Deportácie utečencov a vymývanie mozgov. + Kvóty nechcú ani u susedov, Fidesz chce zavrieť hranice

Nápad Bruselu deportovať utečencov – podľa kvót – do všetkých kútov únie má na Slovensku podozrivo vysokú mediálnu podporu.

Napriek tomu, že tento návrh je morálne aj politicky sprostý. Do imigračnej propagandy sa naplno zapojili hlavne „aktivisti“ a liberálne médiá. Každý, kto je proti utečeneckým kvótam, dostal napomenutie – že je nemorálny, nehumánny, nemoderný… A najnovšie sa dozvedáme aj najväčšiu hlúposť – že imigrantov Slovensko potrebuje, aby prežilo (denník Sme). Keďže starneme, vymierame a potrebujeme novú pracovnú silu.

Orban a kvoty

Viktor Orbán označil kvóty na žiadateľov o azyl za hraničiace so šialenstvom.

Tento argument pritom patrí do kategórie celkom primitívnych nezmyslov.

Slovensko totiž nemá problém ako Nemecko alebo iné bohaté krajiny, kde potrebujú cudzincov na slabo platenú manuálnu prácu. Naopak, Slovensko patrí medzi krajiny, kde je – a dlho bude – extrémne vysoká nezamestnanosť. Máme tu 360-tisíc ľudí bez práce. Dlhodobo nad desať percent, čo je neúnosný pomer. Neúnosný, ak chceme dobiehať Západ a prosperovať… Okrem toho tu máme 400-tisícovú rómsku komunitu, ktorú sa nedarí integrovať do spoločnosti. A ktorá má – slušne povedané – podstatne vyššiu spotrebu ako pracovný výkon… Kým tieto dva problémy (nezamestnanosť a Rómov) nezvládneme, výzvy na masový nábor utečencov a cudzincov sú jalové.

Iste, popritom platí, že aj Slovensko – ako každá normálna krajina – potrebuje pracovnú silu zo zahraničia. Aj ju má. Na Slovensku napriek vysokej domácej nezamestnanosti minulý rok pracovalo 20-tisíc cudzincov. Lenže – drvivá väčšina z nich sú občania Európskej únie. Hlavne Poliaci, Rumuni, Maďari, Česi… Využívajú voľný pracovný trh únie. V tomto teda problém naozaj nemáme, kvalifikovaným cudzincom z únie sme celkom otvorení.

Okrem nich tu máme aj niekoľko tisíc pracujúcich cudzincov z tretích krajín – hlavne z Ukrajiny a Balkánu. Ak majú kvalifikáciu a pracovnú ponuku, pracovné povolenie spravidla dostanú… No a pokiaľ ide o bruselské kvóty a utečencov z Afriky a Blízkeho východu, je celkom isté, že slovenský pracovný trh ich nepotrebuje. A nikto ich nezamestná. Pretože neovládajú nijaký európsky jazyk, sú negramotní alebo nekvalifikovaní a nemajú pracovné návyky.

A priznajme si – ani pracovné ambície. Nechcú plat. Tešia sa na sociálne dávky. A nie na Slovensku. Namierené majú z Talianska hlavne do Nemecka a Švédska. Kde ich chcú privítať – a následne kopnúť do zadku a deportovať na východ únie… Za nadšeného potlesku slovenských aktivistov.

A nakoniec, celkom pomýlený je aj argument o starnutí a vymieraní Slovenska. Áno, Slovensko naozaj starne a vymiera. A povedie to k problémom s dôchodkami. Lenže – ak začneme naberať tisíce negramotných utečencov z Afriky, problém sa nevyrieši. Len priberie na váhe. Malá skupina produktívnych ľudí bude živiť veľkú skupinu dôchodcov. Veľkú skupinu Rómov a nezamestnaných. A navyše aj rastúcu skupinu afrických „azylantov“.

Predstava, že Afričania tu budú usilovne makať na naše dôchodky, je ekonomicky naivná. A mierne fašistická. Nie, nebudú tu pracovať. Skúsenosti zo Švédska dokazujú, že africkí utečenci, ktorí sú tam desať rokov, desať rokov nepracujú… Budú tu len žiť (proti vlastnej vôli, keďže budú deportovaní). Budú rásť (v tisícoch, keďže po mimoriadnych deportáciách majú nasledovať pravidelné každoročné kvóty).

A úmerne tomu sa potom budú zmrazovať alebo znižovať slovenské dôchodky. Materské príspevky pre slovenské rodiny. A čisté mzdy. Ekonomika a jednoduché počty nepustia.

Slovensko má plné právo kvóty na afrických utečencov odmietnuť. So zdvorilým vysvetlením, že naša nezamestnanosť je výrazne vyššia ako nemecká. A naši „aktivisti“ a „analytici“ výrazne zaostalejší…

Dag Daniš

http://komentare.hnonline.sk/komentare-hn-152/dag-danis-deportacie-utecencov-a-vymyvanie-mozgov-793627

Kvóty nechcú ani u susedov, Fidesz chce zavrieť hranice
Kampaňou proti imigrantom môže Orbán získať voličov radikálnejšieho Jobbiku.

BUDAPEŠŤ, BRATISLAVA. Ak prídete do Maďarska, nemôžete brať Maďarom prácu. Dva bilbordy s takýmto nápisom spolu s logom maďarskej vlády sa v piatok objavili len pár metrov od ostrova, na ktorom bude o dva mesiace známy hudobný festival Sziget.

V nedeľu už boli bilbordy pretreté modrou farbou. Cudzinci im nerozumeli – nápisy totiž boli v maďarčine.

Podľa serveru Hungary Today polícia v pondelok zadržala šesť opozičných aktivistov, ktorí vraj bilbordy poškodili. Maďarská vláda začala s kampaňou minulý týždeň, jeden z textov hovorí aj o prispôsobení sa miestnej kultúre.

Pád Fideszu
Podľa opozičnej socialistickej strany MSZP je jasné, že vláda namiesto toho, aby riešila problém s imigráciou, míňa verejné prostriedky na podporu xenofóbie. „Viktora Orbána nezaujíma migrácia či utečenci, ale len klesajúca popularita Fideszu,“ hovorí pre denník Népszava predseda opozičnej strany Együtt (Spolu) Viktor Szigetvári.

Orbánova strana už od začiatku minulého roku výrazne stráca popularitu, najmä na úkor radikálneho Jobbiku.

Česi nechcú diktát EÚ, Viedni kvóty pomôžu a Poliaci radšej vyberajú len kresťanov.

http://www.sme.sk/c/7848634/kvoty-nechcu-ani-u-susedov-fidesz-chce-zavriet-hranice.html?ref=trz

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.