Na Slovensku prebieha petícia na zabránenie príchodu imigrantov do SR. + Islamský štát sa vyhráža Balkánu

Petícia proti rezolúcii Európskeho parlamentu

Dňa 3. júna spustila Ľudová strana Naše Slovensko petíciu s cieľom zabrániť príchodu imigrantov do Slovenskej republiky, ktorí tu majú byť umiestnení v zmysle rezolúcie Európskeho parlamentu č. RC-B8-0367/2015. Slovensko by na základe rozhodnutia Európskej únie malo prijať 785 utečencov.

Paticia proti migrantom
Zber podpisov v Piešťanoch

Strana tvrdo odmieta uvedenú rezolúciu. Vo výzve svoj postoj zdôvodňuje tvrdením, že „v čase, keď EÚ bojuje s vysokou mierou nezamestnanosti a stupňujúcimi sa sociálnymi nepokojmi zapríčinenými neeurópskymi menšinami, je takéto rozhodnutie Európskeho parlamentu pre tradičných Európanov doslova likvidačné.“

Petičný výbor tvoria predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marián Kotleba a predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Martin Beluský.

Petícia prebieha na celom Slovensku. V nedeľu sa uskutočnil zber podpisov v Piešťanoch, kde sa v tento deň podľa slov zodpovedného za petíciu vyzbieralo približne 1 000 podpisov.

Výzva europoslancom

Ľudová strana Naše Slovensko zároveň vyzvala slovenských europoslancov, ktorí za rezolúciu hlasovali, menovite Vladimír Maňka (Smer-SD), Monika Flašíková-Beňová (Smer-SD), Monika Smolková (Smer-SD), Boris Zala (Smer-SD), Eduard Kukan (SDKÚ-DS), Ivan Štefanec (SDKÚ-DS), Miroslav Mikolášik (KDH), Anna Záborská (KDH), József Nagy (Most-Híd), Branislav Škripek (OĽaNO), aby sa vzdali svojho mandátu v Európskom parlamente, pretože ich konanie považuje za vlastizradu.

Proti rezolúcii hlasovali Jana Žitňanská (NOVA) a Richar Sulík (SaS). Pál Csáky z SMK nehlasoval.

„Členské štáty Európskej únie, obzvlášť tie na Západe, sú už teraz zaplavené imigrantmi z neeurópskych štátov, ktorí spôsobujú vysokú kriminalitu, sociálne a etnické nepokoje a záťaž pre pôvodných obyvateľov. Mnohí z nich sa nevedia alebo nechcú prispôsobiť našim zákonom, spoločenským a kultúrnym normám. Postupne vytláčajú kresťanskú vieru a kultúru pôvodných národov a menia na svoj obraz spoločnosť a štáty, ktoré ich prijali,“ uvádza sa vo výzve adresovanej europoslancom.

http://www.hlavnespravy.sk/na-slovensku-prebieha-peticia-na-zabranenie-prichodu-imigrantov-do-sr/629655

JUST CAME OUT Muslims Conduct Mass Beheading Session, And Create A Huge Puddle Of Blood

Islamský štát sa vyhráža Balkánu

V najnovšom propagačnom videu Islamského štátu (Daeš), sa objavujú bojovníci z Bosny a Kosova, ktorí vyzývajú k boju a varujú pred svojim príchodom

Video, ktoré zverejnili vo štvrtok 4. júna, je jedným z mnohých propagačných materiálov, ktoré teroristická skupina zvykne zverejňovať. Ich primárnou úlohou je verbovanie a šírenie strachu. V rovnakom duchu sa nesie aj ich najnovší počin, v ktorom vystupuje hneď niekoľko protagonistov z balkánskych krajín.

Posolstvo nadväzuje na vybrané udalosti z obdobia občianskej vojny v Juhoslávii. Jedná sa hlavne o útoky namierené proti moslimom v Bosne a Hercegovine, Srbsku a Macedónsku. Do dnešných dní majú tieto udalosti, spojené napríklad s masakrom v Srebrenici, významné miesto v mysliach islamských fundamentalistov.

