Podľa kvóty EÚ môže prísť na Slovensko viac ako 100 tisíc imigrantov. + Maďari chcú migrantov zastaviť plotom

V médiách sa hovorí o tom, že podľa kvóty EÚ na Slovensko pripadá prevažne moslimských 785 prisťahovalcov. Nehovorí sa však o tom, že imigrantov smerujúcich do Európy je 6 miliónov a podľa kvóty EÚ by teda na Slovensko mohlo prísť viac ako 100 tisíc ľudí.

Protest proti kvotam pre migrantov 3
Podľa vyjadrenia šéfa slovenského Migračného úradu Bernarda Priecela pre Plus 7 dní je celkový počet utečencov, ktorí sa plánujú dostať do Európy, približne 6 miliónov.

“Veď 3,5 milióna ľudí ušlo zo Sýrie, zatiaľ sú v Jordánsku, Libanone a Turecku. Ak sa pohnú na Európu a k tomu si pridáme 2,5 milióna Líbyjčanov, už sme na šiestich miliónoch,” uviedol Priecel.

Podľa stanovenej kvóty EÚ by malo Slovensko povinnosť prijať 1,96 percenta imigrantov. To ale podľa Bernarda Priecela znamená pre Slovensko viac ako 100 tisíc ľudí. Konkrétne 117.600 imigrantov.

Pre zaujímavosť, Česká republika by mala mať kvótu podľa idnes.cz 2,98 percenta, to znamená 178 800 utečencov. Zaujímavé je, že Slovensko má približne polovicu obyvateľov ako Česko, ale prijať má približne 2/3 “českej” kvóty prisťahovalcov.

Bernard Priecel sa ku kvótam vyjadril takto: “Toto normálny človek nemôže vymyslieť. … Kde na to vezmeme? Nemáme štátny rozpočet ako Švédsko!“
Stop-islamizácií
Priecel tiež upozornil na to, že ak budú imigranti uznaní za azylantov, majú právo na zabezpečenie bývania a právo na zlúčenie rodín. V praxi to znamená, že ich rodiny z Blízkeho východu alebo Afriky budú mať právo prísť za nimi.

Podľa informácií, ktoré Konzervatívny výber získal v azylovom tábore v rakúskom Traiskirchene, viacerí prisťahovalci si toto právo dobre uvedomujú. Sú to väčšinou mladí muži vo veku 20 až 30 rokov, na 90 percent moslimského vierovyznania a za svoju úlohu považujú hneď po úsídlení v Európe presťahovať k sebe aj svoje rodiny.
Protest proti kvotam pre migrantov
Na Slovensku máme dlhodobý problém s tým, že 250 tisíc našich občanov pracuje v zahraničí, pretože si nevedia nájsť adekvátnu prácu doma. Okrem toho na Slovensku žije viac ako 200 tisíc Rómov v osadách, ich počet sa zvyšuje a ani tento problém nevieme zatiaľ rozumne riešiť.

Mám pre čitateľov Konzervatívneho výberu iba dve otázky:

1. Naozaj si myslíme, že keď 25 rokov nevieme vyriešiť “rómsku otázku” a tento problém sa stále zväčšuje, tak sme pripravení začleniť do našej spoločnosti viac ako 100 tisíc prevažne moslimských prisťahovalcov?

2. Aká je dôveryhodnosť tradičných slovenských médií alebo takzvaných intelektuálov, ktorí apelujú na našu morálnu povinnosť prijať 785 utečencov, a pritom riaditeľ Migračného úradu Slovenskej republiky varuje, že ich môže byť reálne viac ako 100 tisíc?

Ignác Milan Krajniak

http://www.konzervativnyvyber.sk/podla-kvoty-eu-moze-prist-na-slovensko-viac-ako-100-tisic-imigrantov/4848/

Maďari chcú migrantov zastaviť plotom

Maďarsko sa chystá postaviť na hraniciach so Srbskom štyri metre vysoký plot, aby zastavilo prílev nelegálnych migrantov. Vláda Viktora Orbána v stredu nariadila ministerstvu vnútra, aby do budúcej stredy pripravilo príslušný projekt, oznámil v stredu šéf diplomacie Péter Szijjártó.

Madarsko-bilbord
„Keď prídeš do Maďarska, musíš dodržiavať naše zákony,“ hlása v Budapešti bilbord, ktorý je súčasťou protiimigračnej kampane maďarskej vlády.

