Kotleba šokoval Brusel! Do Bratislavy prilákal viac ako 10 000 mladých ľudí. Prišli aj z Česka a Poľska

Bratislavou kráčali tisíce odporcov islamizácie a prisťahovalectva
Ulicami Bratislavy sa ozýva “Slovensko Slovákom!

Prostredníctvom sociálnej siete Facebook potvrdilo svoju účasť na dnešnej demonštrácii viac ako trinásťtisíc účastníkov. Slováci sa tak rozhodli protestovať proti kvótam, ktoré chce členským krajinám určiť Brusel. No vyjadrujú aj svoj nesúhlas s islamizáciou Slovenska.

Odhady počtu účastníkov sa líšia. Organizátori uvádzajú 10.000, väčšina médií sa zhoduje na 5-tich tisícoch, denník Sme píše iba o 2 tisíckach protestujúcich. V dave bola väčšina bežných, na prekvapenie bolo vidieť aj starších ľudí. V žiadnom prípade nemožno povedať, že by demonštráciu tvorili iba príslušníci extrémnej pravice, aj keď bolo vidieť i vlajky SHO, Pospolitosti a Kotlebovej strany.

Zelenayova
Odporcovia islamizácie na demonštrácii v Bratislave

Dav sprevádza polícia. Postupne prešiel od hlavnej vlakovej stanice až na Štefánikovu ulicu, kde ich zastavila polícia a skandovali heslá ako “Vlastizrada!”. Dokonca vykrikovali hanlivé heslá na margo europoslankyne Moniky Flašíkovej-Beňovej. Demonštranti v rukách držia aj transparenty, ktorými sa hlásia k hnutiu Vzdor.

Ako uráža dav Moniku Flašíkovú-Beňovú si môžete pozrieť na tomto videu:

Protest proti migrantom 3
Zástancovia prijímania imigrantov zorganizovali protiakciu na Hodžovom námestí. Polícia ich však nepustila k zhromaždeniu. Bolo však počuť ich krik. Zišlo sa ich na proteste asi 20 prevažne mladých ľudí, ktorí držali plagáty s preškrtnutými hákovými krížmi. Skupinku viedol Róbert Mihály a protestu sa zúčastnil aj Michal Havran a líder skupiny Para Lasky.

Proroctvo z Fatimy sa postupne naplňuje. Zasvätí pápež Rusko Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie? Je islam trest Boží za nesplnenie želania Panny Márie?

Cmoudi spatky

Na Námestí SNP sa medzi rečníkmi, ktorí vystúpili na pódiu, objavil aj predseda Banskobystrického kraja, Marián Kotleba. Najprv všetkým zaželal “pekný biely deň”, za čo si vyslúžil veľký potlesk. Počas príhovoru označil poslancov v parlamente za zradcov a pripomenul účastníkom protestu, že za kvóty hlasovali aj slovenskí europoslanci. “Obesiť, obesiť,” skandoval dav.

Za prílev utečencov do Európy môžu podľa rečníkov najmä USA, pretože bombardujú Sýriu a Líbyu, kritizovali však aj Izrael, vládu, Roberta Fica, kapitalizmus, či vysokú nezamestnanosť.

Protest proti migrantom
Ďalšou výraznou osobnosťou na protestnej akcii je bývalý mestský policajt Marián Mišun. Ten mal v minulosti problémy pretože spálil vlajku Európskej únie. Tentokrát dav vlajku roztrhal.

Marián Kotleba nakoniec vyzval prítomných, aby sa premiestnili pred Úrad vlády, pričom poznamenal, že ho Robert Fico neprijal ako banskobystrického župana, a tak by si chcel úrad vlády pozrieť takýmto spôsobom.

Pred Úrad vlády sa začalo presúvať podľa vyjadrení organizátorov asi 3 až 5-tisíc ľudí.

Kotleba pred úradom vlády rozspustil zhromaždenie.

Kým do 17.00 h zadržala polícia v súvislosti s dnešnými protestnými zhromaždeniami v Bratislave desať osôb, po tomto čase sa počet zadržaných výrazne zvýšil.

Polícia zasahovala najskôr proti skupine približne 300 osôb, ktorí na nádvorí Bratislavského hradu narušili priebeh cyklistických pretekov, dopúšťali sa výtržností a nápadania druhých. “Polícia okamžite zakročila a skupinu výtržníkov začala vytláčať, pričom zadržala celkom 25 osôb,” informovala Kurucová.

IMG_9430

Ďalších 25 ľudí polícia zadržala na Staromestskej ulici, kde mali páchatelia poškodiť šesť služobných policajných vozidiel. “Krátko pred 18.00 h tam došlo aj k útoku na policajta, ktorého hodená dlažobná kocka zasiahla do stehna,” uviedla Kurucová.

Aktualizované: Prosba o modlitbu za Vdp. Štefana Herényiho

K útoku na policajtov prišlo aj počas pochodu demonštrantov proti islamizácii Európy. Dvaja policajti boli zasiahnutí slzným plynom. “Z podozrenia z útoku na verejného činiteľa predviedli na policajné oddelenie 28-ročného Bratislavčana.

Dnešné protestné zhromaždenia v Bratislave si vyžiadali operatívne opatrenia Dopravného podniku Bratislava (DPB). Týkajú sa obchádzkových trás i náhradných spojov.

Ako TASR informovala Zuzana Vachová z DPB, od 15.35 h nepremáva električková doprava na Obchodnú ulicu, Nám. SNP a Kapucínsku ulicu. “Všetky električky premávajú odklonovou trasou cez Nábrežie arm. gen. L. Svobodu a následne cez Jesenského ulicu na Špitálsku,” ozrejmila Vachová.

Oznámila tiež, že medzi 14.15 a 15.55 h mali trolejbusy a autobusy na trase z Hlavnej stanice, cez Štefánikovu ulicu až po Hodžovo námestie, v súvislosti s pochodom a prítomnosťou davu účastníkov protestného zhromaždenia, približne 20-minútové meškanie. “Od 16.00 h už všetky autobusy aj trolejbusy premávajú bez meškaní,” uviedla Vachová.

V tejto súvislosti doplnila, že DPB zabezpečil náhradnú autobusovú dopravu na trase z Patrónky do centra mesta, z Kramárov na Kolibu, a tiež z Koliby do centra mesta, aby čiastočne vykryl meškania a výpadky spojov.

Dopravnú situáciu v meste DPB spolu s políciou naďalej monitoruje.

http://www.hlavnespravy.sk/bratislavou-kraca-tisice-odporcov-islamizacie-a-pristahovalectva/635179

Prejav predsedu AZN na Protestnom zhromaždení proti povinným kvótam pre imigrantov a islamizácii Európy

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.