Arabi napadli v Olomouci stánok s petíciou, kričali: “Do 15-tich rokov budete našimi otrokmi”. + Taliani zachránili za jeden deň vyše 4200 migrantov

“Kričali, čo si to dovoľujete ich tu nechcieť. Do 15-tich rokov budete našimi otrokmi!, kričali. Že vraj majú toľko peňazí, že to tu kúpia,” citoval Blesk.cz Evu Hrindovú
V centre Olomouca sa v piatok okolo pätnástej hodiny odohral drsný útok. Veľká skupina arabských prisťahovalcov napadla stánok s petíciou proti prijímaniu utečencov. Polícia musela situáciu “ukľudniť”, informoval český portál Blesk.cz

Skupina asi dvadsiatich arabských prisťahovalcov brutálne napadla stánok skupiny Islam v Českej republike. Ten stojí v Olomouci oproti radnici. Jeho aktivisti nabádali k podpisu petície proti prijímaniu utečencov do Česka. Arabskí prisťahovalci nesúhlasili s celou akciou.

Arabi v Olomouci napadli 1

Ako upozornil portál Blesk.cz, nestalo sa tal po prvýkrát. S veľkým odporom sa stretli už vo štvrtok, kedy ponúkali petíciu na Hornom námestí. “Kričali, čo si to dovoľujete ich tu nechcieť. Do 15-tich rokov budete našimi otrokmi!, kričali. Že vraj majú toľko peňazí, že to tu kúpia,” citoval Blesk.cz Evu Hrindovú, ktorá zastupuje skupinu Naštvané matky. “Báli sme sa o život,” dodala pre portál.
Arabi v Olomouci napadli
Situácia sa ešte viac vyhrotila v piatok: aktivisti rozbalili veci a začali stavať stánok. Arabi prišli a začali všetko ničiť. Kopali do vecí, rozbili stánok. Na mieste musela zakročiť polícia – prišli celkom štyri policajné autá. Policajti útočníkov spacifikovali a držali oddelene od aktivistov, napísal na záver Blesk.cz

http://www.hlavnespravy.sk/arabi-napadli-stanok-s-peticiou-kricali-do-15-tich-rokov-budete-nasimi-otrokmi/625679

V Stredozemnom mori zachránili za jeden deň vyše 4200 migrantov

Piatok sa zaradil medzi dni s najintenzívnejším pohybom migrantov v oblasti.

RÍM. Vyše 4200 migrantov pokúšajúcich sa dostať do Európy zachránili za ostatných 24 hodín z rozličných plavidiel na Stredozemnom mori, informovala talianska pobrežná stráž.

Uviedla, že talianske, írske, nemecké, belgické a britské nákladné i vojenské lode zachránili z rybárskych a gumených člnov spolu 4243 ľudí, ktorých dopravili do talianskych prístavov.

Vďaka tomu sa piatok zaradil medzi dni s najintenzívnejším pohybom migrantov v Stredozemnom mori v roku, citovala pobrežnú stráž agentúra Reuters.

Talianska pobrežná stráž uviedla, že v piatok koordinovala záchranu migrantov pri pobreží Líbye v 22 separátnych operáciách – z 13 rybárskych člnov a deviatich motorizovaných gumených člnov. Na palube jedného z týchto plavidiel našli 17 migrantov mŕtvych.

Pašeráci ľudí zarábajú milióny tým, že inkasujú poplatky od migrantov, ktorých na líbyjskom pobreží Stredozemného mora nakladajú na preplnené plavidlá a smerujú s nimi k talianskym brehom.

25AE1D5300000578-2953742-image-a-2_1423937561553

Ľudí, ktorí utekajú pred vojnami, prenasledovaním či chudobou v Afrike, na Blízkom východe a inde nechávajú potom napospas osudu na mori na plavidlách neschopných dlhej plavby, uviedla agentúra AP.

Taliansko požiadalo partnerov z EÚ, aby mu pomohli s utečencami, ktorí krajinu zaplavujú tento rok vo veľkom počte.

http://www.sme.sk/c/7833224/v-stredozemnom-mori-zachranili-za-jeden-den-vyse-4200-migrantov.html?ref=trz

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.