V Alžírsku tisíce moslimov konvertujú na kresťanstvo. + Soros nevylučuje tretiu svetovú vojnu

Podľa distribútora Biblií Aliho Khidriho si stále viac moslimov začína klásť otázky o svojej viere

“Alžírsko – konverzie po tisícoch?” to je názov zaujímavého článku, ktorý priniesol francúzsky portál L´observatoire de la christianophobie. Podľa tohto spravodajského portálu tisíce moslimov v Alžírsku konvertujú na kresťanstvo. Portál sa odvoláva na slová Aliho Khidriho, ktorý je jedným z distribútorov Biblí v krajine. Podľa Khidriho príčinou konverzií je rozčarovanie ľudí z “Arabskej jari” a zároveň vzostup militantného islamu. Khidri sa momentálne “topí” v objednávkach a pritom každý mesiac pricházaju stovky ľudí do kancelárie Biblickej spoločnosti Alžírska. Khidri takisto poukazuje na to, že tisíce moslimov pricházaju do kostolov, aby sa dozvedeli viac o kresťanskej viere.
Papez a Erdogan
Podľa distribútora Biblií si stále viac moslimov začína klásť otázky o svojej viere o to aj “vďaka” mnohým brutálnym činom spáchaných v mene islamu, ako to napr. predvádza Islamský štát.

“Stále viac a viac ľudí si začína myslieť, že toto je pravá tvár islamu.“… cituje portál Khidriho.

Podľa Biblickej spoločnosti, by sa počet kresťanov v krajine mal pohybovať medzi 100 a 200 tisíc, v porovnaní s dvoma tisíckami duší spred 30 -tích rokov. Presné čísla je však ťažko zistiť, nakoľko kresťania v Alžírsku nesmú svoju vieru praktikovať otvorene. Vláda udáva podstatne vyššie číslo a to až 600 tisíc. Podľa Khidriho sa však jedná o zámerne skreslené číslo, so zámerom vyvolávať strach. Každopádne v roku 2013 bolo zaznamenaných viac než 2000 krstov. Podľa prezidentského dekrétu z roku 2006, je v krajine zakázaný proselytizmus a nemoslimské kulty sú v Alžirsku podstatne obmedzované . “Oháňanie” sa Bibliou môže byť potrestané odňatím slobody až na 5 rokov, alebo vyhostením z krajiny pre zahraničných kňazov.

Podľa biblistu však vládna moc toleruje krsty u Berberov, čo boli pôvodní obyvatelia krajiny , ktorí prijali kresťanstvo ešte pred arabskou inváziou v 7. storočí. Mnohí konvertiti teraz produkujú vysielanie na propagáciu Biblie u svojich spoluobčanov a využívajú pritom znalosť koránu. Khidri potvrdzuje, že prisťahovalecké moslimky sú priťahované ku kresťanstvu vďaka rešpektu, ktorý Kristus preukazoval voči ženám.

Katarína Hanzlíková

http://www.hlavnespravy.sk/v-alzirsku-tisice-moslimov-konvertuju-ku-krestanstvu/621217

Soros nevylučuje tretiu svetovú vojnu

Z pohľadu miliardára Sorosa je podobný scenár možný v prípade, ak bude ČĽR orientovať svoju ekonomiku na vnútorné potreby a nie na export. Potom budú čínske úrady potrebovať vonkajší konflikt, aby si zachovali moc, myslí si Soros.

“Ak dôjde k zrážke medzi Čínou a vojenským spojencom USA, ako je povedzme Japonsko, nebude nadsádzkou ak povieme, že sa ocitneme na pokraji tretej svetovej vojny,” cituje Sorosa Market Watch.

Aby sa tomu zabránilo, majú USA urobiť Číne “veľký ústupok”: dovoliť, aby sa stal jüan súčasťou valutového koša Medzinárodného menového fondu (MMF). Čínska mena by v tomto prípade mohla byť vážnou konkurenciou dolára, píše Market Watch.

Čína má zas ustúpiť oblasti reformovania ekonomiky krajiny, podotýka miliardár. Podľa jeho slov, Číne a USA bude ťažko sa dohodnúť, alternatíva je však “veľmi nepríjemná”.

V opačnom prípade existuje vážne nebezpečenstvo toho, že Čína vytvorí politický a vojenský zväzok s Ruskom, a potom bude hrozba novej svetovej vojny reálna, uzavrel Soros.

ad

http://www.hlavnespravy.sk/soros-nevylucuje-tretiu-svetovu-vojnu/621916

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.