaká aktivita Ruska je považovaná za hrozbu.

Pozoruhodné je, že aspoň otvorene priznáva, že Rusko nemá v úmysle útočiť a už vôbec nie vyvolať vojnu s NATO. Podľa neho ide len o hru nervov, vyvolávanie tlaku na rozbitie jednoty NATO, o ktorej hovorí, že je skalopevná a Rusko ju nemá šancu ohroziť. Rusku však nepriznáva žiadny nárok na strategickú bezpečnosť a vlastne hovorí, že každá krajina, ktorá chce vyznávať “západné hodnoty” bude do NATO ochotne integrovaná. Bez ohľadu na vnímanie okolia.

Nakoniec neskromne priznáva, že NATO je najsilnejšie a naúspešnejšie vojenské zoskupenie v histórii. A s nevysloveným podtitulkom, že si bude robiť čo chce bez ohľadu na ostatný svet, ktorý má len dve možnosti: prijať podriadenú úlohu, alebo bude zničený.

Z tohto prejavu ma mrazí a otvorene hovorím, že mám strach. Veľký strach.

http://medzicas.sk/usa-cynicky-a-arogantne-pozaduju-prevahu-v-kazdej-zbrani/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.