V Bratislave sa pripravuje masový protest proti islamizácii Európy. + Islamský štát zaútočil aj na Taliban: Džihádisti sa brutálne vraždia medzi sebou!

Protest je podľa organizátorov nadstranícky

Kvóty týkajúce sa prijímania imigrantov vyvolali v krajinách Európskej únie vlnu nespokojnosti a odporu. Mnohí protestujú proti prijatej rezolúcii formou demonštrácií či podpisovaním petícií.

Stop-islamizácií
Zhromaždenie Stop islamizácií!

Na Slovensku aktuálne prebieha zber podpisov k petícii na zabránenie príchodu imigrantov do SR, ktorú iniciovala Ľudová strana Naše Slovensko (viac TU).

Protest proti kvotam pre migrantov

Nespokojnosť s nariadením EÚ chcú vyjadriť aj fanúšikovia futbalových klubov. Dňa 20. júna je na Hlavnej stanici v Bratislave naplánovaný občiansky protest, ktorý sa začne o 15.00 hodine.

Organizátorom protestu je združenie Alternatívna cesta. Na svojej facebookovej stránke vyzýva k zúčastneniu sa akcie s názvom ‎“STOP islamizácii Európy! Spoločne proti diktátu Bruselu, za Európu pre Európanov!“

„Masový prílev afrických imigrantov dnes ohrozuje Európu. Ako Slováci, Slovania a Európania preto jednoznačne odmietame, aby hlupáci z Bruselu a europarlamentu svojimi nelogickými rozhodnutiami ničili základy pôvodnej európskej kultúry a prosperity. Podporte spoločne s nami 20.06.2015 občianky protest proti islamizácii Európy, proti diktátu Bruselu,“ vyzývajú organizátori zhromaždenia. Svoju účasť na zhromaždení už potvrdilo 3 300 ľudí, vrátane fanúšikov Slovana a Trnavy.

Protest je podľa organizátorov nadstranícky, avšak odmietajú účasť všetkých politikov, ktorí sa po roku 1989 podieľali na likvidácii a okrádaní slovenského národa.

Na zhromaždenie bude podľa slov hovorkyne hlavného mesta Ivany Skokanovej dohliadať mestská polícia. V prípade, že bude podujatie narúšať verejný poriadok, je možné ho podľa slov hovorkyne rozpustiť.

Výzva Čechov a Poliakov

Bratislavského protestu sa plánujú zúčastniť aj chuligáni z Českej republiky.

Protest proti kvotam pre migrantov. 1jpg

Na svojej internetovej stránke Hooligans.cz zverejnili výzvu k účasti: „Nie až inokedy, nie nabudúce! Zem našich predkov nás potrebuje, aby mohla byť aj zemou našich potomkov, práve teraz! 20. júna od 15.00 do 18.00 hod na Hlavnej stanici v Bratislave sa spoja chuligánske ekipy Slovenska spoločne v jeden šík! Ako bratia budeme spolu stáť proti islamizácii a proti nezmyselnému darovaniu našej krajiny do rúk cudzincov, ktorí utekajú pred vlastnou neschopnosťou do Európy, aby ju rozobrali zvnútra. My všetci to musíme zastaviť. Žiadame preto aj všetky dostupné tábory zo Slovenska ako aj zo susedných Čiech (Ultras,Hools,Fans,všetkých) aby prišli podporiť tento vyšší cieľ ktorý sa týka aj ich. Stretnutie prebehne bez násilností, je potrebné sa vyvarovať agentom provokatérom! Ide o budúcnosť nás všetkých!“

Výzva-na-portáli-Hooliganscz

Výzva na portáli Hooligans.cz

Výzvu okrem Čechov publikovali na internetovom portáli Stadionowioprawcy.net aj Poliaci.

http://www.hlavnespravy.sk/v-bratislave-sa-pripravuje-masovy-protest-proti-islamizacii-europy/630206

Islamský štát zaútočil aj na Taliban: Džihádisti sa brutálne vraždia medzi sebou!

Islamský štát si chce podmaniť celý moslimský svet

KÁBUL – Teroristi sa púšťajú aj do súperenia medzi sebou a Taliban je v šoku. Džihádisti z Islamského štátu v prestrelke zabili najmenej desať jeho bojovníkov vo východnej provincii Nangarhár. Budú prahnúť po krvavej odvete a vyvraždia sa medzi sebou navzájom?

Extrémisti IS blízko rodiacej sa nangarhárskej základne Islamského štátu v Afganistane otvorili Pandorinu skrinku. Surovo popravili najmenej desať členov Talibanu a krvavý boj medzi teroristickými skupinami sa podľa Daily Mail zintenzívňuje.

Teroristické skupiny si navzájom vyhlásili vojnu už v apríli po tom, ako afganský Taliban odmietol uznať legitimitu kalifátu IS a poprel oddanosť Abú Bakrovi al-Bagdádímu, lídrovi Islamského štátu. Vzápätí však nasledovala odveta a islamisti začali bojovať aj o územia pod kontrolou Talibanu. Informácie o krvavom strete priniesol portál India.com. Afganská provincia Nangarhár, ktorá hraničí s Pakistanom, je kľúčovým cieľom pre IS a radi by týmto územím rozšírili svoj kalifát. V jednom z afganských okresov sa im to už podarilo a Taliban sa začína báť o svoje pozície.

Taliban sa začína rozpadávať. Teroristické skupiny sú pod tlakom

Ešte v priebehu minulého roka niektorí členovia pakistanského Talibanu volali po podpore Islamského štátu, dokonca vyhlasovali vernosť Abú Bakrovi al-Bagdádímu, hoci chceli zostať súčasťou Talibanu. Argumentom sú pre nich úspechy islamistov v Sýrii a Iraku. Pod tlakom sa ocitli aj iné teroristické skupiny, ako napríklad skupina Al Shabaab vo východnej Afrike, al-Káida na Blízkom východe a Taliban v Strednej Ázii. Ak nevstúpia do radov Islamského štátu, stanú sa jeho nepriateľmi.

http://www.topky.sk/cl/100300/1479441/Islamsky-stat-zautocil-aj-na-Taliban–Dzihadisti-sa-brutalne-vrazdia-medzi-sebou-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.