Ústavný súd: Súdy porušili práva arcibiskupa Jána Sokola v spore s časopisom .týždeň. + Sprievodcovia pýtali lístky od skupiny emigrantov, jednému sprievodcovi odsekli ruku​

Ústavný súd: Súdy porušili práva arcibiskupa Jána Sokola v spore s časopisom .týždeň
Ústavný súd vec vrátil krajskému súdu na ďalšie konanie

Čítajte: Dnes prezident Lombardie Maroni dal rozkaz, že sa môže strielať na udržanie poriadku!

Ústavný súd (ÚS) SR rozhodol, že základné práva arcibiskupa Jána Sokola v súvislosti s jeho súdnym sporom s vydavateľom časopisu .týždeň boli porušené. ÚS zároveň zrušil rozsudok Krajského súdu v Trnave z mája 2013 a uznesenie Najvyššieho súdu SR z októbra 2014, ktoré boli v Sokolov neprospech, a vec vrátil krajskému súdu na ďalšie konanie.

Jan Sokol
Na snímke emeritný trnavský arcibiskup Ján Sokol

O sťažnosti arcibiskupa rozhodoval na neverejnom zasadnutí 10. júna I. senát ÚS v zložení Marianna Mochnáčová, Peter Brňák a Milan Ľalík. Konštatoval, že verdiktmi súdov došlo k porušeniu základného práva sťažovateľa na súdnu ochranu a spravodlivé súdne konanie. Krajský súd v Trnave je povinný uhradiť Sokolovi trovy konania.

Emeritný trnavský arcibiskup podal žalobu na vydavateľa časopisu .týždeň spoločnosť W Press za uverejnenie článkov z mája 2009, podľa ktorých mal previesť pol miliardy slovenských korún (16,6 milióna eur) na účet bývalého agenta Štátnej bezpečnosti Štefana Náhlika. Ako napísal šéfredaktor týždenníka Štefan Hríb, peniaze mali pochádzať z predaja cirkevných pozemkov pod supermarketom Tesco na Zlatých pieskoch v Bratislave.

V žalobe sa Sokol domáhal ochrany osobnosti a poskytnutia náhrady nemajetkovej ujmy vo výške 50.000 eur. Okresný súd v Trnave v marci 2012 jeho žalobu zamietol, sudkyňa sa v zdôvodnení odvolala na slobodu prejavu, zakotvenú v Dohode o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Sokol následne podal odvolanie, ktoré zamietol krajský súd, neúspešné bolo aj jeho dovolanie na Najvyššom súde SR.

http://www.hlavnespravy.sk/ustavny-sud-sudy-porusili-prava-arcibiskupa-jana-sokola-v-spore-s-casopisom-tyzden/632306

 

Milí moji,
aby ste mali predstavu​,​ ako to vyzerá v Miláne na hlavnej stanici​,​ posielam pár obrázkov, Len dnes zistili 40 prípadov svrabu a to ich lekári​ ​- dobrovoľníci vyšetrujú pod holým nebom.
Dnes sa stala aj hrozná vec​., Vo vlaku dvaja sprievodcovia pýtali lístky od skupiny emigrantov, ale t​í boli ​z Južnej Amerik​y a sekáčom na mäso jednému sprievodcovi odsekli ruku​!
Dnes prezident Lombardie Maroni dal rozkaz, že sa môže strielať na udržanie poriadku​ !!!
Treba sa len modliť Pozdravujem Elena​ z Milána​

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.