Keď islamisti zotnú prvú európsku hlavu. + Prečo moslimovia neutekajú do blízkeho raja islamu – Dubaja, alebo Saudskej Arábie?

… vtedy sa možno konečne civilizovaný svet zobudí a začne konečne konať. Len aby už nebolo neskoro. Aj tieto myšlienky napadnú mnohým po prečítaní aktuálnych správ z Blízkeho východu, nad ktorými až rozum zostáva stáť.

Správami, ktoré opisujú doslova radostné bombardovanie a čoskoro pravdepodobne aj plienenie starobylej sýrskej Palmýry jednotkami tzv. Islamského štátu. Tieto navyše už tradične sprevádzajú aj rituálne popravy desiatok civilistov. Správami, v ktorých akoby šibnutím čarovného prútika boli zrazu tí, ešte donedávna „zlí Asadovi“ vládni vojaci, jedinou garanciou záchrany desiatok tisícov civilistov a stoviek pamiatok nevyčísliteľnej hodnoty.

Statie
Správami, v ktorých, ak zabudneme na biznis so zbraňami a ropou, i Rusko po ponuke pomoci irackej vláde v obrane proti islamistom, pôsobí po dlhej dobe ako spojenec a priateľ. Ale aj správami, ktoré jasne vypovedajú o nemohúcnosti či dokonca nezáujme západných spojencov, islamských fanatikov skutočne zastaviť. V neposlednom rade aj správami, ktoré popisujú obrovské riziko, že medzi tisíckami utečencov prichádzajúcimi húfne do Európy, môžu byť aj desiatky dobre vycvičených bojovníkov Islamského štátu.

A práve tu je potrebné vrátiť sa na začiatok tohto komentára a položiť si jasné otázky. Môžeme sa ešte doma cítiť bezpečne? Skutočne sa nás dianie v Sýrii a Iraku bezpečnostne netýka? A pokiaľ áno, aké sú možnosti riešenia? Samozrejme, nikto nemôže od európanov očakávať, že by otvorene podporili diktátora Asada, či volali po novom irackom Husajnovi či líbyjskom Kaddáfím. Ak však vojenská a politická cesta reformy tejto časti sveta prináša zverstvá tipu Islamský štát, veľa iných možností, ako priamej vojenskej intervencie voči nemu už asi v tejto chvíli nezostáva. A čo je horšie, Európa si v tomto boji nemôže dovoliť prehrať.

ISIS-Kids-Holding-Guns

Príklady z posledných desaťročí na Balkáne, či nedávnych udalostí v Afrike totiž hovoria jasnou rečou, ako a kedy je potrebné spoločne konať. Konať, kým nie je neskoro a islamisti nezotnú pomyselnú prvú európsku hlavu u nás doma.

Komentár pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk pripravil Martin Klus, politológ a tímlíder SaS pre zahraničnú politiku a politický systém.

http://www.europskenoviny.sk/2015/05/23/ked-islamisti-zotnu-prvu-europsku-hlavu/

Možné pozadie faktu, prečo dve tretiny utečencov sú moslimovia
Neverím v konšpiračné teórie. Ale je vidieť otvorený plán islamizovať Európu pomocou migrácie. Fakty.

Saudská Arábia doteraz neprijala podľa Amnesty International ani jedného utečenca zo Sýrie. Premýšľali ste niekedy, prečo je tomu tak? Odpoveď: veľké utečenecké toky majú byť navedené ako migračný prúd do Európy.

 

Plán, ktorý stojí za uvedeným faktom, uverejnil renomovaný moslimský profesor sociológie Bassam Tibi už pred rokmi v knihe “Skutočný imám” (1996) na strane 64. Píše sa tam:

“Islamská liga na svojej konferencii v júli 1993 schválila pracovný dokument, podľa ktorého sa migrácia do Európy a výstavba islamských centier majú vnímať ako prostriedok islamizácie Európy.”
(Uverejnené v Asharq al-Awsat z 28. júla 1993)
Čo sa stalo dvadsať rokov po prijatí tohto plánu na islamizáciu Európy pomocou migračných tokov? Podľa údajov nemeckého Spolkového úradu pre migráciu bolo v roku 2013 zo všetkých utečencov, ktorých prijalo Nemecko, presne 64,9 percent moslimov. (Zdroj: ?Das Bundesamt in Zahlen 2013?). Na strane 24 dokumentu sa hovorí:

“Posúdenie žiadostí o azyl 2013 z hľadiska náboženstva ukazuje, že vyznavači islamu so svojimi 64,9 percentami, tvoria najväčší podiel prvotných žiadateľov.”
To je jedna strana veci. Druhá je, že Saudská Arábia, vlasť islamu, uväznila 50 tisíc imigrantov, ktorí pochádzajú najmä z moslimských krajín. Počuli ste niekedy vôbec výkriky nespokojnosti v našich médiách?

Človek by čakal, že ak niekde v Saudii uväznia 50-tisíc imigrantov, ktorých budú následne deportovať, že sa o tom prinajmenšom naše hlavné médiá neutrálne zmienia.

Saudská Arábia zatkla v posledných týždňoch iba v správnom regióne Medina 52 347 imigrantov, uväznila ich, a ohlásila, že budú deportovaní.

Islamské kráľovstvo už pred mesiacmi ohlásilo, že hodlá deportovať milión cudzincov do krajín ich pôvodu. Každý týždeň možno čítať tlačové správy o raziách na vyhľadávanie imigrantov, ktorí sú následne vyhostení mimo krajinu.

A každý deň pribúdajú stovky nových zatknutí – skutočne každý deň. V našich médiách však o tom nenájdete ani slovo.

Avšak nielen Saudi, ale podobne sa k imigrantom stavajú i ďalšie bohaté krajiny Perzského zálivu, ktoré predovšetkým poľujú na Sýrčanov hľadajúcich útočisko v týchto krajinách. Organizácia Spojených národov márne žiadala štáty v Perzskom zálive aby sa otvorili pre sýrskych utečencov.

Keď si pripomenieme plán Islamskej ligy pre islamizácie Európy uverejnený v roku 1993, potom je podozrivé, prečo sa bohaté arabské štáty Perzského zálivu správajú presne podľa neho

A ako reagujú naše médiá? Hovoria sa, že neexistuje žiadny plán islamizácie.

Tvrdenie o islamizácii Nemecka bolo popreté. A ako sme zistili, vyskytuje sa len v Houellebecqovom románe…

http://medzicas.sk/mozne-pozadie-faktu-preco-dve-tretiny-utecencov-su-moslimovia/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.