Od pokojného života k teroru

Najnovšie video má hneď niekoľko “hrdinov”, ktorí podávajú odlišné správy. Jedným z nich je aj šťastný Abú Marijam al-Albaní, ktorý sa so svojou ženou a dvoma malými deťmi prechádza po meste pod kontrolou Daešu. Albánčan okrem iného vyzýva veriacich k hidžre so slovami: „príďte a okúste sladkú vieru v Chalífa.” Slovom hidžra sa rozumie odchod prvých veriacich z Meky do Medíny pod vedením proroka Mohameda. Jedná sa o veľmi dôležitú náboženskú udalosť, ktorou započal moslimský letopočet.

Salahuddin al-Bosní je ďalším, kto vyzýva moslimov k hidžre. Veriacich však na druhej strane rovnako nabáda k činom v ich domovinách: „Ak môžete, tak uložte výbušninu pod ich autá, do ich domov, všade navôkol nich. Ak môžete, tak zoberte jed a dajte im ho do jedla a pitia. Zabite ich, zabite ich, kdekoľvek ste. V Bosne, Srbsku, Sandžaku, vy to dokážete.”

ISIS-crucifixion

Možno najdesivejšie však vyznievajú slová Abú Muqatila al-Kosoví: „V mene Božom, prichádzajú na vás čierne dni … budete sa báť chodiť po uliciach. Budete sa báť robiť vo vašich kanceláriách. … Budeme vás desiť a terorizovať dokonca vo vašich snoch. … S Božím zvolením, prídeme s armádou, ktorej muži viac milujú smrť na ceste Božej, než vy vaše životy. (posledná časť vety je narážkou na verš z Koránu) … všetko toto sa stane veľmi skoro.”

Propaganda Daešu: verbovanie a vyhrážky

Video zverejnila stanica al-Hajját media, ktorá svojou činnosťou zastrešuje správy pre západný trh. Tie vydáva v rozličných jazykoch: anglicky, francúzsky, nemecky a rusky. Vo videách sa glorifikujú víťazstvá, a takisto samozvaný chalíf Abú Bakr al-Baghdádí vyzýva ku globálnemu džihádu a verbovaniu potenciálnych bojovníkov.

Na výzvy k násiliu zatiaľ reagovalo len niekoľko jedincov, ktorých činy doposiaľ nemali, v porovnaní s organizovaným útokom na Charlie Hebdo, väčší dopad. Rovnako aj vyhrážky namierené proti Západu sú skôr taktikou terorizmu, snahou o navodenie strachu, než reálnou hrozbou. Ďaleko desivejšie sú tak doteraz činy Daešu na Blízkom Východe, ktoré sa prejavili napríklad snahou o genocídu Jazídov. Na druhej strane sa obdobné videá ukázali ako skvelý nástroj pre verbovanie mladých nadšencov, nie len zo Západu.

ISIL/DAEŠ (ar.: “al-dawla al-islámíja fi-l-iraq wa aš-šam”) je teroristickou organizáciou, ktorej počiatky sa datujú do roku 1999. Najväčší vplyv na jej vývoj však mala americká invázia do Iraku v roku 2003, ktorej výsledkom bolo zvrhnutie diktátora S. Husajna. Nešťastné riešenie povojnovej situácie, menovite rozpustenie vládnych štruktúr a vojska, ignorácia kmeňových zväzkov a “demokratické” zakorporovanie národnostných a náboženských skupín do novej vlády (ši´ítov, sunnitov a Kurdov), tak v podstate vytvorilo podhubie pre vznik najorganizovanejšej a najbrutálnejšej militantnej skupiny v regióne.

Tomáš Davidov
http://www.hlavnespravy.sk/islamsky-stat-sa-vyhraza-balkanu/629479

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.