Chystá sa na Slovensku čipovanie ľudí? Štát chce zrušiť rodné čísla, aby vraj ochránil osobné údaje ľudí

Rodné číslo ako identifikačný údaj by malo postupne zaniknúť, kvôli ochrane osobných údajov tak úplne zmizne aj z dokladov.

Cip obsahuje cislo satana

Čiarovy kód obsahuje tri šesťky

„Prechodná doba je plánovaná na desať rokov. Bude fungovať aj rodné číslo, aj bezvýznamový identifikátor fyzickej osoby,“ povedala projektová manažérka ministerstva vnútra (MV SR) Zuzana Nemčeková na konferencii ITAPA 2015, ktorá sa venovala prioritne informatizácii štátnej správy. Informuje o tom portál živé.sk.

Bezvýznamový identifikátor fyzickej osoby – BIFO – zahŕňa deväť znakov a jeden kontrolný znak bez lomítok. Pokiaľ si tak prídete vybaviť nový elektronický občiansky preukaz, budete mať na ňom v rámci dočasného obdobia zapísané oba údaje.

„Ministerstva vnútra plánuje rodné čísla nahradiť sadou identifikátorov fyzických osôb,“ povedala ďalej Nemčeková.

„Pre občana bude rozhodujúce, aby si zapamätal iba jedno číslo – bezvýznamový identifikátor fyzickej osoby (takzvané BIFO, pozn. red.),“ vysvetľuje Z. Nemčeková s tým, že pôjde o desaťmiestny kód zobrazený aj na dokladoch.

Hlavnou príčinou plánovaných zmien je hlavne snaha o vyššiu ochranu osobných údajov.

http://www.aktuality.sk/clanok/276396/stat-chce-zrusit-rodne-cisla-chce-chranit-osobne-udaje/?utm_source=slovnik.sk&utm_medium=zona-section&utm_content=stred-text&utm_campaign=cross

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.