Zavedenie ‚homosexuálneho manželstva’ v Írsku zmení definíciu manželstva

Írsko: Arcibiskup sa obáva zničenia náboženskej slobody

Armagh, 21.5.2015 (kath.net/LSN/jg) 017 934 – „Áno“ Írov v referende o „homosexuálnom manželstve“ zmení význam manželstva v írskej ústave a zničí náboženskú slobodu. O tom je presvedčený Mons. Eamon Martin, arcibiskup z írskeho Armaghu a írsky prímas.

Sv Patrik
„Ak chce írska spoločnosť zaviesť ‚novú ortodoxiu manželstva neutrálneho pohlavia’, bude stále ťažším verejne sa zastávať náuky Cirkvi o manželstve ako zväzku muža a ženy,“ píše arcibiskup vo vyhlásení, ktoré uverejnila internetová stránka Biskupskej konferencie Írska.

“Už teraz sú protivníci ´homosexuálneho manželstva´ vystavení výsmechu ako ´bigotní a homofóbni´. Čo sa stane po prijatí referenda s tými, ktorí sa budú naďalej zasadzovať za tradičné chápanie manželstva a budú odmietať homosexuálne akty? Musia potom títo ľudia počítať s právnymi dôsledkami?“ kladie si arcibiskup Martin otázku.
Štát doteraz podporoval manželstvo jedného muža a jednej ženy, pretože to napomáha verejné blaho. Zabezpečuje to budúcnosť spoločnosti, pretože je ideálnym prostredím pre vývoj detí, píše arcibiskup. Referendum sa koná 22. mája. –zg-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.