Slovensko prepadlo pred celým svetom a na plnej čiare: Vládnu nám amatéri, potvrdil rebríček. + Nenávidíme ťa, Slovensko! Kričalo tisíc Maďarov pred našou ambasádou

BRATISLAVA – Klientelizmus, byrokracia a rozhadzovanie vlády. Toto sú ukazovatele, kde naša vláda totálne prepadáva. Vďaka tomu sa Slovensko umiestnilo úplne na chvoste spomedzi krajín z takmer celého sveta. Toto sú možné dôvody, prečo sa nám ekonomicky príliš nedarí a naša životná úroveň stagnuje.

Slovensko v aktuálnom hodnotení obsadilo 75. priečku a v porovnaní s rokom 2013 si pozíciu zlepšilo o tri priečky. Napríklad v roku 2009 sme sa umiestnili o 28 priečok lepšie, odvtedy pomaly, ale isto, klesáme. Obzvlášť zle sme na tom v troch ukazovateľoch: Klientelizmus, byrokracia a rozhadzovanie vlády.

Okrem toho negatívne hodnotenie zahŕňa neefektívnu verejnú správu, vysokú úroveň korupcie, ako aj reštriktívny trh práce. Celkovo sme na tom slabo aj s inováciami – obsadili sme celkovo až 89. miesto. Vo vzdelávaní sme sa na 125. mieste, čo je tiež takmer na chvoste.

Rebríček krajín pod názvom Globálny index konkurencieschopnosti (The Global Competitiveness Index) je výsledkom Svetového Ekonomického Fóra. Globálny Index pre konkurencieschopnosť za rok 2014 berie do úvahy 114 jedinečných ukazovateľov. Vybrané aspekty majú priamy vplyv na produktivitu a prosperitu jednotlivých ekonomík a podnikateľského prostredia.

Tabuľka klientelizmu
ekonomika-katastrofa-Fico-Slovensko

Nehospodárne míňanie vlády
ekonomika-katastrofa-Fico-Slovensko (1)

Byrokracia či zaťaženie vládnej regulácie
ekonomika-katastrofa-Fico-Slovensko (2)

http://www.topky.sk/cl/10/1479383/Slovensko-prepadlo-pred-celym-svetom-a-na-plnej-ciare–Vladnu-nam-amateri–potvrdil-rebricek

Nenávidíme ťa, Slovensko! Kričalo tisíc Maďarov pred našou ambasádou
Extrémisti si fakľovým pochodom pripomenuli 95. výročie podpísania Trianonskej mierovej zmluvy.

„Preč s Trianonom!“ a „Nenávidíme ťa Slovensko!“, skandovalo v nedeľu večer zhruba tisíc priaznivcov maďarského Mládežníckeho hnutia 64 stolíc (HVIM) a ultrapravicovej strany Jobbik pred budapeštianskym sídlom Veľvyslanectva SR.
Trianon

Extrémisti si fakľovým pochodom pripomenuli 95. výročie podpísania Trianonskej mierovej zmluvy. K slovenskému zastupiteľskému úradu prišli od rumunského a srbského veľvyslanectva, kde takisto vyjadrili nevôľu s rozhodnutím veľmocí po prvej svetovej vojne. Rečníci označili Trianonskú zmluvu za diktát a požadovali spravodlivosť pre Maďarsko.

Účastníci zhromaždenia, ktoré zabezpečovali desiatky policajtov, sa v nedeľu krátko po 22.00 hod. v pokoji rozišli, pochod sa skončil bez výtržností.

Trianonskú mierovú zmluvu, ktorá po prvej svetovej vojne vymedzila hranice Maďarska a Československa po rozpade Rakúsko-Uhorska, podpísali 4. júna 1920 mocnosti Dohody (Veľká Británia, USA, Francúzsko a Taliansko) a predstavitelia Maďarska v paláci Grand Trianon vo Versailles na predmestí Paríža.

http://hn.hnonline.sk/svet-120/nenavidime-ta-slovensko-kricalo-tisic-madarov-pred-nasou-ambasadou-793992

Tento obsah bol zaradený v Správy. Zálohujte si trvalý odkaz.