Už sú tu! Pri Bratislave chytili nelegálnych migrantov zo Sýrie! + Prieskum: Slovensko by nemalo prijať utečencov, myslia si Slováci

Utečenci nikdy neboli tak blízko k nám ako práve teraz.

Na slovensko-maďarskej hranici pri Bratislave colníci v stredu podvečer zadržali ôsmich Sýrčanov, ktorí sa pokúsili dostať na naše územie nelegálne. Prišli z Maďarska, kde ich chcú zastaviť protimigrantským múrom.

Na Slovensku chytili migrantov zo Syrie
V dodávke objavili colníci osem utečencov.

Migrantov objavili v tesnom priestore dodávky. Na slovensko-maďarských hraniciach nebolo už dávno tak rušno. Sýrčania sa po objavení tvárili rozladene. Polícia prehľadala každého pasažiera.
Migrantov zadržala colná správa na bývalom hraničnom priechode v Čunove pri Bratislave okolo 18. hodiny. Objavili ich v dodávke s rakúskymi evidenčnými číslami, ktorú šoféroval vodič bulharskej národnosti. „Po vyzvaní, aby colníkom otvoril dodávku, sa im naskytol pomerne nevídaný pohľad. V dodávkovej časti bolo učupených osem migrantov zo Sýrie,“ potvrdila hovorkyňa Colného úradu v Bratislave Katarína Tehlárová.
Na Slovensku chytili migrantov zo Syrie. 1jpg
Vrátia ich za hranice
Podľa našich informácií prišli migranti z Maďarska a mali namierené do Fínska. Potvrdil to jeden z nich, ktorý sa predstavil ako Christian. Tvrdil, že do Fínska ide za rodinou. Rovnako povedal, že v tejto skupinke zadržaných nemá nikoho z rodiny. Na otázku, kde stretli prevádzača, odpovedal, že na ulici.

Čítajte viac
PRIESKUM: Politici chcú jedno, občania druhé. Prijmeme utečencov?
Ten mal mať podľa našich informácií pri sebe 6 mobilov na volanie v jednotlivých krajinách a vodičský preukaz. Bulhara za volantom dodávky odviedol vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. Má byť obvinený z prevádzačstva. Sýrčanov prevzala cudzinecká polícia. Po potrebných úkonoch ich podľa všetkého deportujú naspäť do Maďarska.

V stredu v noci zadržali ďalších
Ďalších migrantov zo Sýrie zachytili bratislavskí colníci v noci zo stredy na štvrtok. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Katarína Tehlárová, v priebehu posledného týždňa je to tretie zaistenie migrantov na hranici.
V stredu v noci colníci zastavili auto s nemeckými evidenčnými číslami. Vodič aj spolujazdec boli nemeckej národnosti, na zadných sedadlách sedeli ďalší dvaja muži, pravdepodobne tiež zo Sýrie. Nemali však pri sebe žiadne doklady totožnosti.

Na východnej hranici zadržali Afgancov
Polícia zadržala v stredu 17. júna na východnej hranici aj troch štátnych príslušníkov Afganistanu. TASR informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

K zadržaniu spomínaných cudzincov došlo v lesnom poraste pri obci Ruský Hrabovec. Afganci pri sebe nemali žiadne doklady. Muži zákona ich za účelom zistenia totožnosti predviedli na policajné oddelenie.

Cudzinci prekročili hranicu v smere z Ukrajiny nepovoleným spôsobom, a to mimo hraničný priechod. „Na Slovensku sa zdržiavali neoprávnene. Všetci boli následne z územia SR administratívne vyhostení,“ priblížila Kopernická.

Koľko utečencov máme prijať my a naši susedia?
Česká republika: 1 328
Maďarsko: 827
Poľsko: 2 663
Rakúsko: 1 213
Slovensko: 785

http://www.pluska.sk/fotogaleria/?foto=reml0747.jpg&clanok=856387

Prieskum: Slovensko by nemalo prijať utečencov, myslia si Slováci
Podľa prieskumu agentúry Polis si viac ako polovica Slovákov myslí, že utečenci predstavujú pre Slovensko bezpečnostnú hrozbu.

BRATISLAVA. Slovensko by nemalo prijať utečencov z Blízkeho východu a severnej Afriky, ako to navrhuje Európska únia.

Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA, ktorý robila od 8. do 14. júna na vzorke 1 469 respondentov starších ako 18 rokov na území celého Slovenska.

Respondenti odpovedali na otázku: „Ste za to, aby Slovensko prijalo utečencov z Blízkeho východu a severnej Afriky na základe kvót, ktoré navrhuje Európska únia?“.

„Nie“ povedalo 70,1 percenta opýtaných, z nich 33,8 percenta uviedlo „rozhodne nie“ a 36,3 percenta „skôr nie, ako áno“. O výsledkoch prieskumu informoval Ján Baránek.

S prijatím utečencov súhlasí 23,5 percenta opýtaných. „Rozhodne áno“ povedalo 4,2 percenta respondentov a „skôr áno, ako nie“ uviedlo 19,3 percenta. Na otázku nevedelo odpovedať 6,4 percenta respondentov.

Na otázku: „Myslíte si, že títo utečenci predstavujú hrozbu pre bezpečnosť SR a jej obyvateľov?“ odpovedalo 63,4 percenta respondentov „áno“.

Z nich 20,6 percenta uviedlo „rozhodne áno“ a 42,8 percenta si myslí, že „skôr áno, ako nie“.

Za bezpečnostnú hrozbu utečencov nepovažuje 24,4 percenta opýtaných. „Skôr nie, ako áno“ povedalo 20,9 percenta a „rozhodne nie“ uviedlo 3,5 percenta opýtaných. Na otázku nevedelo odpovedať 12,2 percenta respondentov.

http://www.sme.sk/c/7864014/prieskum-slovensko-by-nemalo-prijat-utecencov-myslia-si-slovaci.html#ixzz3dObRHMbL

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.