„Imigrácia je jeden z najvážnejších problémov, ktorému dnes čelí Európska únia,“ povedal Szijjártó po zasadaní vlády. „Krajiny EÚ hľadajú riešenie… ale Maďarsko si už nemôže dovoliť dlhšie čakať,“ zdôraznil.

„Hovoríme o úseku hranice v dĺžke 175 kilometrov, ktorý môžeme fyzicky uzavrieť štyri metre vysokým plotom. Minister vnútra dostal inštrukcie, aby to pripravil,“ dodal Szijjártó, podľa ktorého výstavba plota nie je v rozpore so žiadnymi medzinárodnými záväzkami či dohodami.

Prečítajte si aj komentár Mariána Repu Pevnosť Európa?
Orbán už minulý piatok vyhlásil, že Maďarsko je pripravené uzavrieť hranice so Srbskom, ktoré kritizoval, že nedostatočne rieši problém s nelegálnymi migrantmi. Belehrad v stredu prisľúbil, že sprísni kontrolu hraníc nielen s Maďarskom, ale aj s Macedónskom, kadiaľ sa vysídlenci do Srbska dostávajú. Srbská vláda požiadala EÚ, aby jej pomohla posilniť aj kontrolu na hraniciach s Gréckom a Bulharskom, odkiaľ tiež prúdia do krajiny ilegálni migranti. Grécko a Bulharsko sú členmi EÚ, Srbsko je iba kandidátskou krajinou. Maďarsko je v schengenskom priestore, preto je pre utečencov silným magnetom.

Multikulturalizmus v Maďarsku nechceme, vyhlásil Orbán
Od začiatku roka sa do Maďarska cez Srbsko dostalo 57-tisíc ilegálnych migrantov. Budapešť očakáva, že do konca roku by ich počet mohol vzrásť až na 130-tisíc. Asi 70 percent migrantov pochádza z Afganistanu, zo Sýrie a z Iraku. Orbánova vláda predložila do parlamentu novelu azylového zákona, ktorá by ju splnomocnila označiť za bezpečné krajiny, z ktorých do Maďarska prúdia migranti. Tranzitom cez ne by podľa predstavy Orbána aj utečenci z vojnových oblastí stratili nárok uchádzať sa o politický azyl a maďarské úrady by ich vnímali ako ekonomických migrantov.

Opoziční socialisti v stredu odsúdili rozhodnutie Orbánovej vlády ako nedôstojné Maďarska, ktoré pomohlo zbúrať železnú oponu. „Ako sme mohli tak hlboko klesnúť?“ opýtal sa šéf socialistov József Tobiás. „V Európe nie je potrebné vztýčiť ostnatý drôt, ale, naopak, ako pred 25 rokmi, ho treba povaliť,“ citovala ho agentúra MTI.

Problém ilegálneho prisťahovalectva zostáva problémom aj pre Taliansko a Grécko, kam naďalej smerujú ľudia zo sužovaných oblastí. Ďalší, vrátane rodičov s malými deťmi, prišli v stredu na grécky ostrov Lesbos. Od začiatku tohto roku zamierilo do Európy už viac ako 100-tisíc utečencov.

Plán Európskej komisie prerozdeliť počas dvoch rokov 40-tisíc Sýrčanov a Eritrejčanov do ďalších štátov EÚ stále naráža na odpor mnohých krajín, čo potvrdilo rokovanie ministrov vnútra v Luxemburgu. Ideu Bruselu si nemieni osvojiť zhruba desať štátov. Nechcú počuť o princípe povinnosti prijať utečencov, pripúšťajú zásadu dobrovoľnosti.

Eurokomisár pre vnútorné veci Dimitris Avramopulos napriek tomu verí, že sa podarí dosiahnuť dohodu o kvótach do konca júla. „Každý členský štát musí prevziať časť spoločnej zodpovednosti. Systém, ktorý navrhujeme, bude fungovať jedine vtedy, ak sa budú podieľať všetci,“ zdôraznil.

Taliansko už pohrozilo, že príde s vlastným plánom, ak nedôjde k zhode na úrovni EÚ. Premiér Matteo Renzi žiada viac solidarity. Keď ju nezbadá, Taliansko by mohlo utečencom vydávať dočasné povolenie na prekročenie schengenských hraníc, takže susedné štáty by ich museli púšťať bez ohľadu na sprísnené kontroly.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/358732-styri-metre-vysoky-plot-ma-zastavit-prilev-utecencov-do-madarska/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.